• Veľká noc je už za dverami, a tak sme sa i my v ŠKD pustili do vyzdobovania veľkonočných vajíčok.

    Deti si mohli odskúšať tradičnú techniku maľovania vajíčok temperovými farbami či kresbu voskovkou a následné maľovanie vodovými farbami. Z tých menej tradičných techník spomenieme otláčanie vajíčok v nafarbenej pene na holenie, otláčanie krepového papiera či lepenie rôznych ozdôb a trblietok. V neposlednom rade mohli deti vyrábať i zvieratká z vajíčok a papiera.

    Veríme, že takto ručne vyrábané dekorované vajíčka urobia radosť nielen samotným deťom či rodičom, ale aj všetkým, ktorí budú týmito vajíčkami obdarovaní. (Viac fotografií môžete nájsť vo Fotoalbume. )

  • Na chvíľku zastať a prečítať si spolu knihu je príjemná predstava pre deti aj ich rodičov. Čítanie kníh deťom nahlas dáva príležitosť stráviť spoločné chvíle. Počas Týždňa hlasného čítania sa nám podarilo oživiť peknú myšlienku priblíženia sveta dospelých so svetom detí prostredníctvom príbehov a rozprávok. Vďaka ochote väčšiny rodičov žiakov I. stupňa sa v domácom prostredí uskutočnil týždeň spoločného čítania, počas ktorého polovicu 20-minútového času čítal rodič a potom v čítaní pokračovalo dieťa. Všetko si pekne zaznačili a po ukončení priniesli záznam o čítaní triednej pani učiteľke, ktorá vyžrebovala vo svojej triede 3 žiakov.

  • Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO zverejnil aktuálne výsledky žiakov základných a stredných škôl. Hodnotenie školy je vypočítané pri základných školách na základe výsledkov celonárodných testov v 5. a 9. ročníku (Testovanie 5, Testovanie 9) a mimoriadnych výsledkov žiakov vo vybraných súťažiach.

    Naša škola spomedzi viac ako 2200 škôl na Slovensku skončila v tomto hodnotení na výbornom 15. mieste. Je to zásluha celého kolektívu pedagógov a všetkých zamestnancov našej školy, ktorí sa rozhodli venovať svoj potenciál, znalosti, ale i srdce práci, ktorá vychováva našu budúcu generáciu.

  • Pre žiakov ZŠ v pôsobnosti Správy CHKO Biele Karpaty bola vyhlásená výtvarná súťaž s názvom „Čo priletí na kŕmidlo". Do tvorenia sa zapojili naši druháci a vo vestibule Trenčianskeho samosprávneho kraja v Trenčíne je výstava výtvarných prác. Výstava potrvá do 17. 4. 2019.

    Nájdete tam práce od týchto žiakov:

    Laura Chmelinová (2. B), Zara Prnová (2. B), Mario Ružička (2. B), Robert Sciranko (2. B), Matúš Piláthy (2. B) a Gabika Lukáčiková (2. C).

    Mgr. Erika Lajčiaková

  • V piatok 5. apríla 2019 žiaci tretieho ročníka aj so svojou pani učiteľkou definitívne odohnali zimu a s otvorenou náručou privítali jar. Za doprovodu ľudových piesní vyniesli Morenu (staroslovanskú bohyňu zimy a smrti) k sútoku riek Vlára a Váh, kde ju vhodili, aby ju voda odniesla čo najďalej. Vhodením Moreny do rieky Váh žiaci symbolicky skončili so zimou, aby vládu prevzala jar. Žiakom sa zaháňanie zimy veľmi páčilo a naučili sa aj mnoho krásnych piesní, zvykov a symbolov spojených s jarou.

Navigácia

Kontakt

  • Základná škola
    Janka Palu 2, 914 41 Nemšová
  • 032/6598290, 032/6598282, mobil: 0918450657
    fax: 032/6598290

Prihlásenie

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Novinky

Kontakt

  • Základná škola
    Janka Palu 2, 914 41 Nemšová
  • 032/6598290, 032/6598282, mobil: 0918450657
    fax: 032/6598290

Fotogaléria