Navigácia

Novinky

Fotogaléria

 • MIKULÁŠ V NAŠOM ŠKOLSKOM KLUBE

  MIKULÁŠ V NAŠOM ŠKOLSKOM KLUBE

  Vo štvrtok nás navštívil Mikuláš. Deti nedočkavo očakávali  jeho príchod. Vo svojich oddeleniach  ho srdečne privítali spolu s pani vychovávateľkami, ktoré boli Mikulášovi veľmi nápomocné a hneď ho informovali o tom, ako deti poslúchali. Po krátkom príbehu o jeho živote mu zarecitovali básničku alebo zaspievali pesničku.  Anjelik rozdal deťom odmenu v podobe krásneho sladkého jabĺčka.

  Viac foto vo fotoalbume

 • Vianočné tvorivé dielne

  Vianočné tvorivé dielne

  Vianoce sú krásnym obdobím roka, no určite ste si všetci všimli, že aj veľmi hektickým. Každý sa niekam ponáhľa a veľakrát si ani nestihneme užiť to naozajstné čaro týchto krásnych sviatkov. Myšlienkou našich vianočných tvorivých dielní je každoročne sa na chvíľku zastaviť a niečo krásne s našimi žiakmi vytvoriť. Tvorivé chvíle sme na našej škole prežívali posledný novembrový utorok a stredu. Všetci sa s obrovskou chuťou pustili do práce a o chvíľu sa školou niesla vôňa čerstvo napečených medovníkov. Ostatní žiaci vytvárali nápadité ozdoby na vianočný stromček, vianočné pozdravy, svietniky a mnohé ďalšie výrobky, ktoré si už tradične môžete pozrieť a kúpiť 6. decembra na vianočných predajných trhoch v mestskej tržnici 9. decembra počas rodičovských stretnutí vo vestibule školy.
  Dúfame, že rodičia ocenia obrovskú snahu svojich detí a ich pani učiteliek a podporia nás zakúpením malých drobností.                                                                                                                                                                    Tešíme sa na Vás!                                                                                                        
  Zároveň Vám v tomto predvianočnom zhone prajeme veľa pokoja a radosti, aby ste všetky prípravy s nadhľadom zvládli a s úsmevom na perách spoločne strávili vianočné chvíle so svojimi najbližšími.

 • KINO V ŠKD

  Deťom v jednotlivých oddeleniach sme sa rozhodli spríjemniť sychravé popoludnie pozeraním rozprávok. Rozprávkami VEĽKÁ ORIEŠKOVÁ  LÚPEŽ 2,  PIPI DLHÁ PANČUCHA, SOBÍK NIKO, AKO VYCVIČIŤ DRAKA 3, MIMONI, KNIHA DŽUNGLÍ a KOZÍ PRÍBEH SO SYROM sme si pripomenuli svetový deň televízie. Veríme, že i takto sme deťom spestrili chvíle v našom školskom klube.

 • Jesenná olympiáda

  Posledné teplé jesenné dni sme s deťmi v ŠKD využili aktívnym pohybom na školskom dvore. Zmerali si sily v rôznych aktivitách, ktoré pre nich pripravili pani vychovávateľky. Súťažili v skákaní cez švihadlo, slalom na kolobežkách, skoky cez kruhy, zbierali loptičky a zábavne si zaskákali vo vreci. Úloh sa zhostili naozaj zodpovedne. Za účasť boli deti odmenené malými vecnými cenami a následne pani vychovávateľky vyhlásili najlepších jednotlivcov vo svojich oddeleniach.

  Viac foto vo fotogalérii.

 • iBOBOR 2019 

  iBOBOR 2019 

  V dňoch 11. – 15. novembra 2019 sa konala na našej škole on-line informatická súťaž iBobor 2019. Hlavným cieľom tejto súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Tento školský rok bolo do súťaže zapojených 89 768 súťažiacich z 1 116 škôl. My sme zapojili 105 žiakov 5., 6. a 8. ročníka. Niektoré úlohy boli ľahké, iné náročnejšie. O tom, že máme na škole šikovných žiakov svedčí aj 31 úspešných riešiteľov, ktorí nezaváhali a s úlohami si ľahko poradili.

