Navigácia

Novinky

Fotogaléria

 • Letné prázdniny

  Vážení rodičia, milí žiaci!

  Letné prázdniny začínajú 1. júla a končia 31. augusta 2018. V škole sa opäť stretneme 3. septembra 2018 (pondelok). 

  Všetkým žiakom prajeme slnečné prázdniny! 

 • Matematický KLOKAN

  Dňa 19. marca 2018 sa na 1453 školách na Slovensku konala medzinárodná matematická súťaž KLOKAN. Medzi 67 000 súťažiacich sa zaradilo aj 83 žiakov prvého až siedmeho ročníka našej základnej školy. Dvanásť z nich sa dnes môže pochváliť titulom úspešného riešiteľa. Sú to:                     

                         Chmelinová Laura, 1. B

                         Vlna Oliver, 1. C

                         Mikušinec Pavol, 2. B

                         Hudec Martin, 2. B

                         Forgáč Matej, 2. B

                         Klimecká Olívia, 3. A

                         Zuzík Tomáš, 3. B

                         Prno Ondrej, 4. B

                         Čapková Lýdia, 5. B

                         Poláková Barbora, 5. B

                         Lavičková Liliana, 6. A

  Najväčší úspech zaznamenal žiak 2. B triedy Martin Hudec, ktorý sa zároveň stal školským šampiónom so 100 % úspešnosťou riešenia. Takýto úspech sme doposiaľ v tejto súťaži nezaznamenali.

  Všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili ďakujem, tým najúspešnejším blahoželám a teším sa na ďalšie úspechy aj v iných matematických súťažiach.

                                                                                                      Mgr. Mojtová Monika

 • Koncoročný výlet 6. A a 6. B triedy

  Dňa 21. 06. 2018 sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili dlho očakávaného koncoročného výletu do Bratislavy. Po príchode do Bratislavy nás na Hviezdoslavovom námestí pri Slovenskom národnom divadle čakal vláčik „Prešporáčik“, ktorý nás povozil uličkami Bratislavy a nasmeroval si to s nami až na Bratislavský hrad, kde sme sa mohli pokochať výhľadom na mesto. Počas cesty vláčikom sme si vypočuli zaujímavosti z histórie i zo súčasnosti Bratislavy, ktoré nahovoril spisovateľ Ľubomír Feldek s deťmi z bratislavských škôl. Po krátkom osviežení pri fontáne a prechádzke po Hviezdoslavovom námestí sme sa presunuli do ZOO Bratislava. Tu sme mohli vidieť rôzne zvieratká a v Dinoparku aj dinosaurov. Zabavili nás opice, ale aj medveď, ktorý nám pózoval. Unavení, ale spokojní sme sa vrátili do Nemšovej.

 • Výlet 3. ročník

  Dňa 1. júna 2018 sa  tretiaci zúčastnili školského výletu. Prezreli si krásy  jaskyne DRINY – jedinej sprístupnenej jaskyne na západnom Slovensku. Teplota 8°C, podzemie, zaujímavé príbehy, ale i netopiere vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru.  Žiaci mohli obdivovať bohatú kvapľovú výzdobu, jazierka i útvary pripomínajúce známe živočíchy.

  Druhou zastávkou  výletu bol hrad ČERVENÝ KAMEŇ. Po krátkom relaxe v záhrade pod hradom a zakúpení suvenírov sa presunuli na hradné nádvorie a netrpezlivo čakali na možnosť vstúpiť do priestorov, dýchajúcich históriou. Sprievodkyňa deťom zrozumiteľne a jasne priblížila život na hrade (žiaci sa dozvedeli povesť o vzniku hradu a jeho názve, o tom, ako sa páni umývali, resp. neumývali, ako jedli, kde spávali, či ako bojovali). Žiakov výklad a interiér hradu veľmi zaujal. Cesta naspäť ubiehala veľmi rýchlo.

  Po príchode domov ani búrka a dážď  nezmyli nové zážitky a nové informácie.

   TRIEDNE UČITEĽKY

   

 • Testovanie deviatakov T-9 2018

  21. marca 2018 sa na celom Slovensku uskutočnilo testovanie žiakov deviatych ročníkov, ktorého výsledky nás opäť veľmi potešili. V predmete slovenský jazyk a literatúra dosiahli naši deviataci 78, 4 % , čo je 15,37% nad celoslovenským priemerom a v matematike je to 72%, čo je 16,31% nad priemerom žiakov základných škôl na Slovensku.

  V rámci Slovenska sme zo SJL dosiahli percentil 98,2%, čo znamená, že iba 1,8% škôl malo lepšie výsledky ako naša základná škola a z MAT je percentil 92,7%.

  Zásluhu na týchto výborných výsledkoch majú pani učiteľky, ktoré sa deviatakom venovali nielen na vyučovaní ale aj popoludní na doučovaniach. Pochvala patrí aj všetkým zodpovedným žiakom, ktorí sa pravidelne pripravovali na vyučovanie, pretože vedia, že vzdelanie sú základy, na ktorých budú stavať celý život.

   

 • Skype Knowledge Competition 2018 – vedomostná súťaž v angličtine, 4. ročník

  Palau vs.Slovakia

  Súťaž v tomto školskom roku bola dohodnutá na stredu, 30. mája 2018, tentoraz pre našich žiakov o 11 hodine dopoludnia. Spojenie cez skype sa v tento deň nepodarilo.

  Dohodli sme preto náhradný termín  hneď na druhý deň v rovnakom čase. Spojenie sa podarilo, súťažili sme jedno súťažné kolo a časť druhého. Potom nastali technické problémy. Kvalita spojenia nebola dobrá, dobre sme sa nepočuli, naši žiaci videli, čo sa deje na druhej strane zemegule, ale Palauskí žiaci nevideli nás. Na Palau sa spustil prudký tropický dážď, už tam bola tma, pretože je časový posun 7 hodín. Preto sme sa dohodli, že budeme ďalej pokračovať v súťaži.  Našu súťaž sme nahrávali na video a po skončení sme sa opäť skontaktovali, aby sme si oznámili výsledky.

  Náš tím v zložení Hanka Bútorová, Terézia Haljaková, Simon Bahno a Martin Margetiak (všetci z 8.B) zvíťazil v pomere 26:19. Pôvodne malo súťažiť našich 5 žiakov, ale jeden z nich náhle ochorel, za tím Palau súťažil vo štvrtok iba jeden žiak – Thaison, ktorý to všetko musel zvládnuť.  Víťazom gratulujeme a veríme, že ich to obohatilo nielen o nové vedomosti.

  Už v pondelok ráno sa mohli osobne stretnúť s organizátorkou súťaže na Palau Dankou Ledgerwood, ktorá im odovzdala ceny.

  Súťaž o Slovensku a Európe vs. Palau a Mikronézii pripravovali spoločne so žiakmi p.uč. Mgr. Gabika Fedeleš a Ing. Jaroslava Sabadková, vyučujúce ANJ v 8. ročníku.

  Ing. J. Sabadková

   

 • Súťaž v atletike

  Dňa 11. 05. 2018 sa konalo obvodné kolo v atletike v Trenčíne.

  Žiaci, ktorí reprezentovali našu školu v daných disciplínach:

  Božoňová Adriana – skok do výšky, 60m, štafeta,

  Papierniková Denisa – 300m, guľa, štafeta,

  Bérová Ivana 300m, diaľka, štafeta,

  Štefánková Patrícia – kriketka, 300m, štafeta,

  Michaliková Adriana – 800m, diaľka, štafeta,

  Šumichrastová Michaela – guľa, 60m, štafeta,

  Artmanová Klára – 800m, diaľka, štafeta,

  Michalová Miriam – 60m, 800m, štafeta,

  Masár  Maroš– diaľka, 1000m, štafeta,

  Pakan Adam – 60m, 1000m

  Kováčik Marek – 300m, kriketka (2. miesto), štafeta,

  Benko Dalibor – guľa, 300m,

  Horváth Juraj – guľa, výška,

  Húdek Samuel – kriketka, 300m, štafeta,

  Chlebana Samuel – výška, diaľka, štafeta.

 • Poznávacia exkurzia do Viedne

  Deviataci a žiaci 8.B začali vyučovanie nemeckého jazyka v septembri tohto školského roka poznávacou exkurziou do Viedne. Na rovnaký výlet netrpezlivo počas celého školského roka čakali aj žiaci 8.A a časť siedmakov. A veruže sa dočkali. 11. mája sme sa vybrali spoločne spoznať najbližšie hlavné mesto susedného štátu – Viedeň.

  Príjemné počasie priam lákalo na predpoludňajšiu prechádzku po historickom centre Viedne – nevynechali sme Námestie Márie Terézie, Hofburg, Cisársku klenotnicu, Kohlmarkt, slávnu viedenskú cukráreň Demel, Námestie sv. Štefana, Dóm sv. Štefana. Počas cesty k budove Viedenskej opery sme taktiež odbočili k cisárskym hrobkám, kde sa žiaci čo-to dozvedeli o Habsburgovcoch, a pristavili sme sa aj pri slávnom hoteli Sacher, kde „fajnšmekri“ využili možnosť kúpiť si slávnu Sacherovu tortu.

  Exkurzia pokračovala presunom do letného sídla Habsburgovcov, do Schönbrunnu, kde si žiaci mohli prezrieť Múzeum kočov a kráľovské záhrady. Žiaci využili krásne letné počasie – mnohí z nich vyšli na Gloriettu a pokochali sa odtiaľ krásnym výhľadom na Viedeň, niektorí využili osviežujúci tieň stromov a spravili si obedný piknik.

  Poslednou zastávkou bolo Technické múzeum, kde si žiaci mohli prezrieť mnoho historických i súčasných exponátov z oblasti energetiky, strojárstva, dopravy, domácich spotrebičov, medicíny, komunikácie a médií. Žiaci ocenili najmä možnosť vyskúšať si viaceré pokusy a fyzikálne javy interaktívnou formou. Práve tu sme u niektorých žiakov prvýkrát videli nadšenie z poznania a objavovania.

  Žiaci sa domov vrátili vo večerných hodinách plní nezvyčajných a doteraz nepoznaných dojmov z veľkého mesta. Veríme, že výlet sa vydaril, k čomu nemalou mierou prispeli aj samotní žiaci svojím vzorným správaním a rešpektovaním všetkých pravidiel. 

   

   

   

 • MDD v ŠKD

  Dňa 31.5.2018 sme oslávili sviatok všetkých detí  ako sa patrí – súťažami a dobrou náladou na školskom ihrisku. Deti súťažili v preskoku cez švihadlo rôznymi spôsobmi,  či v kresbe kriedami na chodník. Mohli si vyskúšať i výrobu vlastných obrovských bublifukových bublín, či bublín z prinesených bublifukov. Deti zbierali body na jednotlivých súťažných stanovištiach a tí najšikovnejší boli odmenení vecnými cenami.

 • ŠKD má talent

  Veríme, že každé dieťa má v sebe talent, či už prejavený alebo ukrytý. Deti mali možnosť prejaviť svoj talent v súťaži ŠKD má talent, ktorá sa uskutočnila v máji 2018 v priestoroch ŠKD. Deti si pripravili vystúpenia v skupinkách či jednotlivo. Ukázali nám svoj talent v oblasti tanca, gymnastiky, spevu, hry na hudobný nástroj, športu, kresby či maľby. Ich nápaditosť bola priam úžasná a o to ťažšie bolo rozhodovanie o výhercoch, ktorí boli odmenení za svoju šikovnosť a usilovnosť vecnými odmenami.

   

 • Majsterky SR vo florbale žiačok ZŠ

  A je to tu ! Sme najlepšie!!!!!!!

  Naše florbalistky sa už po tretí raz 23. – 24. mája zúčastnili Majstrovstiev SR vo florbale žiačok ZŠ v Spišskej Novej Vsi.

  V meste minuloročných víťazov bojovali o vytúžený titul. A potvrdilo sa „ do tretice všetko dobré!“. Po náročných bojoch v ťažkej skupine favoritov ( Tvrdošín 3 : 3, Banská Bystrica 6 : 1, Spišská Nová Ves 5 : 3 ) postúpili do štvrťfinále. Dievčatá ukázali, čo je v nich a tímový výkon s Rohožníkom 4 : 2 ich s prehľadom posunul do finále, kde sa stretli opäť s Tvrdošínom. Úvodná remíza sa neopakovala a fantastickou hrou v napínavom zápase až do záverečného hvizdu zdolali dievčatá z Tvrdošína 2 : 1. Počas turnaja si svojimi výkonmi naše dievčatá získali obdiv a rešpekt nielen súperov, ale aj ich fanúšikov.

