• Plavecký výcvik

• V dňoch 18. – 21. marca 2024 sa žiaci III. ročníkov zúčastnili základného plaveckého výcviku. Plavecký výcvik sa uskutočnil v plavárni v Novej Dubnici pod zodpovedným vedením plavčíka pána Milana Halása a pani učiteliek. Žiaci sa zoznámili s vodným prostredím, skúšali rôzne spôsoby dýchania, ponárali sa, osvojovali si splývavú polohu, učili sa bezpečne pohybovať vo vodnom prostredí. Posledný deň si užívali vodu plnými dúškami.
            Odmenou pre žiakov bolo MOKRÉ VYSVEDČENIE a pre pani učiteľky radosť z pokrokov svojich žiakov.

• ČÍTAME PRE RADOSŤ

• Naša škola sa prihlásila do rozvojového projektu ,,Čítame pre radosť“ a bola úspešná. Získali sme 1 000 eur na nákup kníh do triednych knižníc pre žiakov 1. – 2. ročníka. Cieľom tohto projektu je posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu, ako aj budovanie čitateľského sebavedomia u detí a mladších žiakov, pričom hlavným cieľom je zriadiť alebo doplniť triedne knižnice. Slávnostného otvorenia knižníc sa žiaci nevedeli dočkať. Dňa 18. 03. 2024 konečne nestal ten dlho očakávaný deň. Žiaci si spoločne krabice s knihami rozbalili, knihy si ihneď začali prezerať a čítať. Následne knihy poukladali v triedach na pripravené miesto, určili si Knižnú hliadku – žiakov, ktorí sa budú starať o poriadok v knižnici. Dúfame, že žiakom knihy rozšíria obzory, otvoria bránu k múdrosti, strávia v triednych knižniciach príjemné chvíle plné dobrodružstva.

Ďakujeme a veľmi sa tešíme.

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• Pred zápisom je potrebné vyplniť ELEKTRONICKÚ PRIHLÁŠKU, ktorá je sprístupnená na stránke školy.

Bližšie informácie nájdete v sekcii: ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA.

• Deň voľna 22. 03. 2024

• Dňa 22. 03. 2024 (piatok) budú mať žiaci deň voľna z dôvodu povinného vzdelávania pedagogických zamestnancov.

Všetci žiaci sú z obedov v tento deň odhlásení. ŠKD fungovať nebude.

• Deň voľna pre žiakov 6. – 8. ročníka

• Dňa 20. 03. 2024 (streda) budú mať žiaci 6. – 8. ročníka deň voľna z dôvodu Testovania 9 2024.

Žiaci 6. – 8. ročníka sú z obedov v tento deň odhlásení.

• Testovanie 9

• Dňa 20. marca 2024 (streda) sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka. Cieľom testovania je získať obraz o vzdelávacích výsledkoch žiakov pri výstupe z II. stupňa ZŠ. Testované predmety budú matematika a slovenský jazyk a literatúra.

Všetky bližšie informácie nájdete na stránke Národného  inštitútu vzdelávania a mládeže www.nivam.sk  - Merania - Testovanie 9.

Žiaci 6. – 8. ročníka budú mať v tento deň riaditeľské voľno.

Deviatakom držíme palce.

• Emergency záchranári v škole

• Správne zareagovať v mimoriadnej situácii je veľmi dôležité. Inštruktáž o poskytnutí prvej pomoci absolvovali v tomto školskom roku už žiaci 3. – 9. ročníka.

Bez nároku na odmenu Bc. et Bc. Pavol Šulovský z občianskeho združenia Emergency Support so svojimi kolegami v súkromnom projekte Záchranár v škole oboznámili žiakov s prvotným vyšetrením, s princípmi prvej pomoci, volaním na tiesňovú linku 155/112, s vybavením sanitky a s prácou záchranárov.

Ďakujeme kolektívu záchranárov z občianskeho združenia Emergency Support, ktorí ochotne ukázali základy prvej pomoci žiakom 3., 4., 5., 6., 7. a 9. ročníka  a Mgr. Janke Andelovej, s  ktorou  rovnako vo  voľnom  čase bez nároku na odmenu absolvovali kurz prvej pomoci ôsmaci.

V náročnej práci želáme záchranárom veľa úspechov.

• Návšteva predškolákov

• V dňoch 14. – 16. 02. 2024 našu základnú školu navštívili predškoláci z materských škôl z Nemšovej, Ľuborče a Kľúčového. Budúci prváčikovia postupne spoznávali priestory našej školy, školskú knižnicu, počítačové učebne, telocvične, jednotlivé triedy a poschodia školy. Predškolákov veľmi upútali hry pre deti na chodbách a vyhral samozrejme stolný tenis, ktorý hrajú žiaci počas prestávok. Po prehliadke školy nasledovala návšteva tretiakov počas vyučovacej hodiny. Deti z materskej školy si mohli vyskúšať rôzne úlohy, ktoré im pripravili starší kamaráti. Vyučovanie sa im veľmi páčilo. Po vyučovacej hodine predškoláci vypracovali pracovný list, v ktorom vyznačovali cestu do našej školy. Na záver každý budúci prváčik dostal na pamiatku pamätný list z návštevy našej školy a malý darček, ktorý im vyrobili deti v školskej družine.

Každoročná návšteva predškolákov na našej škole nás veľmi teší  a dúfame, že sa spoločne stretneme na zápise do 1. ročníka.

Mgr. Lenka Mičková