Navigácia

 • LETNÝ TÁBOR 2021

  Letný tábor sme sa rozhodli deťom spríjemniť spoznávaním nášho blízkeho i vzdialeného okolia prostredníctvom rôznych výletov.

  Naša prvá návšteva smerovala do LESOPARKU BREZINA v Trenčíne. Tu si deti vyskúšali svoje pohybové zručnosti. Pod dohľadom svojich vychovávateliek a asistentiek museli zdolať rôzne prekážkové dráhy na detských preliezačkách. Zahrali sme si rôzne hry, pri ktorých sme využili predovšetkým predmety okolo nás. Po splnení súťaží si deti nakúpili nanuky a v tieni lesa si vychutnávali túto sladkú dobrotu. Každé družstvo si vybralo svoj názov a znak. Na každodenné zážitky sa tešia naši VÝLETNÍCI, REBELI A KUNG FU PANDY.

  Druhý deň nášho tábora sme začali rozcvičkou. Predpoludnie sme strávili v Piešťanoch, kde si deti v kontaktnej ZOO mohli pohladkať a nakŕmiť rôzne zvieratká za pomoci ošetrovateľa. Po viac ako hodinovej prehliadke sa deti ešte zabavili na priľahlom detskom ihrisku. Plní zážitkov a pozitívnych emócií sme sa vrátili autobusom do školy.

  Nasledujúci deň nás čakala túra do jaskyne JELEŇ, ktorú deti perfektne zvládli. Po náučnom ale i náročnom chodníku si zasúťažili a hľadali poklad. Najviac sa darilo REBELOM. Lesom sa niesol ich víťazný pokrik. Jaskyňu si všetci prebádali po skupinkách. Vybavení baterkami sme sa stali na okamih speleológmi. Po víťaznom zostupe sme si zahrali minigolf a pochutnali na preslávených teplických oblátkach.

  Ako už býva zvykom, posledný deň tábora sme trávili v kine LASTOVIČKA pri rozprávke CHRUMKÁČI. Po rozprávke sa deti vybláznili na preliezačkách v parku J. B. Magina. Pri ceste do autobusu nás osviežil letný dážď, ktorý sme všetci túžobne očakávali a dočkali sme sa ho našťastie až v posledný deň nášho tábora. Deti si okrem diplomov a malých darčekov odniesli domov aj veľa pekných zážitkov, ktoré vám môžu prerozprávať pri pozeraní našej fotogalérie

 • OSVIEŽUJÚCE POPOLUDNIE -  HRY S VODOU V ŠKD

  Záverečné dni v ŠKD nás potrápilo naozaj horúce počasie a preto sme deťom pripravili popoludnia, pri ktorých sa všetci príjemne osviežili. Lovili z vody rôzne predmety, ryby na udicu alebo prefukovali kinder vajíčko z preplnených pohárov bez pomoci rúk. Na záver sa deti navzájom schladili vodnými balónmi a vodnými pištoľami.

 • Požiarny poplach

  Dňa 24. 06. 2021 sa uskutočnil požiarny poplach. Žiaci vzorne a v dobrom čase opustili svoje triedy do bezpečia areálu školy a nedočkavo očakávali príjazd hasičov z Dubnice nad Váhom.

  Profesionálni hasiči im predviedli modernú hasičskú techniku, ktorá zaujala hlavne chlapcov a v závere tohto horúceho cvičenia nám dopriali príjemné ovlaženie.

  Pre niektorých žiakov to bol nezabudnuteľný zážitok.

 • LETNÁ OLYMPIÁDA V ŠKD

  Pani vychovávateľky pripravili letnú olympiádu, na ktorej deti súťažili a zmerali si sily v rôznych športových aktivitách. Prácu s loptou si vyskúšali pri hode do basketbalového koša, kop do prázdnej brány a znalosti z florbalu  nám predviedli strelami na bránu florbalovou hokejkou. Nezaostávali ani v preskakovaní cez švihadlo a behu cez prekážkovú dráhu. Fotky z tejto vydarenej akcie si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

 • PIKNIK V ŠKD

  Jedno slnečné piatkové popoludnie sme si s deťmi spríjemnili piknikom. Rozprestreli sme si deky na tienistých miestach a oddychovali pri spoločenských hrách a pochutinách od mamičiek. Deti mali zdravšie varianty ako ovocie a zeleninku, ale aj slané tyčinky, chrumky, chipsy. Viedli sme spolu pokojné rozhovory o prichádzajúcich prázdninách a blížiacom sa vysvedčení. Na záver sa deti osviežili melónom, ktorý im pripravili pani vychovávateľky. Touto sladkou dobrotou nás potešil aj jeden rodič, za čo mu patrí srdečná vďaka. Ako si to deti užívali si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

 • RÝCHLA JAZDA

  Dňa 24. 06. 2021 sa žiaci tretieho ročníka zúčastnili stretnutia s úspešným reprezentantom v autocrosse Marcelom Dleskom. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavostí o pravidlách pretekov, samotnej stavbe auta, o rozdieloch pretekárskeho auta oproti sériovo vyrábaným autám a tiež videli množstvo víťazných pohárov, ktoré získal.  Po krátkom občerstvení, ktoré pre žiakov pripravili jeho priatelia, mali žiaci možnosť vidieť a počuť predvádzaciu jazdu na pretekárskom aute, ktoré zrýchli z 0 na 100 km /hod za 4,5 sekundy.  Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavého a prežili nezabudnuteľný zážitok, na ktorý budú ešte dlho spomínať.  

   

 • SKRÁTENÁ PREVÁDZKA ŠKD

  Vážení rodičia.

  Oznamujeme Vám, že ŠKD bude dňa 30. 06. 2021 (streda) v prevádzke do 14.00 hod.

  Ďakujeme za pochopenie.

 • ZBER PAPIERA

  ZBER PAPIERA

  Zber papiera sa uskutoční  od 14. 06. 2021 do 18. 06. 2021. Papier (bez kartónu) zviazaný do balíkov môžete nosiť denne od 07.00 do 15.00 hodiny, 18. 06. 2021 do 10.00 hodiny k bočnému vchodu bo budovy školy. Na balík napíšte meno žiaka a triedu.

  Ďakujeme.

   

 • MDD v ŠKD

  Ako každý rok aj tento sme si pre deti k MDD pripravili súťaže a aktivity, pri ktorých sa zabavili. Všade bolo počuť veľa smiechu a zábavy. Museli sa spoliehať nielen na svoju obratnosť, ale aj na pomoc kamaráta, ktorú plne využili napr. pri „fúriku.“ Ukázali svoje zručnosti v hode šiškou do koša, hode kruhom na cieľ alebo si zmerali sily v premiestnení pomaranča medzi kolenami. Ďalšou z úloh bol aj prekážkový slalom s vajíčkom na lyžičke, pri ktorom deti súťažili medzi sebou v družstvách. Podobne si zmerali svoju šikovnosť aj v kľukatej cestičke. Pani vychovávateľky si pripravili aktivitu, ktorá sa dá využiť aj pri upratovaní hračiek doma. Kotúľom vzad museli upratať všetky hračky do nádoby  iba pomocou nôh. To bolo zábavné upratovanie!!! Na záver si deti zatancovali. K veselému tancu sa pridali i pani vychovávateľky. Príjemnou spomienkou na spoločne strávené chvíle sú malé vecné darčeky, ktoré deti veľmi potešili a fotky z tejto super akcie v našej galérii.

 • Futurity 2020 a Lydka Čapková

  Z dôvodu šírenia koronavírusu, bol aj termín týchto pretekov niekoľkokrát preložený. Preteky sa konali v máji 2021, ale súťažiaci sa kvalifikovali ešte v r. 2020.

  Na pretekoch reining (westernová drezúra) sa zúčastnili pretekári zo všetkých európskych krajín a v jej kategórii štartovalo cca 60 pretekárov. Lydka skončila 17-ta, čo je veľmi veľký úspech. V tomto type súťaže nie je takzvaná kategória mládež a teda Lydka súťažila s dospelými jazdcami. Preto je toto umiestnenie naozaj obdivuhodné.

  Blahoželáme!!

 • Informácia pre rodičov prvoprijímajúcich detí

  Milí rodičia.

  Prvé stretnutie rodičov prvoprijímajúcich detí sa uskutoční dňa 31. 05. 2021 (pondelok) po večernej svätej omši vo farskom kostole Nemšová. Stačí účasť jedného z rodičov. Na stretnutí budú oznámené organizačné a materiálne zabezpečenia ako aj ostatné informácie.

  Tešíme sa na stretnutie.

 • MADE IN CHINA - MADE IN NEMŠOVÁ

  MADE IN CHINA - MADE IN NEMŠOVÁ

  Naši piataci sa na dejepise dozvedeli, že ľudia v minulosti zapisovali svoje myšlienky na rôzne materiály, napr. kameň, papyrus, pergamen, ba aj hodváb. Najpopulárnejším sa však stal papier. Prvý papier vyrobili Číňania ešte v roku 105 nášho letopočtu. Prešlo takmer dvetisíc rokov od jeho prvej výroby a stále je nenahraditeľnou súčasťou nášho bežného života. Biely, farebný, lesklý, matný... na výber je mnoho druhov. Keď chceme šetriť prírodu, dokážeme dnes vyrobiť aj recyklovaný papier z použitého materiálu – a to aj doma. Ak na to? Na výrobu takéhoto papiera potrebujete jedného šikovného Emila alebo jednu šikovnú Sárku. Tí sa ešte počas dištančného vyučovania rozhodli splniť dobrovoľnú úlohu z dejepisu a ručne vyrobiť tento užitočný materiál. Ich prácu si môžete pozrieť na fotografiách a na  postup sa príďte spýtať do 5.A. Možno si to potom vyskúšate aj vy...
   

 • Nástup žiakov 5. – 7. ročníka na prezenčnú výučbu od 10. 05. 2021

  Vážení rodičia, milí žiaci.

  Od 10. 05. 2021 bude obnovené prezenčné vyučovanie pre všetkých žiakov školy.

  Žiaci budú vchádzať do budovy Základnej školy, Janka Palu 2, Nemšová podľa časového harmonogramu:

  • cez bočný vchod od ŠKD: o 7.45 hod. – 1. A, 1. B, 1. C
  • cez hlavný vchod:   o 7.40 hod. – 2. C, 3. , 4. ročník

                                                       o 7.50 hod.  – 8. a 9. ročník

  • cez vchod pre imobilných:     o 7.40 hod. - 5. a 6. ročník

                                                                     o 7.50 hod. - 7. ročník

  Pre žiakov 2. A a 2. B triedy, ktorí sa učia v budove Katolíckej spojenej školy, platí vstup od 7.40 hod. 

  Pri vstupe do budovy školy bude žiakom vykonávaný ranný filter (meranie telesnej teploty, odstupy, dezinfekcia rúk). Prosíme rodičov, aby zabezpečili pre svoje deti každý deň dve rúškapapierové jednorazové vreckovky. Používanie rúšok v interiéri školy je pre všetkých žiakov povinné.

  Žiaci 5. – 7. ročníka sa musia pri nástupe do školy preukázať čestným vyhlásením o bezinfekčnosti. Toto tlačivo si môžete stiahnuť pod textom. Ponúkame vám možnosť podať vyhlásenie aj elektronicky prostredníctvom rodičovského konta na EduPage. Elektronické podávanie tlačiva bude sprístupnené 09. 05. 2021 (v nedeľu) dopoludnia, podať ho môžete do 18.00 hod., aby sme mohli dané tlačivá spracovať. Bez čestného vyhlásenia (elektronického alebo papierového) nemôže žiak 5. – 7. ročníka vstúpiť do budovy školy. Čestné vyhlásenie je potrebné predložiť aj v prípade, že bude žiak chýbať viac ako tri dni.