  Kvalitu našich hráčok dokazuje aj vyhlásenie Patrície Štefánkovej za najlepšiu strelkyňu celého turnaja  a Denisy Papiernikovej za najlepšiu hráčku finálového zápasu.

 • Píšem, píšeš, píšeme 2018

  Posledný májový piatok na pôde Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne tradične patrí literárnym talentom. Slávnostného vyhlásenia výsledkov 16. ročníka literárnej súťaže žiakov základných škôl a osemročných gymnázií Trenčianskeho kraja s názvom Píšem, píšeš, píšeme sa zúčastnili aj členky odbornej poroty - spisovateľka Silvia Havelková, recitátorka Marta Halečková a knihovníčka Nora Hlubinová. Do súťaže sa zapojili aj žiaci našej školy.

  1. miesto si odniesol Jakub Kilian zo 6.B triedy, ktorý bol ohodnotený v rámci druhej kategórie – próza. Gratulujeme! 

 • Rozlúčka so šlabikárom

   

  22. mája prišiel vytúžený deň všetkých prvákov – naučili sa čítať a písať posledné písmenko abecedy. Nezostávalo nám teda nič iné, iba sa so Šlabikárom rozlúčiť a tešiť sa na nové príbehy z Čítanky.

  Rozlúčka so Šlabikárom sa konala o deň neskôr, 23. mája. V tento deň žiaci riešili zábavné úlohy, spomínali na ľahšie a ťažšie úlohy,  opakovali si hravou formou vedomosti a zručnosti, ktoré nadobudli počas šlabikárového obdobia. Každý žiak vypracoval jeden vlastný „šlabikárový list“, ktorý je vystavený pred triedami prváčikov. Za náročné a úspešné zvládnutie všetkých písmen abecedy nakoniec každý  žiak dostal sladkú odmenu a  Pochvalný list. No a na úplný záver si každý odniesol domov novučičkú Čítanku.

   

   

   

   

   

 • Športové popoludnie s rodičmi a deťmi

  Slnečné 21. májové popoludnie sme využili na stretnutie s rodičmi a ich deťmi a spoločne sme si zašportovali. V areáli za budovou školy boli pripravené stanovištia, kde rodičia spoločne s deťmi plnili rôzne športové úlohy. Súčasťou boli zábavné atrakcie, veľký a menší skákací hrad,  nafukovacie bojisko, kde deti bojovali ako gladiátori a na zahryznutie si mali možnosť deti kúpiť cukrovú vatu a pukance. Zábava bola po celý čas výborná, deti sa vyjašili, odchádzali veľmi spokojné.

  Ďakujeme rodičom a starým rodičom za ochotu a účasť pri strávení spoločných športových chvíľ s ich deťmi.  

   

 • Súťaž v prednese rozprávky

  V utorok 17. mája 2018 sa v priestoroch Centra voľného času v Trenčíne konal II. ročník súťaže v prednese rozprávky s názvom Dobiášov rozprávkový Trenčín. Nabrali sme odvahu i my, žiaci 1. stupňa. Oplatilo sa. Naša tretiačka Elka Luprichová získala krásne 3. miesto. Umiestnenie nás teší o to viac, že v porote sedel aj samotný pán spisovateľ Rudolf Dobiáš. Elke zo srdca blahoželáme!

 • Deň matiek v ŠKD

  Deň mamičiek je pre každého z nás veľmi dôležitý, avšak naši najmenší  školáci sa naň tešia azda najviac. S radosťou a láskou spolu s pani vychovávateľkami v ŠKD si pripravili darčeky, ktorými určite vykúzlili svojim maminám úsmevy na perách.

 • Škola v prírode

  Školy v prírode sa zúčastnilo 42 žiakov 4. A, 4. B  triedy s cieľom uprednostniť zážitkové učenie v prírode pred klasickým vyučovaním v triedach.

  Hotel František v Lazoch pod Makytou-Čertov  sa stal na päť dní novým domovom našich štvrtákov.  Hneď po príchode nás privítali a pomohli  rýchlo zabudnúť na domáce prostredie animátori Bárny, Rio, Ofinka, Toner, Špageta, Jašter a Moško. Ich pripravený animačný program „Po pamiatkach UNESCO “ dokázal žiakov i učiteľky upútať. Pripravené aktivity svojou zaujímavosťou, tvorivosťou  a nápaditosťou žiakov priam pohltili a využili tak ich nevyčerpateľnú detskú energiu. Podobne športová a zábavná činnosť nezostali bokom a žiaci sa riadne vybehali.

