• Vážení rodičia, milí žiaci!

Letné prázdniny začínajú 1. júla a končia 31. augusta 2018. V škole sa opäť stretneme 3. septembra 2018 (pondelok).

Všetkým žiakom prajeme slnečné prázdniny!

• Dňa 19. marca 2018 sa na 1453 školách na Slovensku konala medzinárodná matematická súťaž KLOKAN. Medzi 67 000 súťažiacich sa zaradilo aj 83 žiakov prvého až siedmeho ročníka našej základnej školy. Dvanásť z nich sa dnes môže pochváliť titulom úspešného riešiteľa. Sú to:

Chmelinová Laura, 1. B

Vlna Oliver, 1. C

Mikušinec Pavol, 2. B

Hudec Martin, 2. B

Forgáč Matej, 2. B

Klimecká Olívia, 3. A

Zuzík Tomáš, 3. B

Prno Ondrej, 4. B

Čapková Lýdia, 5. B

• Dňa 21. 06. 2018 sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili dlho očakávaného koncoročného výletu do Bratislavy. Po príchode do Bratislavy nás na Hviezdoslavovom námestí pri Slovenskom národnom divadle čakal vláčik „Prešporáčik“, ktorý nás povozil uličkami Bratislavy a nasmeroval si to s nami až na Bratislavský hrad, kde sme sa mohli pokochať výhľadom na mesto. Počas cesty vláčikom sme si vypočuli zaujímavosti z histórie i zo súčasnosti Bratislavy, ktoré nahovoril spisovateľ Ľubomír Feldek s deťmi z bratislavských škôl. Po krátkom osviežení pri fontáne a prechádzke po Hviezdoslavovom námestí sme sa presunuli do ZOO Bratislava. Tu sme mohli vidieť rôzne zvieratká a v Dinoparku aj dinosaurov. Zabavili nás opice, ale aj medveď, ktorý nám pózoval. Unavení, ale spokojní sme sa vrátili do Nemšovej.

• Dňa 1. júna 2018 sa tretiaci zúčastnili školského výletu. Prezreli si krásy jaskyne DRINY – jedinej sprístupnenej jaskyne na západnom Slovensku. Teplota 8°C, podzemie, zaujímavé príbehy, ale i netopiere vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru. Žiaci mohli obdivovať bohatú kvapľovú výzdobu, jazierka i útvary pripomínajúce známe živočíchy.

Druhou zastávkou výletu bol hrad ČERVENÝ KAMEŇ. Po krátkom relaxe v záhrade pod hradom a zakúpení suvenírov sa presunuli na hradné nádvorie a netrpezlivo čakali na možnosť vstúpiť do priestorov, dýchajúcich históriou. Sprievodkyňa deťom zrozumiteľne a jasne priblížila život na hrade (žiaci sa dozvedeli povesť o vzniku hradu a jeho názve, o tom, ako sa páni umývali, resp. neumývali, ako jedli, kde spávali, či ako bojovali). Žiakov výklad a interiér hradu veľmi zaujal. Cesta naspäť ubiehala veľmi rýchlo.

• 21. marca 2018 sa na celom Slovensku uskutočnilo testovanie žiakov deviatych ročníkov, ktorého výsledky nás opäť veľmi potešili. V predmete slovenský jazyk a literatúra dosiahli naši deviataci 78, 4 % , čo je 15,37% nad celoslovenským priemerom a v matematike je to 72%, čo je 16,31% nad priemerom žiakov základných škôl na Slovensku.

V rámci Slovenska sme zo SJL dosiahli percentil 98,2%, čo znamená, že iba 1,8% škôl malo lepšie výsledky ako naša základná škola a z MAT je percentil 92,7%.

Zásluhu na týchto výborných výsledkoch majú pani učiteľky, ktoré sa deviatakom venovali nielen na vyučovaní ale aj popoludní na doučovaniach. Pochvala patrí aj všetkým zodpovedným žiakom, ktorí sa pravidelne pripravovali na vyučovanie, pretože vedia, že vzdelanie sú základy, na ktorých budú stavať celý život.

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím