• Okresné kolo Šalianskeho Maťka

• V okresnom kole 28. ročníka súťaže Šaliansky Maťko v prednese slovenskej povesti, ktoré sa konalo 27. 1. 2023 v KC Aktivity v Trenčíne, reprezentovali našu školu dve recitátorky – Grétka Schwandtnerová z 3. B a Nellka Doktorová z 5. A. Dievčatá si vyskúšali prednes na pódiu pred odbornou porotou, ktorá hodnotila najmä zžitie sa s povesťou, prácu s hlasom, intonovanie a postoj recitátora. Obe naše žiačky si užili príjemné dopoludnie v spoločnosti ďalších mladých recitátorov z okresu Trenčín a nadobudli cenné skúsenosti a rady, ktoré, veríme, zužitkujú v ďalších rokoch. V záverečnom vyhodnotení sa potešila Grétka, ktorá na porotu zapôsobila najmä svojím hereckým talentom, a tak si vysúťažila vynikajúce 3. miesto v kategórii najmladších žiakov. Srdečne gratulujeme a obidvom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Hviezdoslavov Kubín – 2. stupeň

• Umelecký prednes nemusí byť nuda. Najlepší recitátori triednych kôl sa stretli v utorok 24. 1. 2023 v školskom kole tradičnej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín a presvedčili nás o tom, že sú medzi nimi takí, ktorí majú vzťah k poézii či próze a dokážu interpretovať literárne diela s energiou a nadšením. Vážime si všetkých súťažiacich, ktorí sa nebáli postaviť pred divákov a spamäti zarecitovali vybrané ukážky. Vyhrať však nemôžu všetci. Porota hodnotila prednes žiakov v 2 kategóriách, osobitne v poézii a próze. Napokon sa rozhodla nasledovne:

II. Kategória 5. 6. ročník

• poézia

1. miesto: Dorota Haliaková (6. A)

2. miesto: Nela Mišáková (5. B)

3. miesto: Sofia Mikulová (6. A)

• próza

1. miesto: Rebeka Schwandtnerová (5. B)

2. miesto: Katarína Benková (5. B)

3. miesto: Nella Doktorová (5. A)

III. Kategória 7. – 9. ročník

• poézia

2. miesto: Katarína Filípková (9. B)

3. miesto: Nina Holúbková (9. B)

• próza

1. miesto: Laura Červeňanová (7. A)

2. miesto: Eliška Muntágová (7. A)

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť, oceneným blahoželáme a Rebeke, Dorotke a Laure budeme držať palce v obvodnom kole v Trenčíne.

Mgr. Oľga Fraňová

• Ďalšie úspechy v angličtine

• okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa konalo 19. 1. 2023 v Trenčíne, si najlepší žiaci zo škôl v trenčianskom okrese zmerali sily v ovládaní tohto svetového jazyka. Radka Husárová z 8. B v kategórii 1B skončila na 11. mieste spomedzi 23 žiakov a stala sa úspešnou riešiteľkou. Mina Rosi Iliev zo 7. B sa tiež stala úspešnou riešiteľkou kategórie 1A a nielen to. Spomedzi 21 žiakov obsadila vynikajúce 3. miesto a patrí medzi TOP 3 najlepších v okrese vo svojej kategórii. Víťazom boli slávnostne odovzdané diplomy a vecné ceny. Dievčatám blahoželáme k výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• ŠKOLSKÁ ZÁBAVA

• Vážení rodičia a priatelia školy.

Základná škola, Janka Palu, Nemšová, rada školy a rodičovské fórum vás pozývajú dňa 17. februára
            2023
            do Kultúrneho centra v Nemšovej na tanečnú školskú zábavu. Začiatok o 19.00, vstupné 25 €.
            Vstupenky si môžete zakúpiť od 16. 01. 2023 v riaditeľni školy  od 07.00 do 14.00. Informácie na
            telefónnom číslo 0918 450 657.

Príďte sa zabaviť, do tanca hrá TRIUMF.

Tešíme sa na vás.

• Školské kolo dejepisnej olympiády

• Dňa 09. 12. 2022 sa uskutočnilo školské kolo dejepisnej olympiády. Zúčastnili sa jej žiaci 7. ročníka a jeden deviatak. Tématicky sa súťažiaci museli popasovať s vývojom vedy a techniky v rôznych historických obdobiach. Najlepšie obstáli v kategórii C (9. roč.) DANIEL ISTENÍK, 9. A, v kategórii E (7. roč.) PAVOL MIKUŠINEC, 7. B a ADAM ANTON MORAVČIK, 7. A, ktorí budú našu školu reprezentovať v okresnom kole. Prajeme im veľa úspechov.

Mgr. Ľudmila Blažejová