  Úspešnými riešiteľmi sa na našej škole stali:

  • V kategórii BOBRÍK (5. ročník): J. Koch, P. Thomay, M. Kocianová, A. Gostíková, M. Kiačiková, E. Luprichová, M. Spurný, A. Blažej, T. Mikula, B. Papiernik, E. Šumichrastová, J. Ružičková, O. Klimecká, O. Zubek, S. Kňažek, S. Kresánek, Š. L. Hudeček, M. Vavrúšová.
  • V kategórii BENJAMÍN (6. ročník): O. Prno, N. Holúbková, D. Cípelová, D. Isteník
  • V kategórii KADET (8. ročník): A. Ďuriš, A. Kopačková, M. Sabadka, A. Oškrdová, A. Mičko, E. Gurínová, M. Blažej, Ch. Tršková, P. Bagín

  Úspešným riešiteľom gratulujeme a všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za účasť. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník iBobra.

                                                                                                                                         Mgr. Lenka Tršková

   

 • Divadelné predstavenie Boyband

  Divadelné predstavenie Boyband

  Divadelnú jeseň zavŕšili žiaci siedmeho ročníka dňa 18. 11. 2019 návštevou muzikálového predstavenia Boyband na Novej scéne v Bratislave. Ani ranné problémy s pokazeným vlakom nám nepokazili krásne dojmy zo slávneho muzikálu o vzniku a fungovaní chlapčenskej speváckej skupiny. Upútal nás nielen zaujímavý príbeh, ale aj šou plná efektov, úžasných choreografií, známych hudobných hitov a vtipných situácií. Po predstavení sme využili krásne slnečné počasie a poprechádzali sme sa po Starom meste, nevynechajúc Hlavné námestie, Starú radnicu, starú budovu Slovenského národného divadla či Dóm svätého Martina.
  A ako zhodnotili tento zaujímavý deň samotní siedmaci? Tu sú niektoré ich postrehy:
  Deň pred výletom sme sa viaceré dievčatá z triedy dohodli, že sa ráno stretneme a pôjdeme na vlakovú stanicu v Nemšovej spolu. Keďže sme na stanici mali byť o 6:50, veľa spolužiakov vrátane mňa nebolo úplne prebratých. Zobudili sme sa však veľmi rýchlo, pretože keď sme nastúpili do vlaku, rušňovodič nám oznámil, že musíme všetci vystúpiť, pretože vlak je preťažený. Ani sme sa nenazdali, pani učiteľky už mali vybavený náhradný autobus do Trenčianskej Teplej. Rýchlik sme stihli hlavne vďaka tomu, že mal veľké meškanie. Ako keby prekvapení už v ten deň nebolo dosť, vo vlaku sa nám stala ďalšia nepríjemnosť. Niektoré miestenky sa poplietli, a preto v jednom kupé pre 8 ľudí museli sedieť desiati. Cestu sme však zvládli a tešili sme sa na divadelné predstavenie. Muzikálové predstavenie s názvom BOYBAND bolo síce dlhé, ale ani nevieme ako a už bol koniec. Bol to príbeh speváckej skupiny FREEDOM. Veľmi sa mi páčilo, že predstavenie bolo zábavné, herci používali slangové výrazy a pesničky boli veľmi chytľavé. Po skončení predstavenia sme mali ešte čas, ktorý pani učiteľky využili a zobrali nás na prehliadku Starého mesta a Dómu sv. Martina. Som veľmi rada, že som sa konečne mohla pozrieť do vnútra, pretože keď som bola v Bratislave s rodičmi, často sme okolo neho prechádzali, ale nikdy sme neboli vo vnútri. Výlet sa mi veľmi páčil. “ (Ema Mutňanová)
  „Výlet sa mi veľmi páčil. Bolo super, že sme išli vlakom, lebo ja som sa vlakom viezla len po tretíkrát v živote. Predstavenie bolo úplne fantastické. Primerane nášmu veku. Veľmi sa mi páčilo vystupovanie hercov, ktorí sa do svojich úloh vedeli perfektne vžiť. Cesta vlakom späť bola veľmi príjemná. Dobre sme sa porozprávali, zahrali si rôzne hry, mali sme celé kupé len pre seba, čo bolo oveľa lepšie ako cestou do Bratislavy. “ (Lýdia Čapková)
  „V divadle sa mi páčilo. Bolo to najlepšie zo všetkých ostatných divadiel. Hlavný dôvod bol ten, že to nebolo spracované ako pre malé deti, ale pre teenagerov. Z postáv diela sa mi najviac páčil hlavný spevák Igor (Pavol Plevčík). Obsah diela sa mi páčil, lebo bol o kapele a ja tieto diela mám veľmi rád. Keby divadlo vyrobilo viac takýchto komédií, tak by som do divadla chodil stále, aj keby to malo byť neviem kde. Dúfam, že aj na budúci rok pôjdeme do divadla na ešte lepší príbeh. Jediné, čo mi prekážalo, bola prvá cesta vlakom.“ (Matej Spurný)

 • Záložka do knihy spája školy

   V tomto školskom roku sa žiaci I. stupňa našej školy zapojili už do 10. ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: List za listom – baví ma čítať. Cieľom tohto projektu bolo nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vyrobia ľubovoľnou technikou. Zapojenie sa do projektu bolo pre nás príjemným spestrením vyučovania. Nás potešili záložky, ktoré nám poslali z našej partnerskej školy - ZŠ Holice z Českej republiky.

                                                                                                                                          Mgr. Erika Lajčiaková

 • Oznam

  Vážení rodičia, milí žiaci!

  Dňa 20. 11. 2019 majú žiaci 7. ročníka, 8. ročníka a 9. ročníka deň voľna z dôvodu Testovania T5-2019. 

  Ďakujeme za porozumenie.                                                                                                                                                                                                                                                                              Vedenie ZŠ Nemšová

 • Exkurzia na PdF TU v Trnave pri príležitosti „Týždňa vedy a techniky na Slovensku“

  Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti každoročne organizuje Týždeň vedy a techniky na Slovensku.

  Jeho cieľom je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky a o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy. 

  Aj na našej škole máme snahu o naplnenie týchto cieľov. Využili sme preto pozvanie Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity a dňa 6. 11. 2019 žiaci 8. ročníka absolvovali cestu vlakom a navštívili laboratóriá spomínanej fakulty. V nich nás milo privítali budúci učitelia a žiakom predviedli veľa zaujímavých a efektných chemických pokusov. Každý experiment bol žiakom trpezlivo vysvetlený. Veľkým pozitívom bolo, že väčšinu z nich si mohli aj prakticky vyskúšať. Pomocou tajného písma nechali odkaz ďalšej skupine, vytvorili lávové lampy, krásnu amoniaková fontánu, improvizovaný hasiaci prístroj a vyskúšali si aj oheň, ktorý nepáli, a mnohé ďalšie. Zábavná a zároveň veľmi tvorivá bola pre žiakov aj práca so stavebnicami s ozubenými kolieskami. Vytváranie hypotéz a ich overovanie formou hry sa im rovnako páčilo. Po absolvovaní prehliadok a krátkom občerstvení vo vysokoškolskom bufete sme sa rozlúčili a rýchlo presunuli na Trojičné námestie, kde nás už čakal sprievodca. V krátkosti nás oboznámil s bohatou históriou mesta Trnava, previedol nás po jeho historickom centre, ukázal nám tzv. kostnicu (najstaršie zachované pohrebisko) a niektorí si užili aj nádherný výhľad z Mestskej veže. Obohatení o nové zážitky a verím, že aj o vedomosti, sme sa opäť vlakom vrátili do Nemšovej.

  Touto cestou by sme zároveň chceli poďakovať katedre chémie PdF TU a jej študentom za možnosť zúčastniť sa takejto podnetnej akcie. Možno aj vďaka tomu vyrastú z našich žiakov budúci „vedátori“.

                                                                                                                                           Mgr. Monika Mojtová

  A ohlasy od ôsmakov:

  Cesta vo vlaku bola zábavná. Síce sme sedeli vo dvojiciach, ale aj tak to bolo super. Návšteva školy nás zaujala hlavne chemickými pokusmi. Prehliadka mesta bola veľmi zaujímavá. Dozvedeli sme sa, že v Trnave majú najkvalitnejšie značky vín. Najviac sa nám páčil výhľad z veže. Z nej sme videli nádhernú Trnavu.“ (Darinka Vanková, Saška Oriešková, Saška Kopačková, 8. A)

  „Výlet bol veľmi zaujímavý. Najviac sa nám páčili chemické pokusy, mohli sme si to aj vyskúšať. Prehliadka mesta bola celkom dobrá. Sprievodca nám povedal veľa vecí o histórii Trnavy. Bazilika, v ktorej sme boli, vyzerala veľmi pekne a bola veľká. Niektorí sa boli pozrieť na veži, z ktorej bol nádherný výhľad.“ (Matúš Belko, Patrik Bagín 8. A)

   

   

   

   

 • MUZIKÁLOVÉ PREDSTAVENIE CYRANO Z PREDMESTIA

  Dňa 07. novembra ráno sa deviataci stretli na železničnej stanici v Nemšovej. Čakala ich cesta vlakom do Bratislavy na muzikálové predstavenie. Takmer dvojhodinová cesta vo vlaku ubehla rýchlo. Vystúpili sme na hlavnej stanici, kde nás privítalo chladné jesenné počasie. Odtiaľ sme zamierili do divadla s krátkou prechádzkou okolo budovy Grassalkovičovho paláca, prešli sme Obchodnú ulicu, uvideli sme Bratislavský hrad a Michalskú vežu a dostali sme sa až do divadla Nová scéna, kde už bolo pre nás pripravené predstavenie Cyrano z predmestia.
  Predstavenie bolo veľmi príjemné, páčilo sa nielen žiakom, ale aj pani učiteľkám. Vystupovali v ňom známi, mladí herci. Po skončení predstavenia sme zamierili na hlavnú stanicu, kde sme si doplnili zásoby jedla a pitia. Potom nás už čakala spiatočná cesta opäť vlakom.
  A čo na divadelné predstavenie povedali naši deviataci?                                                                                                                       
  „Dňa 7. 11. 2019 som spoločne s mojimi spolužiakmi z 9.A triedy a pedagogickým dozorom Mgr. Fraňovou a PhDr. Králikovou prežila neopakovateľný zážitok v podobe muzikálového predstavenia "CYRANO Z PREDMESTIA". Je to slovenský muzikál, ktorého dej sa odohráva v mládežníckom klube. Hlavnými hrdinami sú skladateľ piesní Cyrano a speváčka Roxana. Roxana sa zamiluje do Jána, pretože ju očaria piesne, ktoré však pre neho zložil Cyrano. Ján si neskôr uvedomí, že nemiluje jeho, ale piesne. Roxana odchádza na sólové turné, čo Ján psychicky nezvládne, začne byť závislí od alkoholu a spácha samovraždu. Po jeho smrti Roxana poprosí Cyrana, aby si s ňou zaspieval pieseň, ktorú jej Ján kedysi venoval. Po odspievaní duetu zisťuje, že autorom všetkých piesní je vlastne Cyrano. Muzikál s vynikajúcim hereckým obsadením bol originálny a zaujímavý. Výlet spojený s kultúrnym podujatím by som si určite rada zopakovala.“ ☺ (Patrícia Štefánková)
  „Dnešný výlet do Bratislavy sa mi veľmi páčil. Až na to ranné vstávanie, na ktoré som si nevedela zvyknúť. Keď som prišla na vlakovú stanicu, tak tam bola už väčšina mojich spolužiakov. Vlak o chvíľu prišiel a ja so svojimi spolužiakmi sme ešte v polospánku nastúpili do vlaku. Ani sme sa poriadne neusadili a už sme prestupovali v Trenčianskej Teplej na rýchlik, ktorý nás odviezol priamo do Bratislavy. Pani učiteľky nás stihli ešte trochu postrašiť s tým, že sa v tom studenom a hmlistom počasí pôjdeme pozrieť na Slavín, kde sa nám moc nechcelo. Väčšina z nás sa preto začala modliť k všetkým svätým o zľutovanie. Naše modlitby boli zrejme vypočuté, lebo sme zbadali, že sa blížime k divadlu Nová scéna. O chvíľu sme všetci sedeli v hľadisku aj so žiakmi z iných škôl a vychutnávali si muzikálové predstavenie s názvom Cyrano z predmestia. Na predstavení sa mi páčili slangové výrazy hercov, ale aj to, že dokázali hľadisko rozosmiať. Niektorí z nás sa do divadelnej hry doslova vcítili a nebolo pochýb, že mali slzy na krajíčku. Herci, ale aj muzikanti majú odo mňa veľkú poklonu, lebo odviedli naozaj skvelú prácu. Čakala nás už len cesta domov, ktorá ubehla mihnutím oka. Po príchode na vlakovú stanicu v Nemšovej sme sa všetci vybrali do našich domovov a premýšľali, ako napíšeme text o našom výlete, ktorý sme dostali za domácu úlohu.“ (Kristína Ondrejičková)
  „Výlet do divadla v Bratislave bol fantastický. Cesta trvala hodinu a pol, ale prebehlo to rýchlo. Som rád, že nemám žiadne zlé spomienky. Divadelná hra bola fantastická, herci boli tiež veľmi dobrí. Tie emócie, ktoré prejavili na pódiu, vyzerali akoby všetku bolesť a radosť prežívali skutočne. Chcem sa vám, pani učiteľky, poďakovať za uskutočnenie a za zorganizovanie tohto výletu.“ (Marek Vavrúš)

 • Klimatická kríza

  Aj s týmto pojmom sa v mesiaci október zoznámili žiaci prvého a druhého stupňa, formou Recyklohier, do ktorých sa naša škola pravidelne zapája. Žiakom bola vhodnou formou predstavená skutočnosť výskytu CO₂ v atmosfére, ktorý má okrem iných plynov zásluhu na vzniku skleníkového efektu na našej planéte a tým
  zvyšovaní teploty na Zemi. Vhodnými metódami a názornou prezentáciou žiaci pochopili ako funguje znižovanie CO₂ v atmosfére, prostredníctvom zelených rastlín – stromov. A tak sa dopracovali k reálnym možným riešeniam ako znížiť obsah CO₂ v atmosfére aj ich pričinením – výsadbou stromov, ktoré vysadili na
  školskom dvore. Okrem iného formou brainstormingu, našli množstvo pozitív, ktoré nám stromy poskytujú a skvalitňujú život. Tieto pozitíva spracovali formou plagátu s použitím odpadového materiálu.

  Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii Klimatická kríza.

 • STRAŠIBÁL V ŠKD

  Jesenné prázdniny sme s deťmi privítali Strašibálom v ŠKD. Bol to čas plný radosti a veselosti. Pre deti sme si pripravili diskotéku v strašimaskách, rôzne súťaže a vyhodnotenie najoriginálnejších masiek v jednotlivých oddeleniach. Deti tancovali na svoje obľúbené piesne. Niektorí to zobrali naozaj zodpovedne.

