• 6. december bol pre našich šiestakov nezvyčajný. Ráno ich nečakal, ako to už býva zvykom, v škole Mikuláš, ale čakala na nich cesta vlakom do Bratislavy. Pre niektorých šiestakov to bola premiéra. Hodina a pol vo vlaku pri hrách, chipsoch a sladkostiach ubehla rýchlo a ani sme sa nenazdali a vystupovali sme na hlavnej stanici. Odtiaľ sme zamierili na Slavín, pamätník sovietskych vojakov padlých počas druhej svetovej vojny na území západného Slovenska. Potom sme pokračovali do divadla Nová scéna, kde už bola pre nás pripravená muzikálová rozprávka Šľahačková princezná. Ocitli sme sa v Šľahačkovom kráľovstve, kde žije Šľahačkový kráľ, Vrabec vševed, tri sudičky a samozrejme krásna princezná, túžiaca po vydaji a pravej láske, ktorá sa však každú noc mení na roztečenú šľahačku. Tanec, hudba a známe pesničky napr. Medulienka, Mávam...v nás vyvolali krásny zážitok!

• Tak a je tu opäť čas, na ktorý sa tešia deti na celom svete celý rok. Deň, počas ktorého majú nepretržite úsmev na tvári a sú šťastné. Mikuláš zavítal na ZŠ Janka Palu aj tento rok. Dňa 6.12.2018 ho žiaci našej školy privítali pripravenými básničkami a pesničkami, za čo ich Mikuláš obdaroval sladkou odmenou. Aj po jeho odchode prevládala u detí druhých ročníkov radostná nálada, a preto si na výtvarnej výchove vyrobili každý vlastného papierového Mikuláša. Rovnako sa Mikuláš objavil aj pri riešení matematických úloh, ktoré išli žiakom ľahšie od ruky. S úsmevom opúšťali školu a tešia sa na ďalší rok!

• Čas rodinnej pohody, čas lásky a spokojnosti, čas radosti a pokoja. Presne to je vianočný čas, ktorý sa opäť po roku vrátil, aby nás vytrhol z každodenných starostí, zhonu a problémov. Pri množstve práce a povinností, ktoré nás zavaľujú, si ani neuvedomujeme, ako rýchlo čas beží. Avšak teraz je to obdobie, kedy sa nachvíľu zastavíme, zabudneme na každodenné starosti a problémy, a budeme si vychutnávať to čaro, ktoré Vianoce v sebe skrývajú. Vianočnú atmosféru začali žiaci na ZŠ Janka Palu 2 nasávať od 29.11.2018. Počas troch vyučovacích hodín pracovali žiaci prvého stupňa spoločne so svojimi pani učiteľkami na mnohých výrobkoch, ktoré sú späté s Vianocami. Niektorí vyrobili svietniky či ozdoby, tí maškrtnejší upiekli chutné medovníčky. Všetci však pracovali s radosťou a s úsmevom na tvári, čo bolo najdôležitejšie. Neskôr sa k nim pripojili aj starší spolužiaci z druhého stupňa. Výrobky predávali žiaci spoločne s vyučujúcimi počas vianočných trhov v Nemšovej, na ktorých Mikuláš slávnostne zasvietil stromček. Najdôležitejší bol úsmev na detských tvárach, ktorý si veríme, priniesli aj domov.

• Naša škola je známa tým, že má šikovných a športovo zdatných žiakov. Najmä žiaci 2. stupňa získavajú ocenenia vo florbale, vybíjanej či futbale.

Od dnešného dňa 5. 12. 2018 sa veľkým športovým úspechom môžu pochváliť i žiaci 1. stupňa. Bojovnosť, radosť i napätie im pomohlo prebojovať sa až do krajského kola súťaže vo vybíjanej žiakov 1. stupňa. Finálové kolá dali zabrať všetkým hráčom, boli to seberovní súperi, ktorí hrali skvelo. Nemalou energiou prispeli k jednotlivým víťazstvám žiaci 4. ročníka J. Beňačka, M. Spurný, S. Kresánek, P. Thomay, A. Blažej, J. Sciranko, D. Budjač, J. Koch, S. Malecová, A. Gostíková, E. Luprichová, M. Vavrúšová, V. Macharová, J. Ružičková, E. Šumichrastová, M. Kiačiková, V. Bangová a žiačka 3. ročníka A. Artmannová.

• Dňa 23.11.2018 sa uskutočnilo vyhodnotenie výtvarnej súťaže „Deti a architektúra“, ktorú realizovala cementáreň Horné Srnie. Súťaže sa zúčastnilo množstvo základných a materských škôl z okolia Nemšovej. Všetci úspešní žiaci sa v piatok zúčastnili exkurzie v areáli cementárne a v Kultúrnom dome boli slávnostne pohostení a odmenení za svoje výtvarné práce. Medzi úspešných patria žiaci z 3.A, 3.B a 5.B triedy nasledovne Laura Červeňanová, Adela Artmannová, Matej Belko, Richard Šebík, Adela Bábiková a Richard Babulík. Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím