• Skvelý úspech

• V marci 2023 vyhlásilo občianske združenie Spoločnosť Slovensko – indického priateľstva v spolupráci s Indickým veľvyslanectvom v Slovenskej republike už 9. ročník výtvarnej súťaže  INDICKÉ BÁJKY OČAMI SLOVENSKÝCH DETÍ.

V septembri 2023 pozvali úspešných žiakov na vyhlásenie výsledkov súťaže.   Ocenených žiakov privítali v indickom oblečení sári na  Veľvyslanectve Indickej republiky v Bratislave, kde bol pripravený aj kultúrny program so záverečným pohostením z indickej kuchyne.

Do súťaže sa zapojili aj žiaci našej školy pod vedením p. uč. Mgr. Lenky Kračunovej, DiS. Z 500 prác získala Cenu poroty Natálka Bardosova, 8. B  a Cenu organizátora Mina Rosi Iliev, 8. B.

Pre naše žiačky to bol skvelý úspech a skvelý zážitok.

Dievčatám a p. učiteľke blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy a mesta.

• BEH PRE ZDRAVÉ SRDCE

• Slovenská bežkyňa maratónov Ľudmila Šunová bežala maratóny na všetkých kontinen­toch. Bola známa tým, že behávala v slovenskom kroji. Povedala: „Mnohí sa ma pýtajú, prečo behám, čo z toho mám. Nuž, radosť z toho, že dokážem vždy dobehnúť do cieľa.“
            Preto, aby sme urobili niečo pozitívne pre zdravie, utužili vzťahy medzi žiakmi jednotlivých tried na I. stupni, zorganizovali sme 14. 09. v  rámci aktivít v prírode a sezónnych pohybových činností – Beh pre zdravé srdce. Počasie nám síce veľmi neprialo, napriek tomu sa všetkým deťom podarilo dobehnúť do cieľa.

Triedne učiteľky 1. stupňa

• Mimoriadna situácia v školskej kuchyni

• Profesionáli. Tak možno nazvať prácu členov Dobrovoľného hasičského zboru v Nemšovej, ktorí sa pričinili o to, že stravníci nezostali hladní.

Našu radosť z rekonštrukcie školskej kuchyne a jedálne vystriedalo 11. 9. 2023 nepríjemné prekvapenie. Vplyvom poruchy na vodovodnom potrubí zatopilo strojovňu, v ktorej sa nachádza technológia na vetranie školskej kuchyne.  Po telefonickom oznámení mimoriadnej udalosti veliteľovi  Dobrovoľného hasičského zboru v Nemšovej Ing. Tomášovi Prnovi v priebehu niekoľkých minút 5 členov Dobrovoľného hasičského zboru v Nemšovej so zásahovým vozidlo takmer 3 hodiny odčerpávali vodu zo strojovne.

Po rozhodovaní, či môžu pani kuchárky začať variť obed, prípadne ako zabezpečiť v krátkej dobe náhradnú stravu, pani kuchárky obed pripravili a takmer 500 nič netušiacich  stravníkov, ktorí o zatopenej strojovni  ani netušili, si  pochutilo na kelovej polievke a bravčovom stehne po taliansky so slovenskou ryžou.

Poďakovanie patrí veliteľovi zásahu Ing. Tomášovi Prnovi a členom  Jozefovi Gabrielovi, Jánovi Gurínovi, Danielovi  Merkovi a Jurajovi Pavlačkovi, ktorí vo svojom voľnom čase zabezpečili prevádzku školskej kuchyne.

Ďakujeme p. Daliborovi Backovi, ktorý do neskorých večerných hodín odstraňoval poruchu na vodovodnom potrubí.

Ďakujeme aj vedúcemu VPS Nemšová a zamestnancom, ktorí pomáhajú našej Základnej škole, Janka Palu pri fyzicky náročnejších prácach.

• ZÁKAZ VJAZDU MOTOROVÝCH VOZIDIEL

Vzhľadom na prebiehajúce stavebné práce v areáli školy vás prosíme, aby ste rešpektovali zákaz vjazdu motorových vozidiel do areálu školy.