Navigácia

 • Šaliansky Maťko

  Šaliansky Maťko

  Školské kolo súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského sa tento školský rok uskutočnilo 15. 12. 2022. Súťažilo sa v dvoch kategóriách a porota mala neľahkú úlohu – vybrať spomedzi všetkých recitátorov  tých najlepších.

   

  Výsledková listina:

  I. kategória (2. a 3. ročník)

  1. miesto – Gréta Schwandtnerová (3. B)

  2. miesto – Marko Deneš (2. C)

  3. miesto – Eliška Burcinová (3. A)

  II. kategória (4. a 5. ročník)

  1. miesto – Nella Doktorová (5. A)

  2. miesto – Zara Vavrušová (5. A)

  3. miesto – Ema Vanková (4. B)


  Víťazkám srdečne blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť!

   

 • Riaditeľské voľno a vianočné prázdniny

  Základná škola, Janka Palu 2 v Nemšovej oznamuje žiakom a rodičom, že dňa 22. 12. 2022 (štvrtok) bude všetkým žiakom udelené riaditeľské voľno.

  Vianočné prázdniny začínajú v piatok  23. decembra 2022  a trvajú do 06. januára 2023. Vyučovanie začne v pondelok 09. januára 2023.

 • OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

  V školskom kole Olympiády v anglickom jazyku sme na našej škole súťažili v dvoch kategóriách. Záujem o súťaž prejavili len dievčatá, ktoré sa nezľakli písomnej ani ústnej časti súťaže. Poobedňajší babinec v angličtine skončil úspešne a tu sú výsledky:

  Kategória 1A (žiaci 5. – 7. roč.)

  1. miesto – Mina Rosi Iliev (7. B)

  2. miesto – Natália Bárdosová (7. B)

  3. miesto – Laura Červeňanová (7. A)

   

  Kategória 1B (žiaci 8. – 9. roč.):

  1. miesto – Radka Husárová (8. B)

  2. miesto –  Michaela Kocianová (8. B)

  3. miesto –  Ela Luprichová (8. A)

   

  Srdečne blahoželáme a držíme palce Mine a Radke, ktoré postupujú do okresného kola.

 • SUPER FLORBAL - VIANOČNÝ TURNAJ

  Máme bronz!!!

  Naši štvrtáci sa prvýkrát zúčastnili florbalovej súťaže "SUPER FLORBAL DETI 1. stupeň MIX-VIANOČNÝ TURNAJ". Gratulujeme k tretiemu miestu a ďakujeme za reprezentáciu.

 • Prírodovedná exkurzia – COSMOS DISCOVERY

  V piatok 25. 11. 2022 zažili štvrtáci výnimočný deň. V bratislavskej Inchebe si pozreli výstavu Cosmos Discovery, ktorá vznikla v spolupráci s americkou NASA. Táto jedinečná výstava obsahuje stovky originálnych artefaktov z USA a Ruska, ktoré boli vo vesmíre, jedinečnú zbierku skafandrov a skutočné modely vesmírnych lodí, raketoplánov či rakiet.

  Každý žiak dostal pri vstupe plagátik s rôznymi úlohami, na ktorý si počas prehliadky dávali pečiatky a zároveň vesmírnu kartu - KARTU KOZMONAUTA s menom a životným príbehom skutočného astronauta. Na záver si deti mohli vyskúšať najmodernejšie 3D technológie v interaktívnom vesmírnom výcvikovom tábore a niektorí neodolali a zakúpili si zaujímavé suveníry.

   

 • Plavecký výcvik tretiakov

  Plavecký výcvik tretiakov

  V dňoch 21. - 25. 11. sa žiaci tretích ročníkov zúčastnili plaveckého výcviku v krytej plavárni v Novej Dubnici. Žiaci s pomocou skúseného  trénera nabrali odvahu, naučili sa nebáť vody a aj potápať. Postupne zvládli  základné pohyby nôh aj rúk, splývanie a kraula. Posledný deň výcviku si zmerali svoje schopnosti a najlepší plavci boli ocenení medailami.

  Viac fotografií si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • Bubnovačka „Aby bolo deti lepšie počuť!“

  „Bubnovačka“ je celoslovenská akcia, ktorú sme realizovali 18. novembra 2022 so žiakmi 1.stupňa. Hlavným cieľom tejto akcie je upozorniť na deti, venovať sa ich ochrane a vzdelávaniu v oblasti práv detí. Je dôležité, aby deti poznali svoje práva. A tak žiaci v tento deň  spoločne bubnovali vo svojich triedach na znak toho, aby ich bolo lepšie počuť.

  Prečo si tento deň pripomíname práve v novembri? November je mesiac viacerých dôležitých dátumov v oblasti ochrany práv detí: 19. november je Svetovým dňom prevencie týrania detí a 20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF.

   

  Ďakujeme všetkým zúčastneným deťom!

 • Vianočné dielne

 • STRAŠIBÁL V ŠKD

  STRAŠIBÁL V ŠKD

  Mesiac november sme v ŠKD otvorili STRAŠIBÁLOM. Deti sa prezliekli za masky a spoločne sme sa vybláznili pri tanci a súťažiach. Malé odmeny za ocenené masky si odniesli za prvý ročník VODIČKA M. a PATKOVÁ A., za druhý ročník BELKOVÁ L. a HULENYI B. Za tretiakov boli odmenení ONDRÁŠOVÁ L. a HEIDRICH M. a zo štvrtákov SCHEDLBAUER N.S. a PADYŠÁK K. Všetkým šikovným rodičom a dokonca starým rodičom ďakujeme za strávený čas pri vyrábaní masiek. Fotografie si môžete pozrieť v galérii.

 • KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK

  Mesiac október sa nesie v znamení úcty k starším. Preto sme v školskom klube nezaháľali a vyhlásili akciu KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE...Zapojili sa deti nielen z ŠKD ale aj piataci od p. uč. L. Kračunovej a učiteľský kolektív. Zbierka trvala približne dva týždne, za ktoré sa vyzbieralo 30 krabíc od topánok rôznych drobností a dve veľké krabice potravín. Deti predniesli báseň, zaspievali pieseň a rozdali darčeky, ktoré vyrábali v ŠKD pod vedením p. vych. Pavlusovej, Hlúškovej, Škultétyovej a Hôrkovej. Na oplátku dostali záložky, malé pohostenie a vypočuli sme si básne a piesne, z ktorých sme boli milo dojatí. S dobrým pocitom sme sa všetkým poďakovali a rozlúčili.
  Veľké ďakujem patrí všetkým zapojeným a hlavne pani vychovávateľkám, ktoré celú akciu zorganizovali.
  Kolektív ŠKD

 • DEŇ JABLKA V ŠKD

  DEŇ JABLKA V ŠKD

  V jedno jesenné popoludnie sme si netradične pripomenuli DEŇ JABLKA. Vyhodnotili sme si  súťaž o najkrajšie jablko a ochutnávali rôzne odrody. Deti si nastrúhali jablká so škoricou, ktoré si priniesli z domu a spoločne upiekli štrúdľu. Krásnymi nakreslenými jabĺčkami sme si vyzdobili nástenku v ŠKD.

  Foto si môžete pozrieť v galérii.

 • „TEKVICOVÝ SVETLONOS“

  „TEKVICOVÝ SVETLONOS“

  Dňa 25. 10. 2022 sme po troch rokoch opäť strávili príjemné tvorivé popoludnie s deťmi a ich rodičmi. Spoločnými silami vyrezávali tekvice do všakovakých podôb. Pod ich rukami sa tekvice zmenili na strašidlá, princezné, víly, zvieratká a rozličné rozprávkové postavičky. Vyzdobené a vysvietené  tekvice nám svojím blikotavým čarom ozdobili chodby, okná a vestibul našej školy.

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa slnečného jesenného popoludnia stráveného v našej škole zúčastnili a tešíme sa na stretnutie: „Tekvicový svetlonos 2023“.

  Že sa fantázii medze nekladú? Presvedčte sa vo fotogalérii... 

 • Záložka do knihy spája školy: Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie

  Záložka do knihy spája školy: Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie

  Jesenné mesiace na našej škole každoročne patria výrobe záložiek. Výmena záložiek je súčasťou 13. ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Projekt realizujeme pri príležitosti októbra ako Medzinárodného mesiaca školských knižníc 2022. Výrobu záložiek sprevádzali hodiny hlasného čítania, literárne kvízy, recitačné alebo čitateľské súťaže, dramatizácie rozprávok, žiacke besedy o obľúbených knihách či vyučovacie hodiny zamerané na predstavenie českého alebo slovenského jazyka a literatúry. Žiaci vytvorili záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnili tému česko-slovenského projektu Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie a vymenili si ju so žiakmi z  pridelenej partnerskej školy. Našou partnerskou školou bola Základná škola, Dobříš, okres Příbram.

  Triedne učiteľky 1. stupňa

 • Trenčianske hodiny - školské kolo

  Dňa 13. 10. 2022 prebehlo na našej škole školské kolo v speváckej súťaži - Trenčianske hodiny. Porotcovia hodnotili výber piesní, intonáciu a rytmus, ale i celkový dojem súťažiacich. Do súťaže sa zapojili žiaci 1.stupňa ZŠ .

  V školskom kole obsadila:

   1. miesto žiačka 3. B - Gréta Schwandtnerová

   2. miesto žiačka 4. A - Nina Samanta Schedlbauer

   3. miesto žiak 1.B - Dušan Chabada

  Súťažiacim srdečne blahoželáme.

 • Indiánsky deň u prvákov

  Indiánsky deň u prvákov

  „Indiáni tí sa majú, celý deň sa iba hrajú, kričia hejsa, hopsasa, chytajú sa do lasa,....“      

  Na zoznámenie s hláskou a písmenom I pripravili pani učiteľky pre prvákov Indiánsky deň. 1. A, 1. B a 1. C sa zmenili na indiánske osady a počas vyučovacieho dňa museli splniť veľa úloh. Vyrobili si indiánske čelenky, počúvali rozprávanie pani učiteliek zo života Indiánov a zaujímavé bolo sledovanie rozprávky o malom Indiánovi Orlie pierko. Nechýbali ani úlohy so správnou výslovnosťou hlások  či počítanie predmetov, v anglickom jazyku pomocou Indiána deti utvrdzovali učivo Colours. Každý Indián by mal byť obratný a silný, a preto si niektorí z prvákov vyskúšali aj svoju šikovnosť a rýchlosť v telocvični.

 • VÝZVA NA VOĽBY ČLENOV RADY ŠKOLY

 • Muzikálové predstavenie Šľahačková princezná a prehliadka hradu Devín

  Žiaci šiesteho a siedmeho ročníka mali dňa 06. 10. 2022 možnosť zúčastniť sa na Novej scéne v Bratislave rozprávkového muzikálu pre všetky generácie Šľahačková princezná. Režisér a choreograf Ján Ďurovčík pripravil na hudbu Pavla Hammela a texty piesní Kamila Peteraja strhujúci rockovo-popovo-hiphopovo-klasický rodinný muzikál, prostredníctvom ktorého naši žiaci autenticky zažili dynamické spojenie hudby, spevu, tanca a klasickej rozprávky. 

  Po predstavení sme využili krásne slnečné počasie na prechádzku po majestátnom Devíne, kde si žiaci naživo pozreli to, o čom sa teoreticky učia na hodinách dejepisu, geografie i literatúry. Veľké poďakovanie za vydarený výlet patrí žiakom aj za ich vhodné a slušné správanie sa a za vytvorenie skutočne príjemnej atmosféry počas celého dňa. 

 • Poznávacia exkurzia do Viedne

  Deviataci a časť ôsmakov sa dňa 12. 10. 2022 vybrali spoločne spoznať najbližšie hlavné mesto susedného štátu – Viedeň.

  Príjemné októbrové počasie priam lákalo na predpoludňajšiu prechádzku po historickom centre Viedne – nevynechali sme Námestie Márie Terézie, Hofburg, Cisársku klenotnicu, Kohlmarkt, Graben, slávnu viedenskú cukráreň Demel, Námestie sv. Štefana a Dóm sv. Štefana. Počas cesty k budove Viedenskej štátnej opery sme taktiež odbočili k cisárskym hrobkám, kde sa žiaci čo-to dozvedeli o mieste posledného odpočinku Habsburgovcov.

  Exkurzia pokračovala presunom do letného sídla Habsburgovcov, do Schönbrunnu, kde sme si prezreli Múzeum kočov a kráľovské záhrady. Žiaci využili krásne, priam letné počasie – mnohí z nich vyšli na Gloriettu a pokochali sa odtiaľ výhľadom na Viedeň, niektorí sa len tak poprechádzali po rozľahlých záhradách.

  Poslednou zastávkou bolo Technické múzeum, kde si žiaci mohli prezrieť mnoho historických i súčasných technických exponátov z oblasti energetiky, strojárstva, dopravy, domácich spotrebičov, medicíny, komunikácie a médií. Žiaci ocenili najmä možnosť vyskúšať si viaceré pokusy a fyzikálne javy interaktívnou formou. 

  Po namáhavom dni sme sa vrátili domov vo večerných hodinách plní nezvyčajných a doteraz nepoznaných dojmov z veľkého mesta. Veríme, že výlet sa vydaril, k čomu nemalou mierou prispeli aj samotní žiaci svojím vzorným správaním a rešpektovaním všetkých pravidiel. 

   

 • NÁKUP PRODUKTOV S LOGOM ŠKOLY

  Vážení rodičia, milí žiaci.

  Na web sídle školy je zverejnený oznam o nákupe produktov s logom školy. Po nascenovaní QR kódu si môžu žiaci prostredníctvom e-shopu objednať tovar do 26. októbra 2022 podľa vlastného výberu.

  Plagát s informáciami  je zverejnený aj na nástenke školy oproti zborovni. 

  Nákup tovaru je dobrovoľný.

 • Návšteva divadelného predstavenia Nebojsa a Bratislavského hradu

  Dňa 11. 10. 2022 sa piataci vybrali na výlet do nášho hlavného mesta – do Bratislavy. Už cesta autobusom naznačovala, že nás čaká príjemný októbrový deň so slnečným počasím. Po prvých selfíčkach a naplnení prázdnych žalúdkov na nábreží Dunaja sme sa vybrali do budovy Slovenského národného divadla, kde už bolo pre nás pripravené divadelné predstavenie Nebojsa. Známy slovenský spisovateľ Ľubomír Feldek vytvoril rozprávku, v ktorej žiaci postrehli motívy z viacerých známych rozprávok. Pod zasneženými končiarmi Tatier sme sa stretli s dvanástimi mesiačikmi, cisárom a jeho novými šatami, so škaredým káčatkom, s princeznou na hrášku, so zákernou a prefíkanou strigou macochou, ktorá rôznymi výmyslami trápila svoju nevlastnú dcéru Marušku. Odvážny a smelý bol nielen Nebojsa, ale aj Maruška, ktorá sa nebála v januári ísť po fialky, na jahody alebo po červené jabĺčko. Samozrejme, ako to už v rozprávke býva, všetko sa skončilo šťastne. Druhou zastávkou bol Bratislavský hrad. Poprechádzali sme sa po jeho nádvorí a záhradách, z hradieb sme si užili nádherný výhľad na rozľahlú Bratislavu. Po príjemne strávenom dni sme sa plní nových zážitkov a unavení vrátili v podvečerných hodinách domov.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Janka Palu 2
 • 032/6598290, 032/6598282, mobil: 0918450657
  fax: 032/6598290

Fotogaléria