Navigácia

Novinky

Fotogaléria

 • Hviezdoslavov Kubín

  14. februára 2018 sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy. V  kategóriách V. – VI. ročník súťažilo 11 žiakov a v kategóriách VII. – IX. ročník 4 žiaci.

  Výsledky v kategórii V. – VI. ročník:

  Prednes poézie

  1. miesto – Chiara Tršková, 6. A

  2. miesto – Alexandra Kopačková, 6. A

                       Alexandra Oriešková, 6. A

  3. miesto – Jakub Kilian, 6. B

   Prednes prózy

  1. miesto – Barbora Poláková, 5. B

  2. miesto – neudelené

  3. miesto - neudelené 

  Výsledky v kategórii VII. – IX. ročník:

   Prednes poézie

  1. miesto – Diana Hicová, 8. B

  2. miesto – Adriana Božoňová, 9. B

  3. miesto – Hana Bútorová, 8. B

  Prednes prózy

  1. miesto – neudelené

  2. miesto – Natália Slabá, 9. B

  3. miesto - neudelené 

  Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazkám, Barborke Polákovej, Chiarke Trškovej a Dianke Hicovej, ktoré postupujú do obvodného kola, želáme veľa úspechov v ďalšej reprezentácii našej školy.

 • Školský karneval

  V utorok 13.2.2018 sa v Kultúrnom dome v Nemšovej uskutočnil Školský karneval, Základnej školy Janka Palu, ktorého sa zúčastnilo množstvo žiakov a ich rodičov. Žiaci 4. B sa postarali o zaujímavý a pútavý program, ktorý okrem zábavy priniesol i množstvo informácií o folklórnych tradíciách fašiangového obdobia. Účastníci sa bližšie dozvedeli o tancoch, jedlách a obľúbených maskách Fašiangov a naučili sa množstvo tancov. Všetci odchádzali domov spokojní, dostatočne vytancovaní a plní inšpirácií na budúci karneval. 

 • Valentínska párty v ŠKD

  12.2.2018 sa konala v priestoroch ŠKD Valentínska párty, ktorej sa zúčastnili žiaci 1. až 4. ročníka. Pre deti boli pripravené tematické súťaže o vecné ceny, v ktorých mohli deti uplatniť svoju šikovnosť. Počas celého podujatia hrala hudba, ktorá vyčarovala tú správnu Valentínsku náladu. Na osvieženie po tancovačke bolo pre deti pripravené občerstvenie.

 • Deň otvorených dverí

  Základná škola, Janka Palu 2, Nemšová, oznamuje priateľom a rodičom školy, že dňa 27. februára 2018 /utorok/ sa uskutoční Deň otvorených dverí pre rodičov predškolákov v čase od 8. hod.  do 14.30 hod. Srdečne pozývame všetkých, ktorí sa chcú pozrieť na vyučovanie, počítačové učebne, jazykovú učebňu a ostatné priestory našej školy.

  Zároveň si Vás dovoľujeme pozvať o 15.00 hod. na prednášku a následnú besedu na tému „Učím sa učiť“ – pomôžme deťom učiť sa, ktorej obsahom budú témy -  úloha rodiča v systéme súčasného školstva, základné princípy učenia, temperament dieťaťa, vytváranie vhodných podmienok na učenie, moderné techniky učenia.

  Tešíme sa na Vašu účasť a dúfame, že aj takýmto spôsobom  podporíte našu školu.                                      

                                                                                                                                      Vedenie ZŠ

 • Dopisovanie s Palau v školskom roku 2017/18

  V tomto školskom roku pokračujeme v dopisovaní s deťmi z ostrova Palau. Už 17. októbra sme dostali listy z Palau v celkovom počte asi 70 ks. Najviac listov bolo pre tohoročných piatakov. Palauskí piataci hľadali priateľa na dopisovanie, tzv.penpala, s ktorým si chcú písať v angličtine. Niektorí naši žiaci sú nadšení z „exotickej pošty“, tešia sa, že si na diaľku našli nového kamaráta a okamžite prinesú odpoveď na list, iným nadšenie dlho nevydrží, často končí vtedy, keď treba odpovedať na list...

