Navigácia

Novinky

Fotogaléria

 • Tanečná show LT – Len tanec

  Vo štvrtok 13. 09. sa našou telocvičňou niesli tóny modernej hiphopovej hudby.  To chlapci, Silvester Chorvát a Mário Luljak, z novodubnickej tanečnej školy LT – LEN TANEC prišli spolu so svojimi žiakmi do našej základnej školy prezentovať tanec ako zdravú formu pohybu. Žiaci mali možnosť pozrieť a vyskúšať si rôzne tanečné štýly, ako napr. hiphop, locking, poppin, house dance, ... Najväčší potlesk si určite vyslúžili po krkolomných premetoch a saltách, ktoré by chcel vedieť aj nejeden náš parkúrista. Chalani sa vo svojej tanečnej škole už tretí rok venujú deťom, ktoré radšej vymenia chvíle pri mobile a počítači za chvíle strávené pohybom a tancom v skvelom kolektíve. Ak aj vaše dieťa baví tanec a chcete, aby svoj voľný čas trávilo zmysluplne, jednou z možností je aj tanečná škola LT – Len tanec v Novej Dubnici. 

 • Beh pre zdravé srdce

   

  Žiaci I. stupňa sa zapojili do Európskeho týždňa športu v aktivite BEH PRE ZDRAVÉ SRDCE. Druháci, tretiaci a štvrtáci sa s veľkou chuťou pustili do behu. Zahanbiť sa nenechali ani pani učiteľky a aj tie za veľkého povzbudzovania žiakov odbehli stanovenú trasu. Behať môžeme prakticky všade a vždy. Jediné čo potrebujeme, je vhodná obuv a primerané športové oblečenie. Behanie odburáva stres a zlepšuje dobrú náladu. A možno preto sme odchádzali z ihriska veselí a s pocitom, že sme urobili niečo dobré pre svoje zdravie.

  Mgr. Erika Lajčiaková

 • Rozdelenie prváčikov

  Trieda: 1. A

  Triedna učiteľka: Mgr. Dominika Klimecká

  1. Noemi Adamková
  2. Sabina Božoňová
  3. Patrik Burdej
  4. Nella Doktorová
  5. Martin Holúbek
  6. Damián Hulenyi
  7. Leo Kubina
  8. Alex Kuruc
  9. Hana Luprichová
  10. Šimon Mikula
  11. Simona Minárová
  12. Sabína Pagáčová
  13. Lukáš Pončík
  14. Sofia Sieklová
  15. Henrich Somorovský
  16. Adam Tibensky
  17. Amália Tomanová
  18. Aneta Tršková
  19. Viktor Vavrúš
  20. Sára Vilášková

   

  Trieda: 1. B

  Triedna učiteľka: Mgr. Lenka Sabadková

  1. Barišová Adelka
  2. Blažejová Nela
  3. Čakajík Michal Tobiáš
  4. Černička Lukáš
  5. Deneš Šimon
  6. Horečná Karolína
  7. Janegová Francesca
  8. Kadlec Samuel
  9. Králik Alex
  10. Magyar Andrej
  11. Masláková Svetlana Anna
  12. Mišáková Nela
  13. Mituchovič Kevin
  14. Moravčíková Klára
  15. Motola Marko
  16. Pagáč Dominik
  17. Panák Leonard
  18. Patková Isabella
  19. Prnová Dorota
  20. Verchola Adam
  21. Zubová Diana

   

  Trieda: 1. C

  Triedna učiteľka: Mgr. Edita Peťková

  1. Begáňová Sára
  2. Benková Katarína
  3. Caletková Ema
  4. Červený Tobias
  5. Dobeš Richard
  6. Ďuriš David
  7. Fabuš Marko
  8. Hudečková Nina
  9. Janíková Nela
  10. Juriga Marcus
  11. Koch David
  12. Kochová Hana
  13. Kvačkaj Dávid
  14. Luč Simon
  15. Mutňanská Laura
  16. Mutňanská Paulína
  17. Ondraščínová Jaroslava
  18. Ondraščínová Vladimíra
  19. Rafaj Christian
  20. Schwandtnerová Rebeka

   

   

 • OZNAM

  Vážení rodičia, milí žiaci!      