  Zmerali si sily v rôznych súťažiach, ktoré si pre nich pripravili p. vychovávateľky. Každé dieťa získalo za účasť vecnú cenu. Po súťaži sa „strašimasky“ odišli do triedy občerstviť chutnými dobrotami od svojich rodičov, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Takto doplnení energiou pokračovali v zábave a tanci.

  Na záver každá vychovávateľka vybrala zo svojho oddelenia najoriginálnejšiu najstrašidelnejšiu masku, pod ktorou sa skrývalo dieťa:

  V I. oddelení to bola Nina Samanta Schedlbauer, II.oddelenie  strašila Natália PerkinsIII.oddelenie postrašil Kevin Mituchovič, IV.oddelenie strašil Henrich Somorovský,V.oddelenie Daria YuziukVI.oddelenie Nataška DorúškováVII.oddelenie vyľakala Liliana Kristínová.                                                                                                      

   V rozhovore nám prezradili, kto im zhotovil masku. Boli to väčšinou šikovné maminy, ktoré sa  obetovali a zapojili svoju tvorivosť pri zhotovovaní masiek. Deti spokojné, unavené a plné zážitkov odchádzali domov v sprievode rodičov.                                                                                                                                                Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii.                                                                                                      

 • Divadelné predstavenie v Bratislave

  Dňa 28. októbra ráno sa ôsmaci stretli na železničnej stanici v Nemšovej. Čakala ich cesta vlakom do Bratislavy na divadelné predstavenie. Takmer dvojhodinová cesta vo vlaku ubehla rýchlo. Ani sme sa nenazdali a vystupovali sme na hlavnej stanici. Odtiaľ sme zamierili do divadla s krátkou prechádzkou okolo budovy slovenského rozhlasu a cez záhradu Grassalkovičovho paláca. Potom sme pokračovali do Štúdia L + S, kde už bolo pre nás pripravené predstavenie TAJNÝ DENNÍK ADRIANA MOLA.                          
  Predstavenie bolo veľmi príjemné, páčilo sa nielen žiakom, ale aj pani učiteľkám. Vystupovali v ňom herci známi z viacerých televíznych relácií. Predstavenie bolo o Adrianovi Molovi, obyčajnom chlapcovi v neobyčajnom veku, ktorý na prahu puberty zisťuje, že má niekoľko problémov: je jedináčik, dostáva nemožné darčeky a pravidelné akné. Preto si každodenné trápenie aj radosti Adrian zaznamenáva do prísne tajného denníka. Veci ani zďaleka neplynú podľa Adrianových predstáv, ale chlapec má dar trefne a vtipne okomentovať akékoľvek dianie a nájsť vo všetkom niečo pozitívne.                                                                      
  Po skončení predstavenia sme zamierili na hlavnú stanicu, kde sme si doplnili zásoby jedla a pitia. Potom nás už čakala spiatočná cesta opäť vlakom.


  A čo na divadelné predstavenie povedali naši ôsmaci?                                                                                          
  Prechádzka po Bratislave sa nám páčila. Aj napriek nepriaznivému počasiu sme si pozreli
  historické budovy a rôzne známe inštitúcie v Bratislave. Scéna v divadle ako aj kultúrny
  zážitok boli zábavné.“ (Liliana Lavičková, Elizabeth Panáková)

  Vynikajúce prevedenie, vhodné pre náš vek, herci známi z rodinných, susedských prípadov
  a z Prázdnin, boli tam aj prvky gymnastiky, spevu, hudby i tancovania. Veľa sme sa nasmiali,
  herci sa nehanbili ani sa nepomýlili. Svetlo, hudba a prostredie nás preniesli do deja ako keby
  sme boli súčasťou príbehu. Nenudili sme sa!“ (Emka Gurínová, Karolína Hudeková)

  „ Výlet bol výborný. Téma Adriana Mola bola super, strašne sa nám to páčilo. V divadle bolo
  trošku nepohodlné sedenie, ale vydržali sme. Herci využívali veľmi dobrú slovnú zásobu.
  Cesta vlakom bola príjemná.“ (Matúš Blažej, Matúš Belko, Patrik Bagín)

