• MY BRAIN ACADEMY

• Keďže vieme, aká je dôležitá komunikácia v anglickom jazyku opätovne dávame do pozornosti možnosť prihlásenia Vašich detí do unikátneho projektu s jazykovou školou" My Brain Academy. "Vašim deťom pomôže zlepšiť komunikačnú angličtinu prostredníctvom "popoludňajších anglických komunikačných klubov " priamo v priestoroch našej ZŠ školy ( deti nemusíte nikam voziť ).Informácie o projekte:- výučba angličtiny nadväzuje na preberané učivo a slovnú zásobu získanú počas vyučovacieho procesu z hodín angličtiny- určená pre žiakov 1. a aj 2. stupňa- prostredníctvom myšlienkových máp dovysvetľuje gramatiku, inovatívnym a kreatívnym spôsobom zapája žiakov do konverzácie, odstránia sa bariéry a strachy rozprávať v angličtine .Plynulosť rozprávania sa výrazne zlepší a tým sa zlepšia aj výsledky v škole.- výučba prebieha v priestoroch školy, po skončení vyučovania( podľa možného rozvrhu ), rodičia nemusia deti nikam voziť- skupiny sú malé s max. počtom 8 žiakov( rozdelí podľa ročníkov)- hodina 1 x do týždňa , 60 min , počas celého školského roka.- poplatok pre rodičov 30 Eur /mesačne( august- máj ) + jednorazový úvodný registračný poplatok 30 Eur ( viac informácií v priloženom letáku ) a na stránke www.mybrainacaddemy.sk. Využite možnosť, aby sa Vaše dieťa zbavilo strachu a blokov rozprávať po anglicky, aby aktívne začalo využívať už v škole nadobudnutú slovnú zásobu. S nami začne dieťa vnímať angličtinu ako bežnú súčasť jeho života a to mu dá možnosti ďalej rásť. Pozrite si prosím naše ukážky z hodín a skúsenosti rodičov."Pre zjednodušené prihlasovanie na komunikačné kluby angličtiny My Brain Academy môžete využiť elektronickú prihlášku. Prihlásiť sa môžete do 15. 9. 2024 cez elektronickú prihlášku. Prihláška MY Brain Academy ( Prihláška sa stáva záväznou po úhrade zápisného vo výške 30 Eur ).

Plagat_ZS_2_stupen-A3.pdf

• Oznam pre rodičov a žiakov k začiatku školského roka 2024/2025

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Základná škola, Janka Palu 2 v Nemšovej Vám oznamuje, že slávnostné  otvorenie  školského roka 2024/2025 sa uskutoční dňa 2. septembra o 8.15 hod. v Kultúrnom centre Nemšová.

Žiaci 1. – 9. ročníka prídu o 8.00 hod. pred budovu základnej školy a odtiaľ pôjdu spolu s triednymi pani učiteľkami do kultúrneho centra.

Z kapacitných dôvodov sa budú triedy 1. A, 1. B, 1. C, 2. A a 2. B  učiť v školskom roku 2024/2025 v budove Katolíckej spojenej školy, Školská 9, Nemšová. Žiaci prvého ročníka ostanú po slávnostnom otvorení školského roka so svojimi triednymi pani učiteľkami a prítomnými rodičmi v kultúrnom centre na privítaní prvákov s primátorom mesta Nemšová. Potom sa presunú do svojich tried v budove Katolíckej spojenej školy, kde bude prebiehať aj zápis žiakov do školského klubu detí. Ostatní žiaci pôjdu po slávnostnom otvorení školského roka domov.

Zápis žiakov 2. – 4. ročníka do školského klubu detí prebieha elektronicky. Činnosť školského klubu detí v tomto školskom roku začne pre prihlásených žiakov dňa 3. septembra (t. j. v utorok) v čase od 6.00 do 7.45 hod. a od 11.35 do 16.00 hod.

Obedy v školskej jedálni sa 2. septembra budú vydávať len prihláseným žiakom v čase od 10.30 do 12.30 hodiny.

Za porozumenie ďakujeme.

Vedenie základnej školy

• PRIHLASOVANIE NA OBEDY - SEPTEMBER 2024

Školská jedáleň začne prevádzku 2. 9. 2024.

Žiaci, ktorí nemajú čip na registráciu odobratého jedla si môžu vyzdvihnúť čip od 19. 8. 2024 do 23. 8. 2024 v čase od 8.00 do 14.00 hod. u vedúcej školskej jedálne. Tiež treba priniesť vypísaný zápisný lístok (v prílohe), ale len žiaci, ktorí sa ešte nestravovali v školskej jedálni a nemajú čip. Poplatok za čip je 5 € v hotovosti. Žiaci, ktorí majú čip, si telefonicky, prípadne elektronicky na www.strava.cz s použitím svojho hesla prihlásia, od ktorého dňa budú chodiť na obedy. Do 31. 8. 2024 treba zaplatiť 30 € (20 eur je réžia za obdobie september až december 2024, 10 eur je vratná kaucia) na číslo účtu školskej jedálne. Do variabilného symbolu treba uviesť evidenčné číslo dieťaťa.

V prípade potreby môžete kontaktovať vedúcu školskej jedálne na tel. č. 032/6598326.

Ďakujeme za spoluprácu.

zapisny_listok-ZS.doc