  Základná škola Janka Palu 2 v Nemšovej Vás srdečne pozýva na slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 dňa 3. septembra o 8:00 hodine. Žiaci sa zhromaždia pred školou, odkiaľ ich triedne učiteľky odvedú do tried, kde budú do 10:45 hodiny. Je potrebné, aby si žiaci priniesli prezuvky, slovníčky a písacie potreby. So žiakmi prvých ročníkov pôjdu do tried aj ich rodičia, ktorým triedne pani učiteľky poskytnú úvodné informácie.

  Upozorňujeme rodičov na zápis žiakov do školského klubu detí. Činnosť školského klubu detí v tomto školskom roku začne dňa 4. Septembra v čase od 6:00 do 7:45 hod. a od 11:40 do 16:00 hod.

  Obedy v  školskej jedálni sa 3. septembra budú vydávať v čase od 10:45 do 12:30 hodiny.

   

                                                                                                                           Vedenie základnej školy

   

 • OZNAM

  Vážení rodičia!

  Školský rok sa nezadržateľne blíži a Vy nakupujete pomôcky do školy.

  Pre bezpečnosť a zdravý vývoj Vašich detí Vás žiadame, aby ste pre školský rok 2018/2019 kúpili deťom klasické uzavreté prezuvky, prípadne zdravotné prezuvky najmä pre žiakov v 1. – 5. ročníku.

  Na telesnú výchovu  žiadame kúpiť biele tričko, teplákovú súpravu bez kapucne a odporúčame obuv „halovky“ alebo športové tenisky.

  Za porozumenie ďakujeme.                         vedenie základnej školy

 • Letné prázdniny

  Vážení rodičia, milí žiaci!

  Letné prázdniny začínajú 1. júla a končia 31. augusta 2018. V škole sa opäť stretneme 3. septembra 2018 (pondelok). 

  Všetkým žiakom prajeme slnečné prázdniny! 

 • Matematický KLOKAN

  Dňa 19. marca 2018 sa na 1453 školách na Slovensku konala medzinárodná matematická súťaž KLOKAN. Medzi 67 000 súťažiacich sa zaradilo aj 83 žiakov prvého až siedmeho ročníka našej základnej školy. Dvanásť z nich sa dnes môže pochváliť titulom úspešného riešiteľa. Sú to:                     

                         Chmelinová Laura, 1. B

                         Vlna Oliver, 1. C

                         Mikušinec Pavol, 2. B

                         Hudec Martin, 2. B

                         Forgáč Matej, 2. B

                         Klimecká Olívia, 3. A

                         Zuzík Tomáš, 3. B

                         Prno Ondrej, 4. B

                         Čapková Lýdia, 5. B

                         Poláková Barbora, 5. B

                         Lavičková Liliana, 6. A

  Najväčší úspech zaznamenal žiak 2. B triedy Martin Hudec, ktorý sa zároveň stal školským šampiónom so 100 % úspešnosťou riešenia. Takýto úspech sme doposiaľ v tejto súťaži nezaznamenali.

  Všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili ďakujem, tým najúspešnejším blahoželám a teším sa na ďalšie úspechy aj v iných matematických súťažiach.

                                                                                                      Mgr. Mojtová Monika

 • Koncoročný výlet 6. A a 6. B triedy

  Dňa 21. 06. 2018 sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili dlho očakávaného koncoročného výletu do Bratislavy. Po príchode do Bratislavy nás na Hviezdoslavovom námestí pri Slovenskom národnom divadle čakal vláčik „Prešporáčik“, ktorý nás povozil uličkami Bratislavy a nasmeroval si to s nami až na Bratislavský hrad, kde sme sa mohli pokochať výhľadom na mesto. Počas cesty vláčikom sme si vypočuli zaujímavosti z histórie i zo súčasnosti Bratislavy, ktoré nahovoril spisovateľ Ľubomír Feldek s deťmi z bratislavských škôl. Po krátkom osviežení pri fontáne a prechádzke po Hviezdoslavovom námestí sme sa presunuli do ZOO Bratislava. Tu sme mohli vidieť rôzne zvieratká a v Dinoparku aj dinosaurov. Zabavili nás opice, ale aj medveď, ktorý nám pózoval. Unavení, ale spokojní sme sa vrátili do Nemšovej.

 • Výlet 3. ročník

  Dňa 1. júna 2018 sa  tretiaci zúčastnili školského výletu. Prezreli si krásy  jaskyne DRINY – jedinej sprístupnenej jaskyne na západnom Slovensku. Teplota 8°C, podzemie, zaujímavé príbehy, ale i netopiere vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru.  Žiaci mohli obdivovať bohatú kvapľovú výzdobu, jazierka i útvary pripomínajúce známe živočíchy.