  V decembri 2017 navštívila našu školu Danka Ledgerwood s dcérou Viki, ktorá je spolužiačkou našich prvákov a strávila s nimi pár vyučovacích hodín. Odpovede na listy sme odovzdali tentoraz osobne Danke. Približne 100 listov- zapojili sa aj žiaci 1.stupňa pod vedením p. uč. Mičkovej – potešili mnohé deti na Palau.

  Naše deti, hlavne tie menšie, majú záujem písať listy, často sa pýtajú, kedy už dostanú odpoveď na list, či tam už listy dorazili a pod.

  Listy z Palau sme obdržali poštou – prišli 6.2. 2018 v počte 90...a určite mnohým našim deťom prinesú opäť radosť!

                                                                                                                           Ing. Sabadková J.

   

 • Pokusy v 2. A

  Malí vedátori z 2.A si overovali vedomosti učiva z prvouky. Pôdne profily  na zjedenie vytvorili pomocou  rozmanitých surovín.

  Priehľadná plastová alebo sklenená nádoba.              

  Z marcipánu sme si spravili krtka (-:

  Povrch – strúhaná čokoláda (ako zvyšky rastlín, konáriky, korienky...)

  Humus – puding + želé cukríky (dážďovky),

  cereálne lupienky, sušené ovocie, sušené jabĺčka (ako živé a odumreté organizmy)

  Piesok, íl, hlina - drvené piškóty s cereálnymi guličkami

  Kamene, skaly, štrk – hrozienka v bielej čokoláde, polámané piškóty.

  No a takto sme pracovali...

  Učivo o rozpustnosti látok vo vode sme si overovali pokusmi. Zistili sme, že cukor a soľ sú úplne rozpustné látky, krieda čiastočne rozpustná látka a olej a piesok sa nerozpustia.

 • Polročné prázdniny

  Vážení rodičia, milí žiaci!

  Dňa 02. 02. 2018 (piatok) sú polročné prázdniny. 

 • Stavanie snehuliakov v ŠKD

  Dlho očakávaný sneh sme s deťmi všetkých oddelení patrične využili. Spoločne sme si ozdobili školský dvor netradičnými snehuliakmi. Nechýbalo pri tom veľa zábavy a detského šantenia. A napokon sme to zavŕšili hromadnou guľovačkou.

 • Snežný deň 4. A a 4.B triedy

  HURÁ NAPADOL SNEH!!!

  Asi takto reagovali mnohí žiaci, keď tretí januárový týždeň konečne napadlo dostatok snehu a oni sa mohli do sýtosti vyradovať a vyšantiť v ňom. Využili toho aj žiaci štvrtého ročníka a v piatok 19.1.2018 zrealizovali Snežný deň na kopci Sobotište v Nemšovej. Súťažili o najdlhšie zošmyknutie sa z kopca na lopate alebo tanieri. Žiaci vynaliezavo vymýšľali a skúšali, akú techniku zvoliť, aby ich dráha bola čo najdlhšia. Mnohým sa oplatilo a zvíťazili. Šmýkanie sa na boboch alebo sánkach bola Freestyle kategória. Poniektorí rodičia nás navštívili priamo na kopci a povzbudili svoje deti. Hlavné bolo, že všetci sme sa príjemne unavili, vybláznili a domov sme odchádzali spokojní.

 • Snežný deň

  Dáva sa všetkým na známosť: Prišiel k nám dneska vzácny hosť. Priniesol biele periny,zaveje polia, dediny.

  Každý školský deň sme vykúkali cez okná či už sneží. To bolo radosti, keď nielen nasnežilo, ale mohli sme sa aj spolu na snehu vyšantiť. Vyštípaní od zimy sme sa vrátili do školy. Ak nám počasie bude priať, takýto deň si ešte zopakujeme.

  Mgr. Erika Lajčiaková

 • Deň princov a princezien

  Každý prvák sa mohol stať princom a princeznou. Kde? No, predsa v našej škole. Pani učiteľky 1.A, 1.B, 1.C spestrili vyučovanie a pripravili učenie hrou so zoznámením sa s  písmenom P. Prvácke triedy sa stali čarovným svetom a triedy kráľovskými komnatami. Písali sme, čítali, kreslili, tancovali, jedli ... Deň krásnych princezien a zdvorilých princov sa podaril. 