  Návod na podanie elektronického vyhlásenia:

  Pri prihlásení na rodičovské konto na úvodnej obrazovke nájdete odkaz Žiadosti/Vyhlásenia. Po otvorení kliknete na červený kruh s označením +. Vyberiete Vyhlásenie o bezinfekčnosti – (8) žiak a zák. zástupca a zobrazí sa vyhlásenie. Vo vyhlásení zadáte dátum (najskôr 09. 05. 2021) a potvrdíte tlačidlom Podať novú žiadosť/vyhlásenie.  Vyhlásenie je týmto podané a triedny učiteľ ho počas dňa akceptuje, čo v žiadostiach uvidíte, ale zobrazí sa vám to aj v správach na EduPage.

  V prípade, že vaše dieťa nenastúpi na prezenčnú výučbu, je potrebné vopred o tejto skutočnosti informovať triednu pani učiteľku.

  Stravovanie v školskej jedálni bude zabezpečené pre všetkých prihlásených stravníkov. Žiaci 5. – 7. ročníka, ktorí sa na začiatku školského roka v jedálni stravovali, sú na obed automaticky prihlásení. Odhlásenie zo stravy rieši každý zákonný zástupca žiaka sám prostredníctvom elektronického odhlasovania alebo u vedúcej školskej jedálne na telefónnom čísle 032/6598326.

  Žiakov 5. – 7. ročníka čakajú pri návrate na prezenčnú výučbu dva týždne adaptačného obdobia, počas ktorých budú absolvovať rôzne aktivity na socializáciu, prevenciu problémového správania, rozvoj empatie a tolerancie, komunikačné cvičenia, ... Počas tohto obdobia budú žiaci aj utvrdzovať a precvičovať poznatky a vedomosti získané počas dištančného vzdelávania, aby sme zabezpečili ich postupný návrat do obvyklého školského režimu. Prvé dva týždne nebudú písať testy ani previerky, nebudú klasifikovaní.

  Rozvrh pošleme žiakom a rodičom 5. – 7. ročníka prostredníctvom správy na EduPage.

  V prípade, že je u dieťaťa podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informujte riaditeľku školy a triednu pani učiteľku. Ak bola dieťaťu nariadená karanténa lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo príslušným regionálnym hygienikom, taktiež vám vyplýva povinnosť informovať o tejto skutočnosti vedenie školy a triednu učiteľku. Za týchto podmienok (podozrenie alebo potvrdenie ochorenia COVID-19, nariadená karanténa) musí zostať dieťa v domácej izolácii.

  Žiadame rodičov, aby sa porozprávali so svojimi deťmi o dodržiavaní hygienických opatrení a minimalizovali zhromažďovanie sa pred základnou školou.

  Vzhľadom na súčasnú stále meniacu sa epidemiologickú situáciu žiadame rodičov, aby pravidelne sledovali webové sídlo našej školy a aplikáciu EduPage, prostredníctvom ktorých budeme zverejňovať všetky nové informácie.

   Za porozumenie ďakujeme.

                                                                                                      Vedenie základnej školy

  Vyhlasenie_o_bezinfekcnosti_ziaka.docx

 • DEŇ ZEME V ŠKD

  V týchto dňoch sme si pripomenuli aj v našom školskom klube DEŇ ZEME. Deti si vypočuli krátke prednášky od svojich vychovávateliek, obohatené ukážkami našej znečistenej planéty, a viedli rozhovory o tom, ako môžeme prispieť k väčšej čistote Zeme. Deťom sme ponúkli v oddeleniach jednoduché aktivity, ktorými sa snažili navzájom preskúšať vo vedomostiach v oblasti triedenia odpadu, zasadili sme si spoločne rôzne semiačka a pripomenuli sme si využívanie odpadových materiálov pri tvorení v ŠKD. Naši najmenší sledovali, ako sa z malej fazuľky stáva rastlinka. Každá pani vychovávateľka si prichystala pre deti jednoduché práce, ktoré sme spoločne vytvorili a skrášlili si tak priestory našich chodieb. Deň Zeme sme zavŕšili zbieraním odpadu, na konci ktorého sa deťom zo všetkých oddelení podarilo vyzbierať plné vrecia odpadkov. Odmenou boli čistejšie trávniky v okolí nielen našich ihrísk, na ktorých sa hrávame, ale aj v uliciach mesta.

 • Oznam pre rodičov a žiakov

  Vážení rodičia.

  Od 29. 04. 2021 je v platnosti vyhláška ÚVZ SR, podľa ktorej sa rodičia a žiaci nemusia v školách a školských zariadeniach preukazovať negatívnym testom na ochorenie COVID-19.

  Prosíme vás však o starostlivé sledovanie zdravotného stavu vašich detí a v prípade, že sa u dieťaťa vyskytne akýkoľvek príznak, ktorý by mohol súvisieť s podozrením na ochorenie COVID-19, aby ste o tejto skutočnosti čo najskôr informovali triednu pani učiteľku alebo vedenie školy.

  Naďalej platí, že ak žiak chýba viac ako tri dni, je potrebné zaslať triednej pani učiteľke čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

   

  Ďakujeme za pochopenie.

  Vedenie školy

  Vyhlasenie_o_bezinfekcnosti_ziaka.docx

 • DEŇ ZEME v 2. B

  Pri príležitosti Dňa Zeme vytvorili žiaci 2. B triedy plagát s odkazmi pre našu Zem. Spoločne sme si prečítali príbeh dievčatka Aničky, ktorá nám v ňom porozprávala ako triediť odpad a prečo je to dôležité. Zhodli sme sa na tom, že našu Zem si treba chrániť celý rok a nie iba jeden deň.

  Mgr. Erika Lajčiaková

 • Dištančné vzdelávanie pre žiakov 5. – 7. ročníka pokračuje

  Vážení rodičia, milí žiaci.

  Nakoľko je okres Trenčín od 03. 05. 2021 ešte stále zaradený do 3. stupňa varovania (bordový okres), žiaci 5. – 7. ročníka ostávajú na dištančnom vzdelávaní.

  Na prezenčnú výučbu nastúpia až vtedy, keď bude okres Trenčín v 2. stupni varovania (červený okres).

  Ďakujeme za pochopenie.

  Vedenie školy

 • DEŇ ZEME

  DEŇ ZEME

  Pri príležitosti sviatku Dňa Zeme, žiaci tretích ročníkov prispeli k skrášleniu okolia školy a vyčisteniu okolia školy, jedálne a hrádze rieky Váh. Nazbierali dve vrecia odpadu rôzneho zloženia, avšak najviac prevládali plasty. Práve plasty sú veľmi odolné rozkladu a ešte mnoho rokov zostávajú v nerozloženej podobe. Žiaci si uvedomili, že práve tento druh odpadu je najtrvácnejší a najrozšírenejší v okolí ľudských obydlí. Veríme, že naša snaha prispieť ku krajšiemu prostrediu v ktorom žijeme nezostane žiakom ľahostajná a stanú sa z nich
  uvedomelé a múdre bytosti.

 • Dištančné vzdelávanie pre žiakov 5. – 7. ročníka pokračuje

  Vážení rodičia, milí žiaci.

  Nakoľko je okres Trenčín od 26. 04. 2021 zaradený do 3. stupňa varovania (bordový okres), žiaci 5. – 7. ročníka ostávajú na dištančnom vzdelávaní.

  Na prezenčnú výučbu nastúpia až vtedy, keď bude okres Trenčín v 2. stupni varovania (červený okres).

  Ďakujeme za pochopenie.

  Vedenie školy

 • Nástup žiakov 8. – 9. ročníka na prezenčnú výučbu od 19. 04. 2021

  Vážení rodičia, milí žiaci.

  Od 19. 04. 2021 bude obnovené prezenčné vyučovanie pre žiakov 8. a 9. ročníka za prísnych hygienických opatrení (meranie teploty, dezinfekcia, rúška).

  Organizácia príchodu žiakov do školy

  Žiaci budú vchádzať do budovy Základnej školy, Janka Palu 2, Nemšová podľa časového harmonogramu:

  • cez bočný vchod od ŠKD: o 7.45 hod. – 1. A, 1. B, 1. C
  • cez hlavný vchod:   o 7.40 hod. – 2. C, 3. ročník

                                                       o 7.50 hod.  – 4. ročník

  • cez vchod pre imobilných:  o 7.40 hod. - 8. A

                                                                  o 7.50 hod. - 9. A, 9. B

  Pre žiakov 2. A a 2. B triedy, ktorí sa učia v budove Katolíckej spojenej školy, platí vstup od 7.40 hod. 

  Pri vstupe do budovy školy bude žiakom vykonávaný ranný filter. Prosíme rodičov, aby zabezpečili pre svoje deti každý deň dve rúška a papierové jednorazové vreckovky. Používanie rúšok v interiéri školy je pre všetkých žiakov povinné.

  Žiaci 8. a 9. ročníka sa musia pri nástupe do školy preukázať čestným vyhlásením o bezinfekčnosti, ktorého prílohu musí tvoriť negatívny test žiaka a jedného zákonného zástupcu (ktorý žije v spoločnej domácnosti s dieťaťom) nie starší ako 7 dní, príp. potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19 nie staršie ako 180 dní, alebo doklad o druhom zaočkovaní starší ako 14 dní (ak vám bola podaná mRNA vakcína - Pfizer/BioNTech, Moderna), alebo doklad o prvom zaočkovaní starší ako 4 týždne (ak vám bola podaná vektorová vakcína - AstraZeneca). Toto tlačivo si môžete stiahnuť pod textom. Rovnako pod týmto oznamom si môžete prečítať aj súhlas dotknutej osoby so spracovaním osobných údajov podľa pokynov MŠVVaŠ SR. Ponúkame vám možnosť podať vyhlásenie aj elektronicky prostredníctvom rodičovského konta na EduPage. Elektronické podávanie tlačiva bude sprístupnené 18. 04. 2021 (v nedeľu) dopoludnia, podať ho môžete do 20.00 hod., aby sme mohli dané tlačivá spracovať. Z dôvodu zamedzenia šírenia ochorenia COVID-19 odporúčame, aby sa dali pretestovať obaja rodičia.

  Návod na podanie elektronického vyhlásenia:

  Pri prihlásení na rodičovské konto na úvodnej obrazovke nájdete odkaz Žiadosti/Vyhlásenia. Po otvorení kliknete na červený kruh s označením +. Vyberiete Vyhlásenie o bezinfekčnosti – (8a) žiak a zák. zástupca (II. stupeň ZŠ, SŠ) a zobrazí sa vyhlásenie. Vo vyhlásení zadáte dátum (najskôr 18. 04. 2021) a  vyberiete možnosť (za seba a za žiaka) či:

  1.  máte negatívny výsledok testu na COVID-19 nie starší ako 7 dní (v prípade vybratia tejto možnosti musíte zadať aj dátum vykonania testu),  alebo
  2. máte platnú výnimku z testovania.

  K vyhláseniu je potrebné pripojiť prílohu – fotografie negatívnych testov jedného zákonného zástupcu a žiaka (certifikátov alebo SMS), alebo potvrdení o prekonaní ochorenia COVID-19, alebo doklad o druhom zaočkovaní starší ako 14 dní. Bez tejto prílohy vám vaše vyhlásenie nebudeme môcť akceptovať!

  Vyhlásenie potvrdíte tlačidlom Podať novú žiadosť a  vyhlásenie.  Vyhlásenie je týmto podané a triedny učiteľ ho počas dňa akceptuje, čo v žiadostiach uvidíte, ale zobrazí sa vám to aj v správach na EduPage.

