• Dňa 05. 04. 2018 naše dievčatá Ch. Tršková 6. A, A. Kopačková 6. A, E. Mutňanová 5. A, V. Kresánková 5. A a M. Masláková 5.A absolvovali gymnastický štvorboj na ZŠ Novomeského v Trenčíne.

Dievčatá súťažili v B kategórii. Cvičili na štyroch disciplínach: akrobacia, preskok, hrazda a lavička. Skončili na 5. mieste zo 7 skupín.

Gratulujeme

• Máme za sebou zápis do prvého ročníka na školský rok 2018/2019.
    Pred zápisom našu školu mohli navštíviť rodičia s deťmi počas Dňa otvorených dverí, aby si
    prezreli priestory školy a vypočuli si rôzne informácie o škole.
    Svoje budúce triedy si prišli prezrieť aj predškoláci s pani učiteľkami zo škôlok druhý
    marcový týždeň, kedy sa priamo zúčastnili na vyučovaní v prváckych triedach, prezreli si celú
    školu a v školskom klube detí si precvičili jemnú motoriku pri zaujímavých činnostiach.
    Samotný zápis prebiehal v príjemnej atmosfére. Predškoláci museli pri rozhovore s pani
    učiteľkami preukázať svoju šikovnosť pri práci s farbami, geometrickými tvarmi,
    písmenkami, ale nenechali zahanbiť ani svoje jazýčky a predniesli rôzne básničky.
    To, že škola má dobré meno potvrdil aj tento rok počet zapísaných prváčikov. Ďakujeme
    rodičom za prejavenú dôveru.

• Dňa 27. marca 2018 si naši malí prváci vyskúšali svoju odvahu a samostatnosť. Popoludní sa rozlúčili s rodičmi a začala sa ich prvá noc v škole. Rodičov vystriedali pani učiteľky, ktoré im pripravili zaujímavý večerný program.

Postupne sa priestory školskej družiny zmenili na obrovskú spálňu pre všetkých a jedna z našich tried sa stala jedálňou. V prváckej triede sa deti rozdelili do skupín a plnili pripravené úlohy, za ktoré získavali pečiatky písmen. Z tých potom skladali zašifrované slovo. Na rozptýlenie si prváci zaspievali aj pesničky a pri nich si niektorí aj zatancovali. Potom nasledovala večera, ktorú nám pripravili naše starostlivé maminy a po nej sa deti ešte spoločne hrali na pripravených postieľkach. No a po večernej hygiene nasledovala neobľúbená večierka, pretože na druhý deň nás ešte čakal posledný deň v škole pred veľkonočnými prázdninami.

• 26.3.2018 sme v priestoroch ŠKD vyčarovali pravú veľkonočnú atmosféru zdobením vajíčok rôznymi technikami - od servítkovania, omotávania bavlniek až po mramorovanie a zdobenie perami či fixami. Takto ručne vyrábané dekorované vajíčka urobia radosť nielen samotným deťom či rodičom, ale aj všetkým, ktorí budú týmito vajíčkami obdarovaní.

• Voda je kolískou života na našej planéte, bez nej by život nemohol existovať. Má pre človeka nesmierny význam. V našej škole sme pri tejto príležitosti realizovali niekoľko zaujímavých aktivít a zapojili sme aj najmladších žiakov, našich prvákov, oblečených v modrom. Každý si vyrobil vlastnú kvapkovú menovku. Písmená v kvapkách sme dopĺňali na hodine slovenského jazyka a hravou formou sme sa zoznámili so základnou slovnou zásobou témy voda na hodine anglického jazyka. Svoju tvorivosť sme ukázali na výtvarnej výchove a naše rybky zdobia triedy a pripomínajú nám všetko nové, čo sme sa o vode dozvedeli.

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím