Školská jedáleň Informácie pre stravníkov Prečo sa stravovať v ŠJ

Školská jedáleň

Informácie pre stravníkov

Strava v školskej jedálni sa pripravuje na základe aktualizovaných materiálovo-spotrebných noriem pre školské stravovanie.  Hlavnou úlohou stravovania je zabezpečiť pre deti od 3 – 18 rokov vyváženú stravu , pripravenú z čerstvých, nezávadných surovín, používaním potravinových komodít najvyššej kvality s možnosťou využitia alternatívnych potravinových komodít.

Školské stravovanie má svoje špecifiká a je postavené na 4  základných pilieroch :

- materiálno-spotrebné normy

-zásady správnej výživy

- odporúčané výživové dávky

- finančný limit

Finančný limit hradí rodič.
         Finančný limit bol naposledy upravený k 1.1.2012 a to nasledovne :

1. stupeň  0,95 eur
2. stupeň   1,01 eur
3. stupeň   1,12 eur

Tiež poskytujeme stravovanie i pre cudzích stravníkov a to formou odnosu do obedára, tu si stravník hradí plnú výšku stravného, ktorá činí 2,50 eur. Pripravujeme 1 jedlo.

Obed podávame denne od 12 hod do 14 hod.

Platba obedov

Stravné sa platí mesiac vopred, formou poštovej poukážky, internet bankingom alebo trvalým príkazom z účtu. Stravníci dostanú poukážku do 15. dňa v mesiaci, ktorú je nutné uhradiť do 25. dňa v mesiaci a preukázaním sa o platbe s platným dokladom v kancelárii ŠJ.

Pri začínajúcich stravníkoch je nutné zakúpenie čípu, ktorý sa platí v hotovosti pri prihlasovaní žiaka v kancelárii ŠJ. Výška zálohovej platby je 5 eur. Po ukončení stravovania možno číp  vrátiť.

Odhlasovanie obedov

Z dôvodu presného normovania potravín na nasledujúci deň, nie je možné odhlásiť sa z obeda ráno. V prípade neprítomnosti stravníka je nutné odhlásiť stravu deň vopred, prípadne vybrať do obedára. Pre odhlasovanie je zavedený i elektronicky systém.  Preplatky budú vrátené po uzávierke mesiaca v nasledujúcom platobnom období.

V prípade akejkoľvek zmeny / ukončenie stavovania, stravovanie vo vybrané dni/ je nutné oznámiť včas vedúcej ŠJ.

Dozor v ŠJ je zabezpečený pedagogickými zamestnancami podľa rozvrhu.

Jedálny lístok je vypracovaný týždeň vopred vedúcou ŠJ v spolupráci s hlavnou kuchárkou, k nahliadnutiu na nástenke ŠJ a tiež pre cudzích stravníkov v priestoroch školského zariadenia. Jedálny lístok je počas školského roka pravidelne aktualizovaný aj na webovej stránke školy.

V čase prázdnin sa strava nepripravuje z dôvodu čerpania riadnej dovolenky pracovníčok, tiež technických prác na zariadení.