  V prípade, ak zákonný zástupca žiaka neabsolvuje testovanie a z tohto dôvodu sa jeho dieťa nebude zúčastňovať prezenčného vyučovania, tak škola eviduje neprítomnosť žiaka podľa týchto podmienok:

  1. ospravedlní absenciu žiakovi, ak je táto zákonným zástupcom riadne nahlásená z dôvodu netestovania zákonného zástupcu žiaka a zároveň zabezpečuje kontakt so školou ohľadne vzdelávania svojho dieťaťa, ktoré bude prebiehať formou zadávania úloh ako je obvyklé pri chorobe dieťaťa. Ak tak zákonný zástupca neurobí v priebehu 5 dní školského vyučovania, je to považované za zanedbávanie povinnej školskej dochádzky a riaditeľ školy bude kontaktovať ÚPSVAR SR s hlásením o jej zanedbávaní;
  2. ak neprítomnosť na prezenčnom vyučovaní bude dlhšia ako 15 vyučovacích dní a rodič nezabezpečí kontakt so školou podľa bodu 1, žiak môže byť komisionálne preskúšaný z učiva daného ročníka;
  3. zákonný zástupca nemá nárok na tzv. „pandemickú OČR“.

  V prípade, že vaše dieťa nenastúpi na prezenčnú výučbu, je potrebné vopred o tejto skutočnosti informovať triednu pani učiteľku.

  Školská jedáleň bude fungovať v normálnom režime. Prosíme rodičov, aby prostredníctvom elektronického prihlasovania prihlásili/neprihlásili svoje dieťa na stravu do 16. 04. 2021 do 8.00 hod.

  Žiakov 8. – 9. ročníka čakajú pri návrate na prezenčnú výučbu dva týždne adaptačného obdobia, počas ktorých budú absolvovať rôzne aktivity na socializáciu, prevenciu problémového správania, rozvoj empatie a tolerancie, komunikačné cvičenia, ... Počas tohto obdobia budú žiaci aj utvrdzovať a precvičovať poznatky a vedomosti získané počas dištančného vzdelávania, aby sme zabezpečili ich postupný návrat do obvyklého školského režimu. Prvé dva týždne nebudú písať testy ani previerky, nebudú klasifikovaní.

  Rozvrh pošleme žiakom a rodičom 8. – 9. ročníka prostredníctvom správy na EduPage.

  V prípade, že je u dieťaťa podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informujte riaditeľku školy a triednu pani učiteľku. Ak bola dieťaťu nariadená karanténa lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo príslušným regionálnym hygienikom, taktiež vám vyplýva povinnosť informovať o tejto skutočnosti vedenie školy a triednu učiteľku. Za týchto podmienok (podozrenie alebo potvrdenie ochorenia COVID-19, nariadená karanténa) musí zostať dieťa v domácej izolácii.

  Žiadame rodičov, aby sa porozprávali so svojimi deťmi o dodržiavaní hygienických opatrení a minimalizovali zhromažďovanie sa pred základnou školou.

  Žiaci 5. – 7. ročníka zostávajú na dištančnom vzdelávaní aj po 19. 04. 2021. Na prezenčnú výučbu nastúpia vtedy, keď bude okres Trenčín v červenej farbe.

  Vzhľadom na súčasnú stále meniacu sa epidemiologickú situáciu žiadame rodičov, aby pravidelne sledovali webové sídlo našej školy a aplikáciu EduPage, prostredníctvom ktorých budeme zverejňovať všetky nové informácie.

   Za porozumenie ďakujeme.

                                                                                                      Vedenie základnej školy

  Cestne_vyhlasenie_2_stupen.docx​​​​​​​

  Informacia_pre_dotknute_osoby.docx


strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Janka Palu 2, 914 41 Nemšová
 • 032/6598290, 032/6598282, mobil: 0918450657
  fax: 032/6598290

Fotogaléria