Navigácia

Novinky

Fotogaléria

 • Netradičné snehuliaky v ŠKD

  Minulý týždeň sme mali prekrásne počasie, ktoré bolo ako stvorené na hry so snehom a stavanie snehuliakov. A tak deti popustili uzdu svojej fantázie, obliekli oteplováky, nasadili rukavice a takto „vyzbrojené“ sa dychtivo pustili do práce. Vznikali snehuliaky rôznych rozmerov i tvarov... O usilovnosti a šikovnosti detí sa však najlepšie presvedčíte z fotografií.

 • Novoročná párty v ŠKD

  Nový rok sme v ŠKD privítali ako sa patrí. Pri novoročnom občerstvení deti spoločne zdieľali svoje zážitky z prázdnin. Tóny chytľavej hudby neskôr vtiahli deti do tanečnej zábavy, smiechu a huncútstiev. V takejto radostnej nálade sa niesol celý deň strávený v ŠKD. Už teraz sa tešíme na ten ďalší :)

 • ČAROVNÉ VIANOCE V ŠKD

  Vianočný čas je časom obdarovávania  našich blízkych a práve pri tejto príležitosti sme v ŠKD vytvárali vianočné darčeky. Deti pracovali s modelovacou hmotou, vytvárali ozdoby na stromček, ktoré dekorovali podľa vlastnej predstavy. K predvianočnému obdobiu neodmysliteľne patria i voňavé medovníky, ktoré deti zdobili, aby nielen dobre chutili, ale aby potešili i oko. V pozadí nám hrala príjemná vianočná hudba, ktorá podnecovala deti ku kreatívnej tvorbe i k zapájaniu sa do rôznych tematických spoločenských hier.

  Všetci dúfame, že sa v takejto príjemnej atmosfére stretneme opäť o rok.

 • Školská tanečná zábava

  Základná škola, Janka Palu 2, Nemšová Vás srdečne pozýva na školskú tanečnú zábavu, ktorá sa uskutoční dňa 15. 2. 2019 v priestoroch Kultúrneho centra Nemšovanka. 

  Vstupenky si môžete zakúpiť v riaditeľni základnej školy.

  Tešíme sa na Vašu účasť.

  Plagat.pdf  

   

 • Celoslovenská výtvarná súťaž Rodina bez cigariet

  Spôsob, akým trávi človek voľný čas, je významným kritériom životného štýlu, pod ktorým si väčšina z nás predstavuje zdravú stravu, cvičenie a dodržiavanie rôznych zásad. Keďže životné hodnoty a celkový spôsob žitia je pre deti veľmi dôležitý, zapojili sme sa do 7. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže: Rodina bez cigariet.

  Sme radi, že porota ocenila snahu a šikovnosť našej žiačky Elišky Korienkovej z 5. A, ktorá sa umiestnila na 6. až 15. mieste bez poradia.

  Veríme, že tento úspech bude motiváciou v budúcich ročníkoch tejto súťaže aj pre ďalších.

  Gratulujeme!

                                                                                                                                   Mgr. Mária Bezáková

 • eTwinning - Christmas cards

  Program eTwinning sa zameriava na podporu využívania moderných informačných a komunikačných technológií za účelom vytvorenia partnerstiev európskych škôl .V  projekte  s názvom Christmas cards si žiaci rôznych krajín vymieňali vianočné pozdravy a k tomu pripojili pozdrav Veselé Vianoce vo svojom rodnom jazyku.  Žiakov 2. B triedy potešil vianočný pozdrav od žiakov z Portugalska. Aj my sme im odoslali krásny vianočný pozdrav s listom, ako slávime Vianoce na Slovensku.

                                                                                                                                         Mgr. Erika Lajčiaková

 • Hodiny čítania s knihou Kubko nechce čítať 

           Naša školská knižnica nám ponúka zaujímavé tituly kníh na mimočítankové čítanie. Niektoré už prešli mnohými rukami a prečítalo ich veľa zvedavých očí. Počas hodín čítania žiaci 2. B dva mesiace lúskali príbehy prváka Kubka. S Kubkom sme prežívali prvé dni v škole. Do školy sa mu vôbec nechcelo. Nebavilo ho čítať ani písať, ale jeho pani učiteľka vymyslela niečo pre Kubka a jeho spolužiakov, aby sa do školy tešili.

              Knižný titul Kubko nechce čítať napísala česká teta spisovateľka Petra Braunová. Po prečítaní knihy sme autorke napísali mail, kde sme spomenuli, aké prekvapenie nás v poslednej kapitole čakalo... Záver bol napínavý a plynulo z neho krásne ponaučenie.  Po niekoľkých dňoch nám prišla emailom odpoveď. Teta spisovateľka sa potešila, že deti knihu čítajú a páči sa im. Na koniec emailu nám napísala milé prianie.

                                                                                                                                          Mgr. Erika Lajčiaková

   

 • Pytagoriáda

  V tomto predvianočnom čase, keď mnohí už myslia na darčeky a zaslúžené prázdniny, sa 51 žiakom našej školy nelenilo zapojiť do školského kola matematickej súťaže Pytagoriáda.  Dňa 12. 12. 2018 sa s 15 úlohami popasovali žiaci 3. až 5. ročníka, o deň neskôr ich vystriedali ročníky 6 až 8. S radosťou môžem povedať, že ich snaha sa vyplatila. V každej kategórii sme zaznamenali minimálne dvoch úspešných riešiteľov (spolu 18). Stali sa nimi: Hudec Martin (3. A), Šebík Richard (3. A), Papiernik Branislav (4. A), Blažej Alex (4. A), Klimecká Olívia (4. A), Zuzík Tomáš (4. B), Kresánek Sebastián (4. B), Filípková Katarína (5. B), Bolcárová Natália (5. B), Masláková Magdaléna Mária (6. A), Macharová Timea (6. B), Kopačková Alexandra (7. A), Bagín Patrik (7. A), Lavičková Liliana (7. A), Sabadka Michal (7. A), Blažej Matúš (7. B), Masláková Simona Eva (8. A), Štefánková Patrícia (8. A).

  Verím, že tí najlepší nás budú úspešne reprezentovať aj v okresnom kole. Všetkým riešiteľom ďakujem za účasť a teším sa na stretnutie pri ďalších súťažiach. 

                                                                                                                                  Mgr. Mojtová Monika                                                                                                                                                         

 • Vianočné prázdniny

  Vážení rodičia, milí žiaci.

  V dňoch od 22. 12. 2018 (sobota) do 07. januára 2019 (pondelok) budú VIANOČNÉ PRÁZDNINY.                   Školské vyučovanie sa začne 08. januára 2019 (utorok).

  Prajeme Vám pokojné prežitie vianočných sviatkov.

 • Výtvarná súťaž NEKONEČNÝ PRÍBEH SKLA

  O tom, že žiakom našej školy záleží na ochrane životného prostredia, svedčí aj úspech žiačky Stelly Evy Iliev zo 4.B. Stellka bola ocenená vo výtvarnej súťaži Nekonečný príbeh skla, ktorú vyhlásila spoločnosť Vetropack. Jej práca je uverejnená v kalendári na rok 2019.

                                                                                                                                       Blahoželáme

 • Muzikál Šľahačková princezná a naša prvá cesta vlakom

  6. december bol pre našich šiestakov nezvyčajný. Ráno ich nečakal, ako to už býva zvykom, v škole Mikuláš, ale čakala na nich cesta vlakom do Bratislavy. Pre niektorých šiestakov to bola premiéra. Hodina a pol vo vlaku pri hrách, chipsoch  a sladkostiach ubehla rýchlo a ani sme sa nenazdali a vystupovali sme na hlavnej stanici. Odtiaľ sme zamierili na Slavín, pamätník sovietskych vojakov padlých počas druhej svetovej vojny na území západného Slovenska. Potom sme pokračovali do divadla Nová scéna, kde už bola pre nás pripravená muzikálová rozprávka Šľahačková princezná. Ocitli sme sa v  Šľahačkovom kráľovstve, kde žije Šľahačkový kráľ, Vrabec vševed, tri sudičky a samozrejme krásna princezná, túžiaca po vydaji a pravej láske, ktorá sa však každú noc mení na roztečenú šľahačku. Tanec, hudba a známe pesničky napr. Medulienka, Mávam...v nás vyvolali krásny zážitok!

   

 • Mikuláš opäť prišiel...

  Tak a je tu opäť čas, na ktorý sa tešia deti na celom svete celý rok.  Deň, počas ktorého majú nepretržite úsmev na tvári a sú šťastné. Mikuláš zavítal na ZŠ Janka Palu aj tento rok. Dňa 6.12.2018 ho žiaci našej školy privítali pripravenými básničkami a pesničkami, za čo ich Mikuláš obdaroval sladkou odmenou. Aj po jeho odchode prevládala u detí druhých ročníkov radostná nálada, a preto si na výtvarnej výchove vyrobili každý vlastného papierového Mikuláša. Rovnako sa Mikuláš objavil aj pri riešení matematických úloh, ktoré išli žiakom ľahšie od ruky. S úsmevom opúšťali školu a tešia sa na ďalší rok!

                                                                                                                                                Mgr. Lenka Mičková

 • Vianočné tvorivé dielne...

  Čas rodinnej pohody, čas lásky a spokojnosti, čas radosti a pokoja. Presne to je vianočný čas, ktorý sa opäť po roku vrátil, aby nás vytrhol z každodenných starostí, zhonu a problémov. Pri množstve práce a povinností, ktoré nás zavaľujú, si ani neuvedomujeme, ako rýchlo čas beží. Avšak teraz je to obdobie, kedy sa nachvíľu zastavíme, zabudneme na každodenné starosti a problémy, a budeme si vychutnávať to čaro, ktoré Vianoce v sebe skrývajú.  Vianočnú atmosféru začali žiaci na ZŠ Janka Palu 2 nasávať od 29.11.2018. Počas troch vyučovacích hodín pracovali žiaci prvého stupňa spoločne so svojimi pani učiteľkami na mnohých výrobkoch, ktoré sú späté s Vianocami.  Niektorí vyrobili svietniky či ozdoby, tí maškrtnejší upiekli chutné medovníčky. Všetci však pracovali s radosťou a s úsmevom na tvári, čo bolo najdôležitejšie. Neskôr sa k nim pripojili aj starší spolužiaci z druhého stupňa. Výrobky predávali žiaci spoločne s vyučujúcimi počas vianočných trhov v Nemšovej, na ktorých Mikuláš slávnostne zasvietil stromček.  Najdôležitejší bol  úsmev na detských tvárach, ktorý si veríme, priniesli aj domov.

  V mene celej ZŠ Janka Palu 2, v Nemšovej Vám želáme čo najkrajšie prežitie vianočných sviatkoch, plných pokoja, rodinnej pohody a spokojnosti!

                                                                                                                                            Mgr. Lenka Mičková

 • Vybíjaná 1. stupeň

  Naša škola je známa tým, že má šikovných a športovo zdatných žiakov. Najmä žiaci 2. stupňa získavajú ocenenia vo florbale, vybíjanej či futbale.

  Od dnešného dňa 5. 12. 2018 sa veľkým športovým úspechom môžu pochváliť i žiaci 1. stupňa. Bojovnosť, radosť i napätie im pomohlo prebojovať sa až do krajského kola súťaže vo vybíjanej žiakov 1. stupňa. Finálové kolá dali zabrať všetkým hráčom, boli to seberovní súperi, ktorí hrali skvelo. Nemalou energiou prispeli k jednotlivým víťazstvám žiaci 4. ročníka J. Beňačka, M. Spurný, S. Kresánek, P. Thomay, A. Blažej, J. Sciranko, D. Budjač, J. Koch, S. Malecová, A. Gostíková, E. Luprichová, M. Vavrúšová, V. Macharová, J. Ružičková, E. Šumichrastová, M. Kiačiková, V. Bangová a žiačka 3. ročníka A. Artmannová.  

  Ďakujeme MIKULÁŠOVI z Trenčína za darček v podobe 3. miesta v krajskom kole.

  Srdečne gratulujeme k úspechu a prajeme ešte veľa športových zážitkov.

 • CEMMAC vo farbách

  Dňa 23.11.2018 sa uskutočnilo vyhodnotenie výtvarnej súťaže „Deti a architektúra“, ktorú realizovala cementáreň Horné Srnie. Súťaže sa zúčastnilo množstvo základných a materských škôl z okolia Nemšovej. Všetci úspešní žiaci sa v piatok zúčastnili exkurzie v areáli cementárne a v Kultúrnom dome boli slávnostne pohostení a odmenení za svoje výtvarné práce. Medzi úspešných patria žiaci z 3.A, 3.B a 5.B triedy nasledovne Laura Červeňanová, Adela Artmannová, Matej Belko, Richard Šebík, Adela Bábiková a Richard Babulík. Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

 • Rebríček kvality základných škôl na Slovensku.

  Dňa 15. 11. 2018 zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO rebríček základných a stredných škôl na základe výsledkov ich žiakov, ktorý zahŕňa výsledky za šk. roky 2014/15 - 2017/18. Pri základných školách vstupujú do výpočtu celkového hodnotenia školy ukazovatele z oblastí „Testovanie 5“, „Testovanie 9“ a „Mimoriadne výsledky“.

  Z 2606 škôl na Slovensku  sa naša základná škola umiestnila na základe uvedených kritérií na 28. mieste ako škola s vynikajúcimi výsledkami žiakov.

  V rámci Trenčianskeho kraja sme sa z 260 škôl umiestnili na 6. mieste.

  Veľmi nás teší toto  hodnotenie, ktoré je možno považovať za akúsi satisfakciu za naše dlhoročné snaženie.

  Veríme, že daný ukazovateľ môže byť nápomocný rodičom aj pri výbere školy pre svoje deti.

  Uvedené informácie si je možné pozrieť na portáli základných a stredných škôl INEKO.

 • Halloween – Noc v škole pre 9. roč.

  Dňa 25. októbra 2018 sme sa stretli o 18,30 pred školou....celkom 24 deviatakov si pripravilo aktivity k Halloweenu. Hneď po príchode sme sa zložili v malej telocvični, kde sme si pripravili žinenky a spacie vaky, pretože sme plánovali v škole aj spať. Potom sme spoločne piekli...niektorí z pripraveného cesta tvorili pizzu, niektorí si priniesli suroviny na pizzu a cesto pripravovali v škole. Okrem pizze sme piekli čarodejkine prsty a čokoládový koláč.

   Časť žiakov pripravovala tekvice...vyrábala svetlonosy, ktoré sme nosili so zapáleným kahancom vo vnútri po priestoroch celej našej školy, aby sme v duchu Halloweenu vyhnali zlých duchov.  Samozrejme potme a  hlasnými pokrikmi, aby sme sa nebáli....bola už noc.

  Potom sme sa odobrali do veľkej telocvične, kde sme si niekoľkokrát zahrali vybíjanú. Niektorí žiaci vybíjanú vôbec nechceli hrať, preto sme na začiatku dohodli, že si utvoria dva tímy v 9.A a dva tímy v 9.B a víťazi zohrajú finálový zápas...finále vyhrala 9.A, čo ich možno prekvapilo...a po hodinovej prestávke na oddych sme pokračovali a s veľkým zápalom hrali opäť vybíjanú...to už bolo asi o 2. hodine. Časť vytrvalcov sledovala aj film, ale o horor záujem nebol.

  Asi o tretej hodine sme sa uložili spať v malej telocvični, ale niektorí  vytrvalci „nedokázali“ napriek snahe pani učiteliek zaspať. O šiestej bol plánovaný budíček a upratovanie telocvične, pretože do školy prichádzali prví žiaci do školského klubu.

  Deviataci pokračovali od 8. hodiny v triedach prednáškou na tému Kyberšikana, mali teoretickú prípravu k OZO a besedu s políciou....mnohých zmorila únava po prebdenej noci, ale keďže to bol ich posledný Halloween v škole, vydržali statočne až do 12,35. Potom sa už tešili len na odchod domov a spánok doma v teplej posteli. Veríme, že boli aj napriek únave spokojní....

  Vyučujúci, ktorí sa obetovali stráviť noc v škole – Ing. Sabadková, Mgr. Škundová, Mgr. Číková

   

 • Dopisovanie so žiakmi z Palau

  Dopisovanie v angličtine so žiakmi z Palau pokračuje aj v tomto školskom roku.

  V septembri napísali pani učiteľky M. Lašová a J. Sabadková so žiakmi piatych a šiestych tried listy v angličtine. Listy poslali aj starší žiaci, ale tí pracovali bez pomoci pani učiteliek.

  Celkom sme poslali 49 listov. K listom sme pribalili aj ceny pre žiakov, ktorí súťažili vo vedomostnej súťaži cez Skype v minulom školskom roku. Čakáme na odpovede od žiakov a tešíme sa.

  Ing. J. Sabadková

 • Piataci v Galérii M. A. Bazovského a na Trenčianskom hrade

  Piataci sa koncom októbra vybrali so svojimi pani učiteľkami na exkurziu do Trenčína. Žiakom 5. A počasie veľmi prialo a užili si posledné dni babieho leta, žiaci 5. B sa už museli  popasovať s nepríjemným sychravým počasím, no napriek tomu sa nenechali znechutiť a výlet si užili.  Naše prvé kroky viedli do Galérie M. A. Bazovského. Tu sme si pozreli stálu expozíciu zostavenú z diel M. A. Bazovského, expozíciu výtvarníkov trenčianskeho regiónu, ktorá zobrazovala mnohé dnes už zabudnuté a neexistujúce podoby a zákutia mesta i blízkeho okolia. Súčasťou prehliadky bola aj návšteva dočasných výstav pod názvom Anima a Návraty v čase. Odtiaľ sa už žiaci presunuli do Ateliéru Majstra Galerka, kde si vyskúšali svoje tvorivé schopnosti a rôznymi technikami vytvorili koláže z obrázkov zvierat. Deti tu v plnej miere využili svoju fantáziu a kreativitu. Keďže čas plynul veľmi rýchlo, museli sme prácu v ateliéri ukončiť. Čakala nás totiž prehliadka Trenčianskeho hradu. Po krátkom výstupe na hradnú skalu a krátkej prestávke nám lektor vyrozprával povesť o vzniku hradnej studne. Potom nasledovala prehliadka Barborinho paláca s vykopávkami a rôznymi zaujímavosťami, ktoré sa tu našli a dokazujú prítomnosť Keltov a Rimanov na tomto území. Žiakom sa na hrade i v galérii veľmi páčilo. A že nám bolo ozaj dobre, si môžete pozrieť v priloženom fotoalbume.

  Mgr. L. Tršková

 • Plavecký výcvik

  V dňoch  15. – 19. októbra 2018 sa žiaci III. ročníkov zúčastnili základného plaveckého výcviku. Plavecký výcvik sa uskutočnil v plavárni v Novej Dubnici pod zodpovedným vedením plavčíka pána Milana Halása a pani učiteliek. Žiaci sa dennodenne zdokonaľovali a každý deň získavali nové a nové poznatky o spôsoboch plávania. Posledný deň plaveckého výcviku žiaci predviedli, čo sa naučili. Odmenou pre žiakov bolo  Mokré vysvedčenie a pre pani učiteľky radosť z pokrokov svojich žiakov.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Janka Palu 2, 914 41 Nemšová
 • 032/6598290, 032/6598282, mobil: 0918450657
  fax: 032/6598290

Fotogaléria