Navigácia

Novinky

Fotogaléria

 • Klimatická kríza

  Aj s týmto pojmom sa v mesiaci október zoznámili žiaci prvého a druhého stupňa, formou Recyklohier, do ktorých sa naša škola pravidelne zapája. Žiakom bola vhodnou formou predstavená skutočnosť výskytu CO₂ v atmosfére, ktorý má okrem iných plynov zásluhu na vzniku skleníkového efektu na našej planéte a tým
  zvyšovaní teploty na Zemi. Vhodnými metódami a názornou prezentáciou žiaci pochopili ako funguje znižovanie CO₂ v atmosfére, prostredníctvom zelených rastlín – stromov. A tak sa dopracovali k reálnym možným riešeniam ako znížiť obsah CO₂ v atmosfére aj ich pričinením – výsadbou stromov, ktoré vysadili na
  školskom dvore. Okrem iného formou brainstormingu, našli množstvo pozitív, ktoré nám stromy poskytujú a skvalitňujú život. Tieto pozitíva spracovali formou plagátu s použitím odpadového materiálu.

  Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii Klimatická kríza.

 • STRAŠIBÁL V ŠKD

  Jesenné prázdniny sme s deťmi privítali Strašibálom v ŠKD. Bol to čas plný radosti a veselosti. Pre deti sme si pripravili diskotéku v strašimaskách, rôzne súťaže a vyhodnotenie najoriginálnejších masiek v jednotlivých oddeleniach. Deti tancovali na svoje obľúbené piesne. Niektorí to zobrali naozaj zodpovedne.

  Zmerali si sily v rôznych súťažiach, ktoré si pre nich pripravili p. vychovávateľky. Každé dieťa získalo za účasť vecnú cenu. Po súťaži sa „strašimasky“ odišli do triedy občerstviť chutnými dobrotami od svojich rodičov, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Takto doplnení energiou pokračovali v zábave a tanci.

  Na záver každá vychovávateľka vybrala zo svojho oddelenia najoriginálnejšiu najstrašidelnejšiu masku, pod ktorou sa skrývalo dieťa:

  V I. oddelení to bola Nina Samanta Schedlbauer, II.oddelenie  strašila Natália PerkinsIII.oddelenie postrašil Kevin Mituchovič, IV.oddelenie strašil Henrich Somorovský,V.oddelenie Daria YuziukVI.oddelenie Nataška DorúškováVII.oddelenie vyľakala Liliana Kristínová.                                                                                                      

   V rozhovore nám prezradili, kto im zhotovil masku. Boli to väčšinou šikovné maminy, ktoré sa  obetovali a zapojili svoju tvorivosť pri zhotovovaní masiek. Deti spokojné, unavené a plné zážitkov odchádzali domov v sprievode rodičov.                                                                                                                                                Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii.                                                                                                      

 • Divadelné predstavenie v Bratislave

  Dňa 28. októbra ráno sa ôsmaci stretli na železničnej stanici v Nemšovej. Čakala ich cesta vlakom do Bratislavy na divadelné predstavenie. Takmer dvojhodinová cesta vo vlaku ubehla rýchlo. Ani sme sa nenazdali a vystupovali sme na hlavnej stanici. Odtiaľ sme zamierili do divadla s krátkou prechádzkou okolo budovy slovenského rozhlasu a cez záhradu Grassalkovičovho paláca. Potom sme pokračovali do Štúdia L + S, kde už bolo pre nás pripravené predstavenie TAJNÝ DENNÍK ADRIANA MOLA.                          
  Predstavenie bolo veľmi príjemné, páčilo sa nielen žiakom, ale aj pani učiteľkám. Vystupovali v ňom herci známi z viacerých televíznych relácií. Predstavenie bolo o Adrianovi Molovi, obyčajnom chlapcovi v neobyčajnom veku, ktorý na prahu puberty zisťuje, že má niekoľko problémov: je jedináčik, dostáva nemožné darčeky a pravidelné akné. Preto si každodenné trápenie aj radosti Adrian zaznamenáva do prísne tajného denníka. Veci ani zďaleka neplynú podľa Adrianových predstáv, ale chlapec má dar trefne a vtipne okomentovať akékoľvek dianie a nájsť vo všetkom niečo pozitívne.                                                                      
  Po skončení predstavenia sme zamierili na hlavnú stanicu, kde sme si doplnili zásoby jedla a pitia. Potom nás už čakala spiatočná cesta opäť vlakom.


  A čo na divadelné predstavenie povedali naši ôsmaci?                                                                                          
  Prechádzka po Bratislave sa nám páčila. Aj napriek nepriaznivému počasiu sme si pozreli
  historické budovy a rôzne známe inštitúcie v Bratislave. Scéna v divadle ako aj kultúrny
  zážitok boli zábavné.“ (Liliana Lavičková, Elizabeth Panáková)

  Vynikajúce prevedenie, vhodné pre náš vek, herci známi z rodinných, susedských prípadov
  a z Prázdnin, boli tam aj prvky gymnastiky, spevu, hudby i tancovania. Veľa sme sa nasmiali,
  herci sa nehanbili ani sa nepomýlili. Svetlo, hudba a prostredie nás preniesli do deja ako keby
  sme boli súčasťou príbehu. Nenudili sme sa!“ (Emka Gurínová, Karolína Hudeková)

  „ Výlet bol výborný. Téma Adriana Mola bola super, strašne sa nám to páčilo. V divadle bolo
  trošku nepohodlné sedenie, ale vydržali sme. Herci využívali veľmi dobrú slovnú zásobu.
  Cesta vlakom bola príjemná.“ (Matúš Blažej, Matúš Belko, Patrik Bagín)

  „Na cestu do divadla sme sa všetci veľmi tešili. Vo vlaku sme museli byť potichu, lebo sme
  necestovali v kupé. Keď sme vystúpili z vlaku, tak sme sa pomaly presúvali po bratislavských
  uličkách. Pani učiteľka Králiková nám rozprávala o budovách v Bratislave. Nakoniec sme
  dorazili pred budovu, na ktorej bol nápis HOTEL TATRA. Ostali sme prekvapení, či sme
  správne, ale vo vnútri sa pred nami objavilo ŠTÚDIO LASICA A SATINSKÝ. Do šatne sme si
  odložili bundy a usadili sme sa v štúdiu. Predstavenie sa začalo a keď sme uvideli známych
  hercov, vedeli sme, že nás bude baviť. Po skončení predstavenia sme sa slimačím krokom
  dostali na hlavnú stanicu, kde sme mali prestávku na nákupy. Spiatočná cesta vlakom ubehla
  veľmi rýchlo. Výlet bol fantastický a určite by sme boli radi, keby sme do divadla chodili
  častejšie a nielen raz do roka.“ ( Vanesa Mitášová, Lívia Húserková, Timea Vandžalová)

 • Jesenné prázdniny

  Jesenné prázdniny

  Vážení rodičia.

  V dňoch od 30. - 31. 10. 2019 budú jesenné prázdniny. Do školských lavíc zasadneme opäť  4. novembra 2019 (v pondelok). Tento čas spájame so spomienkou na našich blízkych a známych, ktorí už nie sú medzi nami. Sviatok všetkých svätých, Pamiatka zosnulých alebo tzv. Dušičky patria medzi málo dní v našom živote, ktoré sú prakticky celé venované spomienkam.

  Preto na chvíľku  zastaňme, zaspomínajme na všetko, čo nás spájalo – lásku a úctu k blížnemu, vzájomné putá a vzťah človeka k človeku v živote vôbec.

 • Beh pre zdravé srdce

  Po informáciách o dôležitosti pohybu a správnej životospráve sa 7. októbra srdiečka tretiakov triasli nedočkavosťou. Čakali na podnety, ozývali sa v hrudi, vháňali rumenec do tváre. Žiaci zdravo súperili v netradičnom štafetovom behu. Jednu trasu bežali ako „žily“, druhú ako „tepny“. Zmeraný tep žiakov napovedal, že srdce naozaj popreháňa krv v tele presne tak, ako bežali deti. No kto bol najlepší? Predsa všetci, čo bežali, si zaslúžili diplom BEH PRE ZDRAVÉ SRDCE.