  „Na cestu do divadla sme sa všetci veľmi tešili. Vo vlaku sme museli byť potichu, lebo sme
  necestovali v kupé. Keď sme vystúpili z vlaku, tak sme sa pomaly presúvali po bratislavských
  uličkách. Pani učiteľka Králiková nám rozprávala o budovách v Bratislave. Nakoniec sme
  dorazili pred budovu, na ktorej bol nápis HOTEL TATRA. Ostali sme prekvapení, či sme
  správne, ale vo vnútri sa pred nami objavilo ŠTÚDIO LASICA A SATINSKÝ. Do šatne sme si
  odložili bundy a usadili sme sa v štúdiu. Predstavenie sa začalo a keď sme uvideli známych
  hercov, vedeli sme, že nás bude baviť. Po skončení predstavenia sme sa slimačím krokom
  dostali na hlavnú stanicu, kde sme mali prestávku na nákupy. Spiatočná cesta vlakom ubehla
  veľmi rýchlo. Výlet bol fantastický a určite by sme boli radi, keby sme do divadla chodili
  častejšie a nielen raz do roka.“ ( Vanesa Mitášová, Lívia Húserková, Timea Vandžalová)

 • Jesenné prázdniny

  Jesenné prázdniny

  Vážení rodičia.

  V dňoch od 30. - 31. 10. 2019 budú jesenné prázdniny. Do školských lavíc zasadneme opäť  4. novembra 2019 (v pondelok). Tento čas spájame so spomienkou na našich blízkych a známych, ktorí už nie sú medzi nami. Sviatok všetkých svätých, Pamiatka zosnulých alebo tzv. Dušičky patria medzi málo dní v našom živote, ktoré sú prakticky celé venované spomienkam.

  Preto na chvíľku  zastaňme, zaspomínajme na všetko, čo nás spájalo – lásku a úctu k blížnemu, vzájomné putá a vzťah človeka k človeku v živote vôbec.

 • Beh pre zdravé srdce

  Po informáciách o dôležitosti pohybu a správnej životospráve sa 7. októbra srdiečka tretiakov triasli nedočkavosťou. Čakali na podnety, ozývali sa v hrudi, vháňali rumenec do tváre. Žiaci zdravo súperili v netradičnom štafetovom behu. Jednu trasu bežali ako „žily“, druhú ako „tepny“. Zmeraný tep žiakov napovedal, že srdce naozaj popreháňa krv v tele presne tak, ako bežali deti. No kto bol najlepší? Predsa všetci, čo bežali, si zaslúžili diplom BEH PRE ZDRAVÉ SRDCE.

 • ZBER ODPADKOV V ŠKD

  Po mnohých informáciách z médií ako pohlcuje odpad našu planétu, sa rozhodli deti z ŠKD prispieť k očiste nášho okolia. Deti s nadšením plnili vrecia odpadom, ktorý napokon skončil tam, kde treba – v smetnom koši. Odmenou pre všetkých bolo vyčistené okolie našej školy.

   

 • Zemiakové kráľovstvo

  V stredu 16. 10. 2019 naši prváci prežili ďalšie tvorivé vyučovanie počas terajších jesenných dní. Nakoľko je obdobie zberu úrody v našich záhradách, počas hodín výtvarnej výchovy prežili Zemiakový deň.

  Najprv sme sa porozprávali o tom, čo všetko doma maminy pripravujú zo zemiakov. Spomenuli sme rôzne zemiakové dobroty, na ktoré sme hneď dostali veľkú chuť. Za pomoci rodičov si doma vyrobili pečiatky zo zemiakov, ktoré potom počas výtvarnej výchovy vytláčali na vyrobené vrecia. Niektoré deti si vrecia označili menovkami. Svoju fantáziu a predstavivosť deti využili aj pri tvorbe postavičiek a zvieratiek zo zemiakov a iných prírodných materiálov, ktoré si priniesli do školy. Aktivity žiakov veľmi bavili a zo svojich výrobkov mali radosť. Veríme, že Zemiakový deň im opäť spestril vyučovanie.

  Viac fotografií si môžete pozrieť v priloženom fotoalbume.

                                                                                                                                                Mgr. Lenka Mičková

 • ŠARKANIÁDA V ŠKD

  ŠARKANIÁDA V ŠKD

  Babie leto sme privítali našou spoločnou akciou v ŠKD –   ŠARKANIÁDOU.                                          Počasie nám prialo, slnko krásne hrialo. Deti sa vyšantili so svojimi šarkanmi s vetrom opreteky, ktorý bol chvíľami neuveriteľne silný. Najväčšiu radosť mali, keď sa ich šarkany dostávali do výšin a mohli ich krásu a farebnosť pozorovať zdola.

   

 • Tekvicová párty

  Tekvicová párty

  Jesenné dni začínajú byť čoraz pochmúrnejšie a smutnejšie. Stromy pomaličky strácajú
  pestrofarebný šat a tmavé záhradky, terasy, balkóny, ale aj školské dvory si žiadajú oživenie.
  Dňa 14. 10. 2019 zorganizovali na našej základnej škole pani učiteľky 1. stupňa pre svoje
  deťúrence a ich rodičov príjemne tvorivé a magické popoludnie. Všetci prítomní povolili uzdu
  fantázii a výsledkom boli úžasné a nápadité tekvicové strašidielka osvetlené sviečkou, ktoré
  efektívne vyzdobili vestibul školy. Ako sa im to podarilo si môžete pozrieť v priloženom
  fotoalbume.

 • Exkurzia do Slavkova pri Brne

  Dňa 10. októbra 2019 sme sa so žiakmi 8.A, 8.B a 9.A dostali na miesto, ktoré sa v roku 1805 zapísalo do dejín ako miesto najväčšieho triumfu Napoleona Bonaparteho. Francúzsky cisár Napoleon v bitke pri Slavkove, známej aj pod názvom „bitka troch cisárov“, porazil ruské a rakúske vojská a hneď na druhý deň oznámil víťazstvo z balkóna slavkovského zámku svojim vojakom. Vďaka milej sprievodkyni Šárke Holickej sme videli nielen spomínaný balkón, ale aj historické sály zámku Slavkov/Austerlitz, po ktorých sme sa prechádzali ako doma – v papučiach. V Historickej sieni, kde bolo podpísané prímerie po bitke, si naši žiaci Samko a Kika dokonca mohli zahrať na klavíri a rozozvučať najstaršie krídlo historickej budovy. Zo zámku sme sa presunuli na tri najdôležitejšie miesta bojiska. Najskôr sme vyšliapali na návršie Santon, kde bolo sústredené delostrelectvo francúzskej armády, potom sme prišli k Žuráňu, odkiaľ Napoleon velil svojim jednotkám, a napokon sme sa dostali k Mohyle mieru, prvému mierovému pamätníku v Európe postavenému na počesť padlých vojakov. Súčasťou našej poslednej zastávky bola aj multimediálna expozícia, ktorá nás netradične vtiahla do historických udalostí. Tu sa naša cesta po napoleonskom bojisku skončila. Pani sprievodkyňa to s nami vydržala približne 4 hodiny, čo je, ako sme sa od nej dozvedeli, približne rovnaký čas ako trvanie slávnej bitky pri Slavkove. Síce „severní vítr je krutý“ a počasie v októbri typicky jesenné, rozpršalo sa nám až počas cesty domov, keď už sme sedeli vo vyhriatom autobuse plní zážitkov z celého dňa.   

                                                                                                                                             Mgr. Mária Lašová

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Janka Palu 2, 914 41 Nemšová
 • 032/6598290, 032/6598282, mobil: 0918450657
  fax: 032/6598290

Fotogaléria