  Druhou zastávkou  výletu bol hrad ČERVENÝ KAMEŇ. Po krátkom relaxe v záhrade pod hradom a zakúpení suvenírov sa presunuli na hradné nádvorie a netrpezlivo čakali na možnosť vstúpiť do priestorov, dýchajúcich históriou. Sprievodkyňa deťom zrozumiteľne a jasne priblížila život na hrade (žiaci sa dozvedeli povesť o vzniku hradu a jeho názve, o tom, ako sa páni umývali, resp. neumývali, ako jedli, kde spávali, či ako bojovali). Žiakov výklad a interiér hradu veľmi zaujal. Cesta naspäť ubiehala veľmi rýchlo.

  Po príchode domov ani búrka a dážď  nezmyli nové zážitky a nové informácie.

   TRIEDNE UČITEĽKY

   

 • Testovanie deviatakov T-9 2018

  21. marca 2018 sa na celom Slovensku uskutočnilo testovanie žiakov deviatych ročníkov, ktorého výsledky nás opäť veľmi potešili. V predmete slovenský jazyk a literatúra dosiahli naši deviataci 78, 4 % , čo je 15,37% nad celoslovenským priemerom a v matematike je to 72%, čo je 16,31% nad priemerom žiakov základných škôl na Slovensku.

  V rámci Slovenska sme zo SJL dosiahli percentil 98,2%, čo znamená, že iba 1,8% škôl malo lepšie výsledky ako naša základná škola a z MAT je percentil 92,7%.

  Zásluhu na týchto výborných výsledkoch majú pani učiteľky, ktoré sa deviatakom venovali nielen na vyučovaní ale aj popoludní na doučovaniach. Pochvala patrí aj všetkým zodpovedným žiakom, ktorí sa pravidelne pripravovali na vyučovanie, pretože vedia, že vzdelanie sú základy, na ktorých budú stavať celý život.

   

 • Skype Knowledge Competition 2018 – vedomostná súťaž v angličtine, 4. ročník

  Palau vs.Slovakia

  Súťaž v tomto školskom roku bola dohodnutá na stredu, 30. mája 2018, tentoraz pre našich žiakov o 11 hodine dopoludnia. Spojenie cez skype sa v tento deň nepodarilo.

  Dohodli sme preto náhradný termín  hneď na druhý deň v rovnakom čase. Spojenie sa podarilo, súťažili sme jedno súťažné kolo a časť druhého. Potom nastali technické problémy. Kvalita spojenia nebola dobrá, dobre sme sa nepočuli, naši žiaci videli, čo sa deje na druhej strane zemegule, ale Palauskí žiaci nevideli nás. Na Palau sa spustil prudký tropický dážď, už tam bola tma, pretože je časový posun 7 hodín. Preto sme sa dohodli, že budeme ďalej pokračovať v súťaži.  Našu súťaž sme nahrávali na video a po skončení sme sa opäť skontaktovali, aby sme si oznámili výsledky.

  Náš tím v zložení Hanka Bútorová, Terézia Haljaková, Simon Bahno a Martin Margetiak (všetci z 8.B) zvíťazil v pomere 26:19. Pôvodne malo súťažiť našich 5 žiakov, ale jeden z nich náhle ochorel, za tím Palau súťažil vo štvrtok iba jeden žiak – Thaison, ktorý to všetko musel zvládnuť.  Víťazom gratulujeme a veríme, že ich to obohatilo nielen o nové vedomosti.

  Už v pondelok ráno sa mohli osobne stretnúť s organizátorkou súťaže na Palau Dankou Ledgerwood, ktorá im odovzdala ceny.

  Súťaž o Slovensku a Európe vs. Palau a Mikronézii pripravovali spoločne so žiakmi p.uč. Mgr. Gabika Fedeleš a Ing. Jaroslava Sabadková, vyučujúce ANJ v 8. ročníku.

  Ing. J. Sabadková

   

 • Súťaž v atletike

  Dňa 11. 05. 2018 sa konalo obvodné kolo v atletike v Trenčíne.