 • ZBER ODPADKOV V ŠKD

  Po mnohých informáciách z médií ako pohlcuje odpad našu planétu, sa rozhodli deti z ŠKD prispieť k očiste nášho okolia. Deti s nadšením plnili vrecia odpadom, ktorý napokon skončil tam, kde treba – v smetnom koši. Odmenou pre všetkých bolo vyčistené okolie našej školy.

   

 • Zemiakové kráľovstvo

  V stredu 16. 10. 2019 naši prváci prežili ďalšie tvorivé vyučovanie počas terajších jesenných dní. Nakoľko je obdobie zberu úrody v našich záhradách, počas hodín výtvarnej výchovy prežili Zemiakový deň.

  Najprv sme sa porozprávali o tom, čo všetko doma maminy pripravujú zo zemiakov. Spomenuli sme rôzne zemiakové dobroty, na ktoré sme hneď dostali veľkú chuť. Za pomoci rodičov si doma vyrobili pečiatky zo zemiakov, ktoré potom počas výtvarnej výchovy vytláčali na vyrobené vrecia. Niektoré deti si vrecia označili menovkami. Svoju fantáziu a predstavivosť deti využili aj pri tvorbe postavičiek a zvieratiek zo zemiakov a iných prírodných materiálov, ktoré si priniesli do školy. Aktivity žiakov veľmi bavili a zo svojich výrobkov mali radosť. Veríme, že Zemiakový deň im opäť spestril vyučovanie.

  Viac fotografií si môžete pozrieť v priloženom fotoalbume.

                                                                                                                                                Mgr. Lenka Mičková

 • ŠARKANIÁDA V ŠKD

  ŠARKANIÁDA V ŠKD

  Babie leto sme privítali našou spoločnou akciou v ŠKD –   ŠARKANIÁDOU.                                          Počasie nám prialo, slnko krásne hrialo. Deti sa vyšantili so svojimi šarkanmi s vetrom opreteky, ktorý bol chvíľami neuveriteľne silný. Najväčšiu radosť mali, keď sa ich šarkany dostávali do výšin a mohli ich krásu a farebnosť pozorovať zdola.

   

 • Tekvicová párty

  Tekvicová párty

  Jesenné dni začínajú byť čoraz pochmúrnejšie a smutnejšie. Stromy pomaličky strácajú
  pestrofarebný šat a tmavé záhradky, terasy, balkóny, ale aj školské dvory si žiadajú oživenie.
  Dňa 14. 10. 2019 zorganizovali na našej základnej škole pani učiteľky 1. stupňa pre svoje
  deťúrence a ich rodičov príjemne tvorivé a magické popoludnie. Všetci prítomní povolili uzdu
  fantázii a výsledkom boli úžasné a nápadité tekvicové strašidielka osvetlené sviečkou, ktoré
  efektívne vyzdobili vestibul školy. Ako sa im to podarilo si môžete pozrieť v priloženom
  fotoalbume.

 • Exkurzia do Slavkova pri Brne

  Dňa 10. októbra 2019 sme sa so žiakmi 8.A, 8.B a 9.A dostali na miesto, ktoré sa v roku 1805 zapísalo do dejín ako miesto najväčšieho triumfu Napoleona Bonaparteho. Francúzsky cisár Napoleon v bitke pri Slavkove, známej aj pod názvom „bitka troch cisárov“, porazil ruské a rakúske vojská a hneď na druhý deň oznámil víťazstvo z balkóna slavkovského zámku svojim vojakom. Vďaka milej sprievodkyni Šárke Holickej sme videli nielen spomínaný balkón, ale aj historické sály zámku Slavkov/Austerlitz, po ktorých sme sa prechádzali ako doma – v papučiach. V Historickej sieni, kde bolo podpísané prímerie po bitke, si naši žiaci Samko a Kika dokonca mohli zahrať na klavíri a rozozvučať najstaršie krídlo historickej budovy. Zo zámku sme sa presunuli na tri najdôležitejšie miesta bojiska. Najskôr sme vyšliapali na návršie Santon, kde bolo sústredené delostrelectvo francúzskej armády, potom sme prišli k Žuráňu, odkiaľ Napoleon velil svojim jednotkám, a napokon sme sa dostali k Mohyle mieru, prvému mierovému pamätníku v Európe postavenému na počesť padlých vojakov. Súčasťou našej poslednej zastávky bola aj multimediálna expozícia, ktorá nás netradične vtiahla do historických udalostí. Tu sa naša cesta po napoleonskom bojisku skončila. Pani sprievodkyňa to s nami vydržala približne 4 hodiny, čo je, ako sme sa od nej dozvedeli, približne rovnaký čas ako trvanie slávnej bitky pri Slavkove. Síce „severní vítr je krutý“ a počasie v októbri typicky jesenné, rozpršalo sa nám až počas cesty domov, keď už sme sedeli vo vyhriatom autobuse plní zážitkov z celého dňa.   

                                                                                                                                             Mgr. Mária Lašová

 • Imatrikulácie prvákov v ŠKD

  Ako každý rok, tak aj tento rok sme na našej škole privítali prváčikov veľkou slávnosťou. Stať sa prvákom je veľká vec. Začína sa dôležitá etapa života prváka. Aby naši prváčikovia na toto obdobie nezabudli, v ŠKD sme pre nich pripravili veľký deň. Spoločne všetky deti zložili sľub, v ktorom sa zaviazali, že si budú vzorne plniť povinnosti družinára i školáka. Svoj sľub spečatili odtlačkom prsta. Následne každé dieťa pristúpilo k pasovaniu do školského klubu, po ktorom dostali darček vyrobený rukami starších žiakov z ŠKD. Za odmenu sme sa hýbali do rytmu veselých piesní a spoločne sme si zatancovali stoličkový tanec.Teraz všetkých prváčikov čaká dlhá cesta plná vzdelávania sa, na ktorej im prajeme veľa snahy a dobrých výsledkov. Aby okrem získavania cenných vedomostí, zažívali veľa radosti zo spoznávania nového i veľa zážitkov so svojimi kamarátmi.

 • Exkurzia do Múzea M. R. Štefánika a chemického závodu Galvanika v Brezovej pod Bradlom

  Exkurzia do Múzea M. R. Štefánika a chemického závodu Galvanika v Brezovej pod Bradlom

  Dňa 3. októbra 2019 sa žiaci 9. A zúčastnili chemicko-dejepisnej exkurzie. Že prichádza jeseň, sme pocítili hneď ráno chladným počasím, ktoré nás sprevádzalo počas celej exkurzie. Ani zima nám nemohla pokaziť túžbu po informáciách o našom rodákovi, známom na celom svete, a o chemickom procese, s ktorým sa v bežnom živote nestretávame. Cieľom našej exkurzie bola najskôr návšteva chemického závodu Galvanika, ktorý sa zaoberá galvanickým pokovovaním. Ako to už býva v chemických závodoch, nie všetko tam pekne voňalo, no výrobný proces pozinkovania zaujal nejedného z nás. Potom sme sa presunuli do Košarísk do Múzea M. R. Štefánika, v ktorom boli v šiestich miestnostiach umiestnené osobné veci a rôzne predmety patriace M. R. Štefánikovi. Konečne sme mali možnosť pozrieť si teraz už starožitnosti na vlastné oči a nie iba na obrázkoch v knihách. Prehliadka múzea so zaujímavým výkladom skončila a my sme sa vybrali na vrch Bradlo, na ktorom sme už z diaľky spozorovali obrovskú murovanú hrobku, ktorá v sebe nesie nádych výnimočnosti a ktorá je s menom M. R. Štefánika neodmysliteľne spojená, pretože je miestom jeho posledného odpočinku. Uzimení, no s novými informáciami a zážitkami, ktoré nás znova posunuli o niečo dopredu v poznávaní nášho Slovenska, sme sa vracali domov.

   

 • Indiánsky deň u prvákov

  Možno pre niekoho obyčajný, septembrový deň, ale pre našich prvákov výnimočný - Indiánsky deň. Zoznámenie sa s hláskou a písmenom I bolo pre prvákov zážitkom, zvládli vyrobiť čelenku s pierkami písmen, vyriešiť zadané úlohy na matematike a vyslovovať, čítať prvé písmená a slabiky. Svoju šikovnosť si mohli prváci vyskúšať pri zapletaní vrkočov. Dokázali vytvoriť najkrajšieho Indiána a Indiánku. Pre našich najmladších žiakov je dôležité učenie zážitkom. Dieťa zážitok zaujme natoľko, aby so záujmom samo odomklo dvere do sveta nepoznaného, skúmalo a ďalej si pamätalo, čo za dverami našlo.

                                                                                                                                           Mgr. Erika Lajčiaková

 • Turnaj o pohár Sv. Michala

  Každoročný turnaj o "PUTOVNÝ pohár Sv. Michala" je už za nami. Stretli sme sa štyri školy, dievčatá si zahrali vybíjanú a chlapci futbal. Ani v jednej súťaži sme nezískali pohár, ale aj napriek tomu dievčatá a chlapci hrali výborne.                                                                                                                                                                  Ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Medzinárodný turnaj vo florbale

  Dňa 25. 9. 2019 sa naše Majsterky Slovenska vo florbale zúčastnili medzinárodného turnaja v susednom českom mestečku - Uherský Brod. Dievčatá priniesli krásny pohár za 2. miesto.                                                GRATULUJEME A ĎAKUJEME.

 • Okresné kolo v cezpoľnom behu v Trenčíne

  Športové školské súťaže sú už v plnom prúde a ich neodmysliteľnou súčasťou je aj okresné kolo v cezpoľnom behu, ktoré sa konalo 24. 09. 2019 na Ostrove v Trenčíne. Našu školu reprezentovali: Kristína Prekopová, Matúš Ondrkál, Adam Sulety (všetci z 8. A), Emma Vandžalová (8. B) a Anton Prno (9. A). V obrovskej konkurencii žiačok však najlepšie obstála naša najmladšia pretekárka Ela Luprichová z 5. A triedy, ktorá sa umiestnila na krásnom 10. mieste zo 63 pretekárok.

  Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a reprezentáciu školy.

 • Oznam

  Vážení rodičia.


  Z dôvodu prerušenia distribúcie elektrickej energie dňa 11. 10. 2019 vydá školská jedáleň „suchý obed“ v balíčkoch.
  Rodičia žiakov, ktorých deti sa stravujú v školskej jedálni a nemajú záujem, aby deti dostali 11. 10. 2019 „suchý obed“ v balíčkoch, odhláste z obeda svoje deti najneskôr do 07. 10. 2019.


  Za porozumenie ďakujeme.

 • Turnaj vo futsale a vo vybíjanej

  Dňa 23. 9 .2019 sa naši žiaci zúčastnili na turnaji vo futsale starších žiakov a vo vybíjanej starších žiačok pri príležitosti 85. výročia založenia Základnej školy v Hornom Srní. Súťažili medzi sebou 4 školy: Horné Srnie, Horná Súča, Nemšová a Trenčianska Teplá. Chlapci sa umiestnili na 3. mieste a dievčatá na 2. mieste.         

  Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Výstava „Moje telo“ – Laugarício Trenčín

  24. – 25. 09. 2019 sa druháci na výstave hravou formou počas komentovanej prehliadky oboznámili s tajomstvami ľudského tela. Počas prehliadky s „doktorom“ si deti prešli MOZOG, SVALY, SRDCE, PĽÚCA, KOSTRU a TRÁVIACU SÚSTAVU. Okrem týchto zastávok  deti  uchvátil aj rӧntgen (rozšírená realita), dotyková obrazovka a operačná sála.

                                                                                                                                      Mgr. Lenka Sabadková

 • Beh pre zdravé srdce

   Beh pre zdravé srdce chytil za srdce každého prváka. Bol sprevádzaný behom a povzbudzovaním každej prváckej triedy, chytľavými piesňami a prednáškou o zdraví, pohybe a ako funguje naše srdce. Každý, kto sa odhodlal bežať dostal diplom. Druháci sa rozprávali na tému Zdravý životný štýl. Štvrtáci začali kreslením obľúbeného športu. Potom ich čakala cesta k Vláre, kde odbehli beh na 60 m, vyskúšali si rýchlu chôdzu a zaskákali na švihadle.

                                                                                                                                              Mgr. Erika Lajčiaková

  Viac foto vo fotoalbume.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Janka Palu 2, 914 41 Nemšová
 • 032/6598290, 032/6598282, mobil: 0918450657
  fax: 032/6598290

Fotogaléria