• Prečo si zvoliť našu školu?

•       Základná škola, Janka Palu 2, Nemšová

Prečo si zvoliť našu školu?

• Škola sa za posledné roky fungovania zmenila na kvalitnú vzdelávaciu inštitúciu

otvorenú žiakom,  rodičom aj verejnosti.

• Učitelia s dlhoročnými skúsenosťami a nová generácia mladých, zapálených

a kreatívnych pedagógov.

• Nadštandardne vybavená učebňa chémie a fyziky.
          • Žiaci si v priestoroch šatní môžu uschovať osobné veci v uzamykateľných skrinkách.
          • Vyučovanie  informatiky v dvoch kvalitne vybavených počítačových  učebniach

s využitím moderných  vyučovacích prostriedkov.

• V každej triede je zabudovaný dataprojektor, na vyučovaní využívame aj interaktívne

tabule.

• Využívame edukačné programy v jednotlivých predmetoch používaním moderných

IKT.

• Výučba anglického jazyka v dvoch jazykových učebniach už od 1. ročníka, od 7. ročníka  sa  žiaci učia ďalší cudzí jazyk.
          • Organizácia Aktívneho týždňa anglického jazyka pre žiakov 5. – 8. ročníka s „native“ lektormi.
          • Dopisovanie s rovesníkmi z Mikronézie v anglickom jazyku.
          • Organizácia plaveckého výcviku, korčuliarskeho výcviku, školy v prírode, lyžiarskeho výcviku, olympiády vo všeobecno-vzdelávacích predmetoch, žiaci majú možnosť zapájať sa do rôznych projektov a súťaží.
          • Organizácia zaujímavých exkurzií a výletov nielen na Slovensku, ale aj do zahraničia.
          • Široký výber záujmových útvarov z oblasti športovej, jazykovej, vzdelávacej

a umelecko-kultúrnej.

• Školský klub detí otvorený ráno od 6.00 hod. a popoludní do 16.00 hod., pestrý

program voľnočasových  relaxačných aktivít i možnosť prípravy na  vyučovanie.

• Podporujeme talentovaných žiakov vo všetkých oblastiach.
          • Žiaci dosahujú nadpriemerné výsledky v celoslovenskom testovaní žiakov 5. a 9.

ročníkov.

• Dlhoročná spolupráca s partnerskou základnou školou v Hluku.
          • Vlastná kuchyňa s jedálňou, denne čerstvá, pestrá, vyvážená strava, ovocie a pitný

režim.

•  Realizácia spoločných popoludňajších aktivít s rodičmi – tekvicový svetlonos, tvorivé

dielne,  športové popoludnie, karneval a iné.