  Žiaci, ktorí reprezentovali našu školu v daných disciplínach:

  Božoňová Adriana – skok do výšky, 60m, štafeta,

  Papierniková Denisa – 300m, guľa, štafeta,

  Bérová Ivana 300m, diaľka, štafeta,

  Štefánková Patrícia – kriketka, 300m, štafeta,

  Michaliková Adriana – 800m, diaľka, štafeta,

  Šumichrastová Michaela – guľa, 60m, štafeta,

  Artmanová Klára – 800m, diaľka, štafeta,

  Michalová Miriam – 60m, 800m, štafeta,

  Masár  Maroš– diaľka, 1000m, štafeta,

  Pakan Adam – 60m, 1000m

  Kováčik Marek – 300m, kriketka (2. miesto), štafeta,

  Benko Dalibor – guľa, 300m,

  Horváth Juraj – guľa, výška,

  Húdek Samuel – kriketka, 300m, štafeta,

  Chlebana Samuel – výška, diaľka, štafeta.

 • Poznávacia exkurzia do Viedne

  Deviataci a žiaci 8.B začali vyučovanie nemeckého jazyka v septembri tohto školského roka poznávacou exkurziou do Viedne. Na rovnaký výlet netrpezlivo počas celého školského roka čakali aj žiaci 8.A a časť siedmakov. A veruže sa dočkali. 11. mája sme sa vybrali spoločne spoznať najbližšie hlavné mesto susedného štátu – Viedeň.

  Príjemné počasie priam lákalo na predpoludňajšiu prechádzku po historickom centre Viedne – nevynechali sme Námestie Márie Terézie, Hofburg, Cisársku klenotnicu, Kohlmarkt, slávnu viedenskú cukráreň Demel, Námestie sv. Štefana, Dóm sv. Štefana. Počas cesty k budove Viedenskej opery sme taktiež odbočili k cisárskym hrobkám, kde sa žiaci čo-to dozvedeli o Habsburgovcoch, a pristavili sme sa aj pri slávnom hoteli Sacher, kde „fajnšmekri“ využili možnosť kúpiť si slávnu Sacherovu tortu.

  Exkurzia pokračovala presunom do letného sídla Habsburgovcov, do Schönbrunnu, kde si žiaci mohli prezrieť Múzeum kočov a kráľovské záhrady. Žiaci využili krásne letné počasie – mnohí z nich vyšli na Gloriettu a pokochali sa odtiaľ krásnym výhľadom na Viedeň, niektorí využili osviežujúci tieň stromov a spravili si obedný piknik.

  Poslednou zastávkou bolo Technické múzeum, kde si žiaci mohli prezrieť mnoho historických i súčasných exponátov z oblasti energetiky, strojárstva, dopravy, domácich spotrebičov, medicíny, komunikácie a médií. Žiaci ocenili najmä možnosť vyskúšať si viaceré pokusy a fyzikálne javy interaktívnou formou. Práve tu sme u niektorých žiakov prvýkrát videli nadšenie z poznania a objavovania.

  Žiaci sa domov vrátili vo večerných hodinách plní nezvyčajných a doteraz nepoznaných dojmov z veľkého mesta. Veríme, že výlet sa vydaril, k čomu nemalou mierou prispeli aj samotní žiaci svojím vzorným správaním a rešpektovaním všetkých pravidiel. 

   

   

   

 • MDD v ŠKD

  Dňa 31.5.2018 sme oslávili sviatok všetkých detí  ako sa patrí – súťažami a dobrou náladou na školskom ihrisku. Deti súťažili v preskoku cez švihadlo rôznymi spôsobmi,  či v kresbe kriedami na chodník. Mohli si vyskúšať i výrobu vlastných obrovských bublifukových bublín, či bublín z prinesených bublifukov. Deti zbierali body na jednotlivých súťažných stanovištiach a tí najšikovnejší boli odmenení vecnými cenami.

 • ŠKD má talent

  Veríme, že každé dieťa má v sebe talent, či už prejavený alebo ukrytý. Deti mali možnosť prejaviť svoj talent v súťaži ŠKD má talent, ktorá sa uskutočnila v máji 2018 v priestoroch ŠKD. Deti si pripravili vystúpenia v skupinkách či jednotlivo. Ukázali nám svoj talent v oblasti tanca, gymnastiky, spevu, hry na hudobný nástroj, športu, kresby či maľby. Ich nápaditosť bola priam úžasná a o to ťažšie bolo rozhodovanie o výhercoch, ktorí boli odmenení za svoju šikovnosť a usilovnosť vecnými odmenami.

   

 • Majsterky SR vo florbale žiačok ZŠ

  A je to tu ! Sme najlepšie!!!!!!!

