• Škola je pevnosť a rozlúčka so školským rokom

• Už tretíkrát pripravili rodičia v spolupráci s deviatakmi súťažné dopoludnie pre žiakov druhého stupňa Škola je pevnosť a my jeho dobyvatelia. Skupinky žiakov riešili na jednotlivých stanovištiach úlohy a hľadali indície, podľa ktorých mali určiť heslo celej súťaže. Úlohy neboli náročné, ale preverili aj spoluprácu celého tímu. Žiaci prešli podľa plániku, ktorý dostali pri štarte, 13 stanovíšť. Rébusy hľadali nielen v areáli školy, ale aj v jej tmavých zákutiach. Niektorí predpokladali, že heslo je podobné, ako minulý rok a vôbec neuvažovali, o čom je nápoveda.
            Vyhodnotenie a rozlúčka so školským rokom spojené s koncertom hudobnej skupiny Mafia Corner sa uskutočnilo o deň neskôr (26. 06. 2024). Už ráno začali padať prvé kvapky dažďa a preto sa žiaci zabávali v Kultúrnom centre Nemšová.
            Najlepšie družstvo z ročníka vybojovalo pre svoju triedu zmrzlinovú tortu. Absolútne víťazky si odniesli aj putovný pohár. Sladká odmena si našla aj deviatakov.
            Za organizáciu ďakujeme rodičom, ktorí pripravovali úlohy, rekvizity a trpezlivo čakali na súťažiacich na stanovištiach. Za finančnú pomoc ďakujeme mestu Nemšová a deviatačkám Majke, Vaneske, Johanke a Nelke, ktoré zapojením sa do projektu Erazmus + vypracovali projekt na spolufinancovanie ozvučenia koncertu.

Koncert s Mafia Corner bol pre žiakov zážitkom.

E. Mazanovská

• Janka Palu 2