  Po vyučovacom bloku areál ubytovne lákal k futbalu, prehadzovanej a iným rôznym športovým hrám. K spestreniu prispela aj výborná strava  ako od mamičky a dohľad zdravotníčky Violy Krasulovej.

  Čas veľmi rýchlo plynul a prišiel deň, kedy sme sa museli rozlúčiť. Skvelé zážitky však navždy zostanú v pamäti a sú zachytené i na fotkách, stačí pozrieť a vrátiť sa v čase .... .

  Mgr. J. Švaralová, Mgr. Z. Hauk, Mgr, L. Turáková, Mgr, Z. Kresánková

 • ACTIVE ENGLISH WEEK 2018 - Aktívny anglický týždeň

  V dňoch 9. – 13. apríla 2018 sa 61 detí z 2. stupňa našej školy zúčastnilo tzv.Active English Week. Štyria lektori – Craig, Robert, Jon a Sam komunikovali  s našimi žiakmi v angličtine šesť hodín denne. Vyučovanie s „native“ lektormi prebiehalo inou formou ako bežné vyučovanie.  Mnohí naši žiaci sa zúčastnili AEW po druhý, či tretí raz. Niektorí naši žiaci mali obavy zo stretnutí, ale postupne sa na vyučovanie tešili a lúčenie na konci nebolo ľahké...Iní, hlavne starší žiaci, ktorí si s lektorom ťažko hľadali k sebe cestu, sa asi na koniec tešili a záver bol pre nich trochu rozpačitý. Boli aj takí, ktorí to predčasne  vzdali a chýbali na záverečnom odovzdávaní certifikátov.

  Zážitky a dojmy mohli vyjadriť pomocou dotazníka, z ktorého vyberáme :

  1. Páčila sa ti práca s „native“  lektorom ? Prečo ?

  - na začiatku sa mi páčilo, ale keď sme mali stále iba písať do zošita, znepáčilo sa mi to

  - na začiatku to bolo super, na konci bol trochu nepríjemný

  - bol múdry, veľa toho vedel a bola sranda, bol zábavný, naučil ma veľa nových vecí

  - hrali sme sa hry a veľa nás naučil, vedel nás rozosmiať

  - tancovali sme, bol trpezlivý, mal prichystaných veľa aktivít, bol vtipný, nebol veľmi prísny

  - bol milý, dovolil nám hrať hry, keď sme chceli

  2. Ktorá aktivita sa ti páčila najviac ?

  - hra Stand up if you have/like...., kreslili sme, čo nám napísal na kartičku...keď sme boli vonku a hrali sa

  - hry Goblin, Museum, Chair game, Obesenec, hra so svetovými stranami

  - hra, keď sme dostali nejakú rolu a mali sme podľa nej zahrať divadlo

  3. Ktorá aktivita sa ti nepáčila ?

  - keď  sme vypĺňali cvičenia, preberanie gramatiky, písali sme poznámky do zošita, opisovanie asi 20 strán z učebnice

  - nepáčil sa mi prístup lektora k žiakom, ale aj niektorých žiakov voči lektorovi

  4. Keby si mal možnosť niečo zmeniť, čo by to malo byť ?

  - chcel by som aby trval dlhšie

  -  aby sa lektori striedali

  - aby sme nemali celý týždeň toho istého lektora

  Ing. Sabadková J.

   

 • Súťaž v recitácii v ANJ

  školské kolo, piatok, 27. apríla  2018

  V tomto školskom roku pani učiteľky pripravili do školskej súťaže celkom 20 detí  , od 3. po 6. ročník.

  Všetci súťažiaci sa naučili nejakú básničku, prípadne prózu. Stretli sme sa v piatok  popoludní .

  Prišli sa pozrieť aj deti zo 6. roč., ktorí povzbudzovali svojich spolužiakov. Súťažili sme v troch kategóriách. Najúspešnejší dostali príležitosť, aby súťažili v prednese v angličtine s deťmi z Hluku v piatok 4. mája v dopoludňajších hodinách. Všetky deti si zaslúžia pochvalu, okrem jednotiek v žiackej knižke si odniesli  certifikáty a tí najlepší aj knižnú odmenu.