  Naše florbalistky sa už po tretí raz 23. – 24. mája zúčastnili Majstrovstiev SR vo florbale žiačok ZŠ v Spišskej Novej Vsi.

  V meste minuloročných víťazov bojovali o vytúžený titul. A potvrdilo sa „ do tretice všetko dobré!“. Po náročných bojoch v ťažkej skupine favoritov ( Tvrdošín 3 : 3, Banská Bystrica 6 : 1, Spišská Nová Ves 5 : 3 ) postúpili do štvrťfinále. Dievčatá ukázali, čo je v nich a tímový výkon s Rohožníkom 4 : 2 ich s prehľadom posunul do finále, kde sa stretli opäť s Tvrdošínom. Úvodná remíza sa neopakovala a fantastickou hrou v napínavom zápase až do záverečného hvizdu zdolali dievčatá z Tvrdošína 2 : 1. Počas turnaja si svojimi výkonmi naše dievčatá získali obdiv a rešpekt nielen súperov, ale aj ich fanúšikov.

  Kvalitu našich hráčok dokazuje aj vyhlásenie Patrície Štefánkovej za najlepšiu strelkyňu celého turnaja  a Denisy Papiernikovej za najlepšiu hráčku finálového zápasu.

 • Píšem, píšeš, píšeme 2018

  Posledný májový piatok na pôde Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne tradične patrí literárnym talentom. Slávnostného vyhlásenia výsledkov 16. ročníka literárnej súťaže žiakov základných škôl a osemročných gymnázií Trenčianskeho kraja s názvom Píšem, píšeš, píšeme sa zúčastnili aj členky odbornej poroty - spisovateľka Silvia Havelková, recitátorka Marta Halečková a knihovníčka Nora Hlubinová. Do súťaže sa zapojili aj žiaci našej školy.

  1. miesto si odniesol Jakub Kilian zo 6.B triedy, ktorý bol ohodnotený v rámci druhej kategórie – próza. Gratulujeme! 

 • Rozlúčka so šlabikárom

   

  22. mája prišiel vytúžený deň všetkých prvákov – naučili sa čítať a písať posledné písmenko abecedy. Nezostávalo nám teda nič iné, iba sa so Šlabikárom rozlúčiť a tešiť sa na nové príbehy z Čítanky.

  Rozlúčka so Šlabikárom sa konala o deň neskôr, 23. mája. V tento deň žiaci riešili zábavné úlohy, spomínali na ľahšie a ťažšie úlohy,  opakovali si hravou formou vedomosti a zručnosti, ktoré nadobudli počas šlabikárového obdobia. Každý žiak vypracoval jeden vlastný „šlabikárový list“, ktorý je vystavený pred triedami prváčikov. Za náročné a úspešné zvládnutie všetkých písmen abecedy nakoniec každý  žiak dostal sladkú odmenu a  Pochvalný list. No a na úplný záver si každý odniesol domov novučičkú Čítanku.

   

   

   

   

   

 • Športové popoludnie s rodičmi a deťmi

  Slnečné 21. májové popoludnie sme využili na stretnutie s rodičmi a ich deťmi a spoločne sme si zašportovali. V areáli za budovou školy boli pripravené stanovištia, kde rodičia spoločne s deťmi plnili rôzne športové úlohy. Súčasťou boli zábavné atrakcie, veľký a menší skákací hrad,  nafukovacie bojisko, kde deti bojovali ako gladiátori a na zahryznutie si mali možnosť deti kúpiť cukrovú vatu a pukance. Zábava bola po celý čas výborná, deti sa vyjašili, odchádzali veľmi spokojné.

  Ďakujeme rodičom a starým rodičom za ochotu a účasť pri strávení spoločných športových chvíľ s ich deťmi.  

   

 • Súťaž v prednese rozprávky

  V utorok 17. mája 2018 sa v priestoroch Centra voľného času v Trenčíne konal II. ročník súťaže v prednese rozprávky s názvom Dobiášov rozprávkový Trenčín. Nabrali sme odvahu i my, žiaci 1. stupňa. Oplatilo sa. Naša tretiačka Elka Luprichová získala krásne 3. miesto. Umiestnenie nás teší o to viac, že v porote sedel aj samotný pán spisovateľ Rudolf Dobiáš. Elke zo srdca blahoželáme!

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Janka Palu 2, 914 41 Nemšová
 • 032/6598290, 032/6598282, mobil: 0918450657
  fax: 032/6598290

Fotogaléria