• Naši žiaci sú aj úspešní športovci

• Našou snahou je, aby žiaci boli úspešní a rozvíjali svoj talent. Zanietené pani učiteľky telesnej a športovej výchovy Mgr. Dana Heynes a Mgr. Zuzana Škorvánková každoročne hľadajú športové talenty medzi našimi žiakmi a zapájajú ich do športových súťaží. O tom, že úspešne, svedčí aj 4. miesto v  celkovom poradí základných škôl v školských športových súťažiach v okrese Trenčín v školskom roku 2023/2024.

Tešíme sa z úspechov našich žiakov, pani učiteľkám ďakujeme za ich  prácu, žiakom a žiačkam za reprezentáciu školy.

• Máme šikovných žiakov a výborné pani učiteľky!

• 20. marca 2024 sa všetkých 28 našich  deviatakov zúčastnilo celoslovenského testovania z matematiky a zo slovenského jazyka  a literatúry. Mnohí žiaci sa pripravovali dlho a zodpovedne. Vyplatilo sa! Výborné výsledky v testovaní im pomohli k prijatiu na stredné školy.

Z matematiky žiaci napísali testy o 5,8 % lepšie, ako celoslovenský priemer a zo slovenského jazyka a literatúry o 4,4 % lepšie.

Žiakom k výborným výsledkom blahoželáme a pani učiteľkám Mgr. Júlii Kebískovej, Mgr. Monike Mojtovej, Mgr. Márii Lašovej, Mgr. Simone Ištokovej a PhDr. Adriane Králikovej ďakujeme za prípravu žiakov.

• NEMŠOVSKÝ SLÁVIK

• Dňa 30. 04. 2024 sa v priestoroch ZUŠ Nemšová konala spevácka súťaž - Nemšovský slávik.
            Pán primátor mesta Nemšová svojou účasťou na súťaži podporil mladých spevákov a najlepším osobne zagratuloval. Porotu tvorili pani učiteľky zo ZUŠ.
            Z piatich zúčastnených žiakov našej školy si traja  vyspievali výborné miesta.

V kategórii B1 nemal Šimon konkurenciu.

Kategória B1-

1. miesto: Šimon Vavruš, 3. C

2. miesto: Nikola Minárová, 4. A

Kategória B2-

2. miesto: Gréta Schwandtnerová, 4. B

Ďakujeme žiakom a pani učiteľkám, ktoré pripravili žiakov na spevácku súťaž.

Výhercom srdečne gratulujeme.

Mgr.Vániková

• Kurzy programovania pre naše žiačky

• Uplynulé dva pondelky boli na našej škole venované vzdelávaniu v oblasti IT. Žiačky ôsmeho ročníka sa zúčastnili workshopu zameraného na programovanie micro:bitu, siedmačky absolvovali programovanie v Scratchi. Lektori zo spoločnosti Aj TY v IT, ktorá sa prioritne zaoberá vzdelávaním dievčat a žien, im zábavnou formou ukázali nielen základy programovania, ale aj pokročilejšie funkcie. Dievčatá si tak rozšírili svoje zručnosti v oblasti IT, ale sa aj zabavili. Siedmačky v skratke zistili, ako náročné je vytvoriť jednoduché počítačové hry, s ktorými sa stretávajú takmer každý deň. ôsmačky sa zas bližšie pozreli na niektoré funkcie mobilných telefónov a veľkú radosť mali z rozsvietenia LED pásikov farbami dúhy, či naprogramovania hry kameň – papier – nožnice.

Verím, že workshopy sa dievčatám páčili a budeme ich môcť zorganizovať aj v budúcnosti.

Mgr. Monika Mojtová