  V kategórii  žiakov  3. roč. súťažilo 6 žiakov.

  1. miesto – Ema Luprichová, 3.A

  2. miesto – Mária Kiačiková, 3.B

  3. miesto – Melánia Vavrušová, 3.A

   

  Prví dvaja postúpili do Hluku

  V kategórii  žiakov 5. roč. súťažilo 6 žiakov.

  1. miesto – Barbora Poláková, 5.B

  2. miesto – Jozef Juraš, 5.A

  3. miesto – sme neudelili

  Prví dvaja postúpili do Hluku

   

  V kategórii  žiakov 6. roč. súťažilo 8 žiakov.

  1. miesto – Thobias Oberta, 6.A

  2. miesto – Jakub Kilian, 6.B

  3. miesto – Adam Ďuriš, 6.B

                      Alexandra Kopačková, 6.A

  Všetci  štyria postúpili do Hluku.

   

  Vyučujúca  ANJ  Ing. Sabadková J.

   

  Súťaž v recitácii v ANJ s partnerskou školou v Hluku

  4. mája 2018 sa naši žiaci, ktorí si vybojovali postup v recitácii v ANJ stretli so žiakmi z Hluku v školskej knižnici.

  Keďže Chiarka Tršková súťažila aj v  stolnom tenise, netradične otvorila súťaž prednesom v slovenčine. Potom predniesli svoje básne a prózu v angličtine deti 3.- 4. ročníka. V tejto kategórii sme mali len dve tretiačky, pretože štvrtáci boli v škole v prírode, a tejto súťaže sa v tomto školskom roku nemohli zúčastniť. Vystúpilo celkom 6 detí.

  Zaslúžene zvíťazila tretiačka Emily Sochorcová, ZŠ Hluk, ktorá predniesla dlhú prózu – rozprávku O červenej čiapočke.

  2. miesto porota udelila našej tretiačke Márii Kiačikovej.

  3. miesto získali naša tretiačka Ela Luprichová a žiačka z Hluku Valerie Krhovská.

   

  V kategórii starších žiakov, 5. – 6. ročníka súťažilo celkom 9 žiakov.

  1. miesto získal náš šiestak Thobias Oberta s básničkou Opposite day.

  2. miesto porota udelila piatačke Lucke Kadlčkovej a 3. miesto šiestačke Natálii Páčovej,

  obe zo ZŠ Hluk. Všetci súťažiaci si odniesli krásne ceny a tí najlepší aj diplomy.

  Na záver striedavo predviedli svoje recitátorské schopnosti nesúťažne žiaci v slovenčine a češtine.

  Našu školu reprezentovali v slovenčine Barbora Poláková, Diana Hicová a Adriana Božoňová.

  Organizátorom ďakujeme za príjemne  strávené chvíle, ktoré nás vzájomne obohacujú, za ich láskavosť a pohostinnosť.

  Tešíme sa o rok na spoločnú súťaž u nás v škole.

   

   Vyučujúca ANJ Ing. Sabadková J.

 • Zážitkové učenie s písmenom dž

  V našej škole využívame aj inovatívne formy učenia. Deti si prostredníctvom zážitkov učivo
  ľahšie zapamätajú a dokážu v praxi využiť. Prvákov sme zoznámili s písmenom dž formou
  zážikového učenia. Vyučovanie začalo chutnými raňajkami - rožok s džemom. Každý si
  priniesol svoj obľúbený džem, pripravil si svoje raňajky a ponúkol aj spolužiakov. Neskôr si
  vyrobili menovku pre svoj džem, kde sa naučili písať písané tvary spomínaného písmena.
  Rodičia pribalili do aktoviek prvákom aj džús. Takže po chutných raňajkách sme nezabudli
  ani na pitný režim.
  Prváci získali nové vedomosti a zručnosti na základe skúseností. Boli aktívni, tvoriví a vedeli
  sa podeliť so spolužiakmi. Ak na vlastnej koži zažijeme niečo zaujímavé, vytvorí nám to
  skutočné spomienky.


  Mgr. Erika Lajčiaková

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Janka Palu 2, 914 41 Nemšová
 • 032/6598290, 032/6598282, mobil: 0918450657
  fax: 032/6598290

Fotogaléria