• ZBER PAPIERA

Zber papiera sa uskutoční od 14. 06. 2021 do 18. 06. 2021. Papier (bez kartónu) zviazaný do balíkov môžete nosiť denne od 07.00 do 15.00 hodiny, 18. 06. 2021 do 10.00 hodiny k bočnému vchodu bo budovy školy. Na balík napíšte meno žiaka a triedu.

Ďakujeme.

• Ako každý rok aj tento sme si pre deti k MDD pripravili súťaže a aktivity, pri ktorých sa zabavili. Všade bolo počuť veľa smiechu a zábavy. Museli sa spoliehať nielen na svoju obratnosť, ale aj na pomoc kamaráta, ktorú plne využili napr. pri „fúriku.“ Ukázali svoje zručnosti v hode šiškou do koša, hode kruhom na cieľ alebo si zmerali sily v premiestnení pomaranča medzi kolenami. Ďalšou z úloh bol aj prekážkový slalom s vajíčkom na lyžičke, pri ktorom deti súťažili medzi sebou v družstvách. Podobne si zmerali svoju šikovnosť aj v kľukatej cestičke. Pani vychovávateľky si pripravili aktivitu, ktorá sa dá využiť aj pri upratovaní hračiek doma. Kotúľom vzad museli upratať všetky hračky do nádoby iba pomocou nôh. To bolo zábavné upratovanie!!! Na záver si deti zatancovali. K veselému tancu sa pridali i pani vychovávateľky. Príjemnou spomienkou na spoločne strávené chvíle sú malé vecné darčeky, ktoré deti veľmi potešili a fotky z tejto super akcie v našej galérii.

• Z dôvodu šírenia koronavírusu, bol aj termín týchto pretekov niekoľkokrát preložený. Preteky sa konali v máji 2021, ale súťažiaci sa kvalifikovali ešte v r. 2020.

Na pretekoch reining (westernová drezúra) sa zúčastnili pretekári zo všetkých európskych krajín a v jej kategórii štartovalo cca 60 pretekárov. Lydka skončila 17-ta, čo je veľmi veľký úspech. V tomto type súťaže nie je takzvaná kategória mládež a teda Lydka súťažila s dospelými jazdcami. Preto je toto umiestnenie naozaj obdivuhodné.

• Milí rodičia.

Prvé stretnutie rodičov prvoprijímajúcich detí sa uskutoční dňa 31. 05. 2021 (pondelok) po večernej svätej omši vo farskom kostole Nemšová. Stačí účasť jedného z rodičov. Na stretnutí budú oznámené organizačné a materiálne zabezpečenia ako aj ostatné informácie.

Tešíme sa na stretnutie.

• MADE IN CHINA - MADE IN NEMŠOVÁ

Naši piataci sa na dejepise dozvedeli, že ľudia v minulosti zapisovali svoje myšlienky na rôzne materiály, napr. kameň, papyrus, pergamen, ba aj hodváb. Najpopulárnejším sa však stal papier. Prvý papier vyrobili Číňania ešte v roku 105 nášho letopočtu. Prešlo takmer dvetisíc rokov od jeho prvej výroby a stále je nenahraditeľnou súčasťou nášho bežného života. Biely, farebný, lesklý, matný... na výber je mnoho druhov. Keď chceme šetriť prírodu, dokážeme dnes vyrobiť aj recyklovaný papier z použitého materiálu – a to aj doma. Ak na to? Na výrobu takéhoto papiera potrebujete jedného šikovného Emila alebo jednu šikovnú Sárku. Tí sa ešte počas dištančného vyučovania rozhodli splniť dobrovoľnú úlohu z dejepisu a ručne vyrobiť tento užitočný materiál. Ich prácu si môžete pozrieť na fotografiách a na postup sa príďte spýtať do 5.A. Možno si to potom vyskúšate aj vy...

• Vážení rodičia, milí žiaci.

Od 10. 05. 2021 bude obnovené prezenčné vyučovanie pre všetkých žiakov školy.

Žiaci budú vchádzať do budovy Základnej školy, Janka Palu 2, Nemšová podľa časového harmonogramu:

• cez bočný vchod od ŠKD: o 7.45 hod. – 1. A, 1. B, 1. C
    • cez hlavný vchod: o 7.40 hod. – 2. C, 3. , 4. ročník

o 7.50 hod. – 8. a 9. ročník

• cez vchod pre imobilných: o 7.40 hod. - 5. a 6. ročník

o 7.50 hod. - 7. ročník

• V týchto dňoch sme si pripomenuli aj v našom školskom klube DEŇ ZEME. Deti si vypočuli krátke prednášky od svojich vychovávateliek, obohatené ukážkami našej znečistenej planéty, a viedli rozhovory o tom, ako môžeme prispieť k väčšej čistote Zeme. Deťom sme ponúkli v oddeleniach jednoduché aktivity, ktorými sa snažili navzájom preskúšať vo vedomostiach v oblasti triedenia odpadu, zasadili sme si spoločne rôzne semiačka a pripomenuli sme si využívanie odpadových materiálov pri tvorení v ŠKD. Naši najmenší sledovali, ako sa z malej fazuľky stáva rastlinka. Každá pani vychovávateľka si prichystala pre deti jednoduché práce, ktoré sme spoločne vytvorili a skrášlili si tak priestory našich chodieb. Deň Zeme sme zavŕšili zbieraním odpadu, na konci ktorého sa deťom zo všetkých oddelení podarilo vyzbierať plné vrecia odpadkov. Odmenou boli čistejšie trávniky v okolí nielen našich ihrísk, na ktorých sa hrávame, ale aj v uliciach mesta.

• Vážení rodičia.

Od 29. 04. 2021 je v platnosti vyhláška ÚVZ SR, podľa ktorej sa rodičia a žiaci nemusia v školách a školských zariadeniach preukazovať negatívnym testom na ochorenie COVID-19.

Prosíme vás však o starostlivé sledovanie zdravotného stavu vašich detí a v prípade, že sa u dieťaťa vyskytne akýkoľvek príznak, ktorý by mohol súvisieť s podozrením na ochorenie COVID-19, aby ste o tejto skutočnosti čo najskôr informovali triednu pani učiteľku alebo vedenie školy.

Naďalej platí, že ak žiak chýba viac ako tri dni, je potrebné zaslať triednej pani učiteľke čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím