Navigácia

Novinky

Fotogaléria

 • Jarné prázdniny

  Jarné prázdniny sa začínajú 24. februára a končia 28. februára 2020.
  V škole sa opäť uvidíme 02. marca 2020.

  Všetkým žiakom, pani učiteľkám a ostatným zamestnancom školy prajeme príjemný oddych.

 • Turnaj v stolnom tenise

  Turnaj v stolnom tenise

  Dňa 13. 2. 2020 sme sa zúčastnili turnaja v stolnom tenise "O pohár primátorky mesta Trenčianske Teplice"Našu školu reprezentovalo 10 žiakov: Patrik Bagín (8.A), Matúš Belko (8.A), Alexander Korienek (7.A), Matej Spurný (7.A), Richard Babulík (6.B), Alex Letoš (6.B), Jessica Šupíková (6.B), Lucia Lubinová (6.B), Liliana Kristínová (4.B), Dominika Šupíková (4.B).

  Vo veľkej konkurencii najlepšie obstál Alexander Korienek zo 7.A, ktorý obsadil 3. miesto vo svojej kategórii.

  GRATULUJEME!

 • Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku

  Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku

  Tento školský rok rezprezentovala našu školu na olympiáde v nemeckom jazyku Emily Vidrová zo 7.A.    Emily sa veľmi darilo a v krajskom kole v kategórii germanofónnych žiakov získala výborné 2. miesto, ktoré si svojou usilovnou prácou a šikovnosťou vybojovala spomedzi žiakov základných škôl, osemročných a bilingválnych gymnázií z celého Trenčianskeho kraja.

  Emily veľmi pekne ďakujeme za reprezentáciu našej školy a srdečne jej gratulujeme. 

 • FLOORBALL SK LIGA

  Dňa 28. 1. 2020 sa naše majsterky Slovenska zúčastnili krajského kola súťaže floorball SK LIGA v Púchove, ktorú organizuje Nadácia TV JOJ.
  Dievčatá zaslúžene a s prehľadom vyhrali a postúpili tak do finále, ktoré sa uskutoční v máji v Tatralandii.
  Srdečne gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

 • HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2020 - školské kolo

  HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2020 - školské kolo

  V piatok 07. 02. 2020 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnilo sa jej 17 žiakov I. – IV. ročníka. Súťažiaci si zmerali sily v prednese básnických i prozaických diel. Žiaci príjemne prekvapili výberom textov, umeleckým podaním, vtipnými pointami či prácou s publikom. Porota si pozorne vypočula prednes všetkých ukážok a rozhodla nasledovne: 

  I. kategória - poézia:

        1. miesto – Sára Bahnová, IV. A

        2. miesto – Nikola Ondejičková, III. A

        3. miesto – Nataša Dorúšková, III. B

  Cena poroty: Adela Barišová, II. B

  I. kategória  próza:

        1. miesto – Laura Červeňanová, IV. A

        2. miesto – Eliška Muntágová, IV. A

        3. miesto – Rebeka Schwandtnerová, II. C

  Cena poroty: Sára Vavrušová, III. C

  V pondelok 10. 02. 2020 sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy aj na II. stupni. Súťaže sa zúčastnilo 17 žiakov 5. – 8. ročníka.  Porota mala ťažkú úlohu a nakoniec rozhodla nasledovne: 

  II. kategória - poézia:

        1. miesto – Katarína Filípková, VI. B

        2. miesto – Ema Fabušová, VI. B

        3. miesto – Ema Vargicová, VI. A a  Mária Kiačiková, V. B

  II. kategória  próza:

        1. miesto – Melánia Vavrúšová, V. A

        2. miesto – Adela Gostíková,  V. A

  III. kategória - poézia:

        1. miesto – Chiara Tršková, VIII. A

        2. miesto – Thobias Oberta, VIII. A

        3. miesto – Elizabeth Panáková, VIII. A

  III. kategória  próza:

        1. miesto – Barbora Poláková, VII. A

        2. miesto – Ema Gurínová,  VIII. B

        3. miesto – Simona Patková, VII. B

  Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť, oceneným blahoželáme a Sárke, Laure, Katke, Melánke, Chiarke a Barborke budeme držať palce v obvodnom kole v Trenčíne!

                                                                                                       Mgr. Lenka Sabadková, Mgr. Oľga Fraňová

   

 • Zápis do 1. ročníka

 • Korčuliarsky kurz 2. skupina /1. C, 2. A, 2. B/

  Korčuliarsky kurz 2. skupina /1. C, 2. A, 2. B/

  V dňoch 27. 01. 2020 – 31. 01. 2020 sa  niektorí naši najmladší žiaci zúčastnili dlho očakávaného kurzu korčuľovania v priestoroch dubnického zimného štadióna.

  Deti trénovali všetky základné druhy pohybov na korčuliach: jazda vpred, jazda vzad,  obraty, oblúky a doplňujúce koordinačné cvičenia – kĺzanie, padanie – vstávanie. Výučba bola zameraná najmä na zvládnutie a uplatnenie bezpečnej jazdy vpred, so schopnosťou primerane reagovať zmenou smeru, zrýchlením, spomalením, zastavením.

  Obľúbení inštruktori zaraďovali do tréningov rôzne pohybové hry na zdokonaľovanie jednotlivých pohybov, na udržanie záujmu detí, oddialenie únavy a na vytvorenie pozitívnej atmosféry pri výučbe. Deti si čas strávený na ľade veľmi užili. Každý deň robili veľké pokroky, za čo ich inštruktori odmenili peknými diplomami.

  Všetkým deťom preto udeľujeme veľkú pochvalu a zároveň vyslovujeme vďaku nápomocným inštruktorom.

  Viac fotografií si môžete pozrieť vo fotoalbume.

   

                                                                                                       Mgr. Lenka Mičková, Mgr. Lenka Sabadková

 • Polročné prázdniny

  Polročné prázdniny

  V piatok 31. januára 2020 si žiaci prevezmú výpisy slovného hodnotenia alebo klasifikácie za 1. polrok školského roku 2019/2020. Polročné prázdniny sú v pondelok 3. februára 2020, vyučovanie podľa rozvrhu pokračuje v utorok 4. februára 2020.

 • Mladí prírodovedci

    „NAŠE POKUSY"

  Absorpcia a filtrácia : V 50 ml vody sme rozpustili modré kryštáliky kuchynskej soli, ktoré sme vyrobili voľnou kryštalizáciou nasýteného roztoku NaCl s prídavkom malého množstva modrého atramentu pri jednom z predchádzajúcich stretnutí.

   

   

  Výroba kuchynskej soli z „morskej vody" : V malom množstve (asi 50 ml) vody sme rozpustili kryštály kuchynskej soli, ktoré sa vytvorili na Petriho miske ako výsledok pokusu pri predchádzajúcom stretnutí. Do roztoku sme pridali za malú lyžičku piesku a malú lyžičku hliny (pre zvýšenie optického efektu sme pridali ešte malé množstvo práškového aktívneho uhlia). 

  Zmes sme dôkladne premiešali a prefiltrovali. Číry roztok filtrátu sme umiestnili do čistej Petriho misky (samozrejme - označenej konkrétnym menom Mladého prírodovedca) a nechali voľne na vzduchu kryštalizovať do nasledujúceho stretnutia...

  V druhej časti stretnutia sme si vytvorili “lentilkovú dúhu”.

  Na okraj plytkého taniera sme rozložili pestré farebné lentilky. 

  Dekantácia

  Predstavme si, že potrebujeme prečistiť piesok na úpravu dna akvária. Piesok nesmie obsahovať hlinu aby voda v akváriu zostala číra. Pripravíme si pokusnú nádobku, plastové miešadlo a 10 kusov čistých 50 ml nádobiek.Do pokusnej nádobky dáme malé množstvo znečisteného piesku a pridáme 40 ml vody. Zmes dôkladne premiešame miešadlom a znečistenú vodu opatrne zlejeme do pripravenej čistej nádobky. Do premytého piesku pridáme ďalších 40 ml čistej vody, zmes dôkladne premiešame a znečistenú vodu opäť opatrne zlejeme do ďalšej pripravenej čistej zbernej nádobky a postavíme do radu k prvej nádobke so znečistenou vodou. 

  Postup opakujeme až dovtedy, kým je zliata vymývacia voda v nádobke číra. 

  Pozorujeme klesajúci obsah nečistôt v rozostavaných nádobkách s vymývacou vodou.

  Po vážnej práci trošku zábavy - bublifuk...

   

                                                                                                                      Ing. Ľudovít Bartoš, CSc.

                                                                                                                                               

 • Korčuliarsky kurz

  Korčuliarsky kurz

  Predposledný januárový týždeň v dopoludňajších hodinách sa niektorí žiaci 1. A, B, D a 2. C zúčastnili kurzu korčuľovania. Na zimnom štadióne v Dubnici nad Váhom sa všetci zhostili svojej pohybovej aktivity statočne a bojovali s tvrdým ľadom ako sa patrí. Mnohí z prváčikov sa postavili na korčule prvýkrát. Iní sa výborne zdokonalili a ukázali svojim spolužiakom, že aj toto sa dá zvládnuť. Okrem toho urobili niečo aj pre svoje zdravie.
  Kurz korčuľovania oboznámil deti s pohybom a s udržiavaním rovnováhy na ľade. Deti získali základy techniky korčuľovania a rozvíjali koordinačné schopnosti, pohotovosť a obratnosť.   

  Všetkým žiakom patrí veľká pochvala za zvládnutie tohto kurzu.

  Veľké poďakovanie však patrí milým trénerom, ktorí našich korčuliarov počas celého týždňa stále povzbudzovali, pomáhali im prekonať prvé prekážky na ľade, neúnavne sa venovali najmä začínajúcim deťom, každý deň mali pre žiakov pripravený zaujímavý tréning a veľmi ochotne pomohli deťom s viazaním korčúľ.

 • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

 • FAŠIANGOVÝ KARNEVAL

 • Poďakovanie

 • Deň princov a princezien

  Deň princov a princezien

  V našej škole by ste nečakali, že počas prestávok stretnete na chodbách veľa malých princov a princezien. Prváci mali svoje čarovné učenie „Deň princov a princezien“. Ako vždy nám pomohli rodičia a deťom pripravili krásne oblečenie. Pani učiteľky prvákov učením pomocou zážitku žiakov zoznámili s písmenom P. Princovia a princezné čítali, písali, počítali a tvorili v komnatách - triedach, ktoré sú každý deň pre prvákov čarovným miestom objavovania nových vedomostí.

  Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.                                                                                                                                         Mgr. Erika Lajčiaková

 • Školská tanečná zábava

  Základná škola, Janka Palu 2, Nemšová Vás srdečne pozýva na školskú tanečnú zábavu, ktorá sa uskutoční dňa 14. 2. 2020 (piatok) v priestoroch Kultúrneho centra Nemšová.

  Vstupenky si môžete zakúpiť v riaditeľni základnej školy.

  Cena vstupenky je 17 €.

  Tešíme sa na Vašu účasť.

 • Testovanie 5 2019

  Dňa 20. novembra 2019 sa uskutočnilo na všetkých základných školách v Slovenskej republike celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka. Aj tohtoroční piataci nás veľmi potešili, pretože pokračujú v štafete nadpriemerných výsledkov žiakov našej školy v testovaní. V predmete slovenský jazyk a literatúra dosiahli 74,0 %, čo je o 9,2 % lepší výsledok ako celoslovenský priemer, v predmete matematika 66,2 %, čo je o 2,8 % lepšie ako celoslovenská úspešnosť.

  Všetkým našim piatakom blahoželáme k skvelým výsledkom a želáme veľa chuti a síl do ďalšej práce. Zároveň ďakujeme pani učiteľkám za dôslednú prípravu žiakov na vyučovaní.

                                                     

   

   

                           

   

 • Rebríček kvality základných škôl na Slovensku

  Dňa 17. 12. 2019 zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO najnovší rebríček základných a stredných škôl na základe výsledkov ich žiakov za šk. rok 2018/19. Pri základných školách vstupujú do výpočtu celkového hodnotenia školy ukazovatele z oblastí Testovanie 5, Testovanie 9 a mimoriadne výsledky.
  Spomedzi viac ako 2200 základných škôl na Slovensku sa naša základná škola umiestnila na základe uvedených kritérií na úžasnom 15. mieste ako škola s vynikajúcimi výsledkami žiakov.

  V rámci Trenčianskeho kraja sme sa z 260 škôl umiestnili na 3. mieste.                                                                  
  Veľmi nás teší toto  hodnotenie, ktoré je možné považovať za akúsi satisfakciu za naše dlhoročné snaženie, ktoré je zásluhou celého pedagogického kolektívu a ostatných zamestnancov našej školy, ktorí sa rozhodli venovať nielen svoje znalosti, potenciál, ale najmä srdce práci, ktorá vychováva našu budúcu generáciu.


  Veríme, že daný ukazovateľ môže byť nápomocný rodičom aj pri výbere školy pre svoje deti.


  Výsledky základných a stredných škôl si môžete bližšie pozrieť na stránke www.ineko.sk

 • Vianočný turnaj vo vybíjanej

  Vo štvrtok 19. 12. 2019 sa uskutočnil dlho očakávaný druhácky vianočný turnaj vo vybíjanej. Po rozlosovaní si ako prví pomerali svoje sily 2. A s 2. B s výsledkom 1 : 0. Za nimi nasledoval zápas 2. A proti 2. C, kde po tesnom skóre napokon zvíťazila 2. C. Tretí zápas patril 2. B a 2. C.  V prvej polovici tohto stretnutia sa vyskytli  malé zaváhania, kde 2. C ušla 2. B o dva životy, ktoré si však neudržali dlho a koncovka bola v réžii 2. B. Výsledok zápasu 0 : 1.

  O konečnom stave stretnutia rozhodlo vzájomné skóre: 1. miesto 2. B

                                                                                           2. miesto 2. A

                                                                                           3. miesto 2. C

  Bol to vskutku príjemný športový zážitok, už sa tešíme na odvetu!

                                                                                                                                     Mgr. Lenka Sabadková

   

 • Nekonečný príbeh skla

  Aj tento rok sa žiaci našej školy zapojili do výtvarnej súťaže, zameranej na rozvoj environmentálneho myslenia – recyklácie skla, ktorá sa každodenne odohráva neďaleko našej školy, vo firme Vetropack Nemšová. Cieľom súťaže bolo výtvarne zobraziť užitočnosť skla ako suroviny, ktorá sa dá nekonečne veľakrát recyklovať. Výherné práce 13 žiakov sú zverejnené v nástennom kalendári na rok 2020. V tomto ročníku výtvarnej súťaže boli úspešné dve žiačky štvrtého ročníka Sára Bahnová a Laura Červeňanová, ktoré za svoju usilovnosť získali vecnú aj peňažnú odmenu. Obom žiačkam gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

 • Vianočné prázdniny

  Vianočné prázdniny

  Milí žiaci a rodičia.
  Vianočné prázdniny začínajú 23. decembra 2019 a trvajú do 7. januára 2020. Do školských lavíc sa opäť vrátime 8. januára 2020 (streda). 


  Počas týchto sviatkov si užite pokoj, oddych a spomalenie z každodenných stresov. Nech sa tento úžasný vianočný čas dotkne vašich sŕdc a naplní ich niečím špeciálnym. Želáme vám toľko šťastia a odhodlania, ako si želáte v tých najodvážnejších snoch.
  Príjemné prežitie vianočných sviatkov v kruhu svojich najbližších vám želajú všetci zamestnanci Základnej školy, Janka Palu 2 v Nemšovej.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Janka Palu 2, 914 41 Nemšová
 • 032/6598290, 032/6598282, mobil: 0918450657
  fax: 032/6598290

Fotogaléria