  Mgr. Erika Lajčiaková

 • Novoročná párty v ŠKD

  Deti III. a IV. oddelenia privítali Nový rok veselou párty, kde si deti porozprávali svoje zážitky zo zimných prázdnin. Spoločne si vyrobili aj drobné novoročné masky. Napokon sme to zavŕšili tanečnou zábavou.

 • Pozvánka na školskú zábavu

 • Vianočné prázdniny

  Vážení rodičia, milí žiaci.

  V dňoch od 23. 12. 2017 (sobota) do 05. januára 2018 (piatok) budú VIANOČNÉ PRÁZDNINY. Školské vyučovanie sa začne 08. januára 2018 (pondelok).

  Prajeme Vám pokojné prežitie vianočných sviatkov.

 • Čarovné Vianoce v ŠKD – 18.12.2017

  Pri príležitosti blížiacich sa Vianoc deti spolu s pani vychovávateľkami vyrábali vianočné ozdoby na stromček z modelovacej hliny či slaného cesta, zdobili šišky a medovníky. Popri tom im hrala vianočná hudba, ktorá vyčarovala tú pravú vianočnú atmosféru.

  Dúfame, že pri zdobení vianočného stromčeka si deti spolu s rodičmi spomenú i na našu školu a ŠKD a na spoločne strávené príjemné chvíle.

 • Na Luciu – tradície a zvyky

  Deti III. a IV. oddelenia si s p. vychovávateľkami pripomenuli už pomaly vyhasínajúce zvyky a tradície na Luciu. Po krátkej video ukážke a rozhovore sa deti prestrojili za Lucie a tak si mohli skúsiť „povymetať zlé sily“ z našich tried husacími perami.

 • Oznam o dni voľna

  Vážení rodičia, milí žiaci.

  Dňa 22. 12. 2017 (piatok) budú mať žiaci riaditeľské voľno.

 • Oznam

  Z dôvodu prerušenia distribúcie elektriny dňa 14. 12. 2017  nebude  školská jedáleň variť obed. Pre deti z Materskej školy sv. Gabriela bude strava (desiata, obed, olovrant) zabezpečená. Žiakom, ktorí navštevujú školský klub detí, bude vydaný tzv. suchý obed v balíčku.

  Za porozumenie ďakujeme.

 • Oznam pre rodičov a žiakov 8. a 9. ročníkov

  Vážení rodičia, dovoľujeme si Vás pozvať na triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 13. 12. 2017 (streda) o 15:00 h v jednotlivých triedach.

  O 16:00 h Vám v telocvični poskytnú informácie zástupcovia jednotlivých stredných škôl, ktorí prijali naše pozvanie. Dozviete sa o možnostiach štúdia, výbere vhodného študijného či učebného odboru pre Vaše dieťa v budúcom školskom roku 2018/19. Zodpovedajú na rôzne otázky, týkajúce sa danej strednej školy a perspektívy zamestnanosti svojich absolventov.

  Vítaní sú nielen rodičia, ale i žiaci 8. a 9. ročníkov. Vo vlastnom záujme získajte informácie a zvoľte správne rozhodnutie.

  Tešíme sa na Vašu účasť!

                                                                                                                                                        Vedenie ZŠ

 • Mikulášsky deň v 1. B

  Mikuláš už nocou ide,

  na návštevu možno príde.

  Nesie sladké balíčky

  pre poslušné detičky. 

   

  Na Mikuláša sa tešia všetky deti. Aj do našej triedy zavítal. To bolo radosti! Každého odmenil dobrou čokoládou. Mikulášovi sme sa poďakovali a sľúbili mu, že budeme naďalej poslúchať. Pokračovali sme vo vyučovaní, spievali piesne, učili sa báseň, čítali vety a riešili úlohy. Na výtvarnej výchove si každý vyrobil papierového Mikuláša. A tešíme sa o rok, ako k nám zavíta znova.

   

  Mgr. Erika Lajčiaková

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Janka Palu 2, 914 41 Nemšová
 • 032/6598290, 032/6598282, mobil: 0918450657
  fax: 032/6598290

Fotogaléria