Navigácia

Novinky

Fotogaléria

 • Daj si čas - súťažná relácia RTVS 1

  26. 2. 2019 sa naši siedmaci zúčastnili natáčania súťažnej relácie "Daj si čas". A ako sme dopadli? To sa dozviete, ak budete pozerať RTVS (termín oznámime dodatočne). Môžeme prezradiť, že súperom našej školy v televíznej relácii bolo Osemročné gymnázium z Nového Mesta nad Váhom. Štyria súťažiaci - Vaneska, Matúš, Alex a Saška museli absolvovať päť súťažných kôl, ktoré boli zamerané na rok 1961. Držte palce, bude to zaujímavé. :)

 •  65. ročník Hviezdoslavov Kubín – Podjavorinskej Bzince

  Vo štvrtok 21. 2. 2019 sa v budove  Trenčianskeho samosprávneho

  kraja v Trenčíne uskutočnilo obvodné kolo súťaže v umeleckom prednese

  poézie a prózy – 65. ročník Hviezdoslavov Kubín – Podjavorinskej Bzince.

  Súťaže sa zúčastnili aj žiačky našej školy. Reprezentovali našu školu vo všetkých troch kategóriách v prednese poézie a v jednej kategórii v prednese prózy. Súťaže sa zúčastnili Laura Červeňanová (3. A), Katarína Filípková (5. B), Barbora Poláková (6. B) a Diana Hicová (9. A).

  Krásne 3. miesto získala Barborka Poláková v  II. kategórii v prednese prózy s ukážkou Lepší otec v hrsti ako kamoš na streche od Gabriely Futovej.

  2. miesto a zároveň postup do okresného kola vybojovala Laura Červeňanová v I. kategórii v prednese poézie s ukážkou O dvanástich mesiačikoch od Jany Barillovej.

  Všetkým dievčatám  ďakujeme za reprezentáciu školy a Laure držíme palce v okresnom kole!

   

 • Valentínska párty v ŠKD

  Valentína sme si pripomenuli a poriadne oslávili i v ŠKD. Zabávali sme sa na diskotéke, svoju šikovnosť a um mohli deti využiť v tematických súťažiach, akými boli tanec s balónom, srdiečkový tanec či vedomostný kvíz. Po „namáhavom“ súťažení sa mohli deti posilniť pri občerstvení  a smäd zahnať elixírom lásky J. Deti sa na párty veľmi tešili, čo bolo vidieť i na ich červenom a ružovom oblečení i na ich nasadení v súťažiach. Všetci dúfame, že sa v takejto skvelej nálade opäť stretneme i budúci rok.

  Viac foto vo fotogalérii - Valentínska párty v ŠKD.

 • Deň otvorených dverí pre rodičov predškolákov

  Základná škola, Janka Palu 2, Nemšová, oznamuje priateľom a rodičom školy, že dňa 27.
  februára 2019 /streda/ sa uskutoční Deň otvorených dverí pre rodičov predškolákov v čase
  od 8. hod. do 14.30 hod. Srdečne pozývame všetkých, ktorí sa chcú pozrieť na vyučovanie,
  počítačové učebne, jazykovú učebňu a ostatné priestory našej školy. Tešíme sa na Vašu účasť
  a dúfame, že aj takýmto spôsobom podporíte našu školu.

                                                                                                                      Vedenie ZŠ

 • Pošta so Santom

  Verili by ste, že sa nám v predvianočnom období ozval Santa Claus z Kanady? Naozaj je to pravda. Žiaci 3. a 4. ročníka na záujmovom útvare Hravá angličtina písali list Santovi na severný pól do Kanady. Vytvorili zaujímavé vianočné pozdravy, v ktorých sa Santovi predstavili a napísali mu o svojich tajných vianočných prianiach. Pri práci využili vlastnú kreativitu a fantáziu. Pozdravy doplnili autentickými kresbami, niektoré vyzdobili aj vianočnými ozdobami. Potom sme ich zabalili do spoločného balíka a poslali na severný pól. Niekoľko týždňov sme boli v očakávaní, či dostaneme odpoveď. Je to predsa ďaleká cesta. Ale vyplatilo sa čakať. Tesne pred vianočnými prázdninami nám prišla Santova pošta. Poslal nám veľký vianočný plagát s vianočným želaním a pripísal mená všetkých našich detí, ktoré mu písali. Tretiaci a štvrtáci mali veľkú radosť.

                                                                                                                                               Mgr. Lenka Mičková

 • Hviezdoslavov Kubín

  7. februára 2019 sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy. V  kategóriách V. – VI. ročník súťažilo 10 detí a v kategóriách VII. – IX. ročník 6 detí.

  Výsledky v kategórii II – IV. ročník:

  1. miesto – Laura Červeňanová, 3. A

  2. miesto – Ela Luprichová, 4. A

  3. miesto -   Matúš Mrázik, 2. A

  Výsledky v kategórii V. – VI. ročník:

  Prednes poézie

  1. miesto – Katarína Filípková, 5. B

  2. miesto – Nina Holúbková, 5. B

  3. miesto -   Ema Fabušová, 5. B

   Prednes prózy

  1. miesto – Barbora Poláková, 6. B

  2. miesto – Vivian Profantová, 5. B

  3. miesto - Natália Bolcárová, 5. B

  Výsledky kategórii VII. – IX. ročník:

   Prednes poézie

  1. miesto – Diana Hicová, 9. B

  2. miesto – Hana Bútorová, 9. B

  3. miesto – Chiara Tršková, 7. A

                    - Alexandra Oriešková, 7. A

  Prednes prózy

  1. miesto – Ema Gurínová, 7. B

  2. miesto – Darina Vanková, 7. A

  3. miesto - neudelené 

  Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazkám, Laure Červeňanovej,  Katke Filípkovej, Barborke Polákovej a Dianke Hicovej, ktoré postupujú do obvodného kola, želáme veľa úspechov v ďalšej reprezentácii našej školy.

   

 • FAŠIANGOVÝ KARNEVAL

 • Testovanie 5-2018

  Dňa 21. novembra 2018 sa uskutočnilo celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka. Sme
  veľmi radi, že naši piataci dosiahli opäť nadpriemerné výsledky v rámci Slovenska.
  V predmete matematika bola úspešnosť našich žiakov 9% nad celoslovenským priemerom
  a v slovenskom jazyku 8,6% nad priemerom úspešnosti žiakov na Slovensku.
  Gratulujeme žiakom k dosiahnutým výborným výsledkom, zároveň patrí poďakovanie pani
  učiteľkám za dôslednú prípravu žiakov na vyučovaní.

 • Oznam - futbal pre I. stupeň

  Oznamujeme všetkým žiakom, ktrorí navštevujú futbal pre I. stupeň, že  krúžok bude začínať o 15:00 hod.

  Ďakujeme za pochopenie.

 • Netradičné snehuliaky v ŠKD

  Minulý týždeň sme mali prekrásne počasie, ktoré bolo ako stvorené na hry so snehom a stavanie snehuliakov. A tak deti popustili uzdu svojej fantázie, obliekli oteplováky, nasadili rukavice a takto „vyzbrojené“ sa dychtivo pustili do práce. Vznikali snehuliaky rôznych rozmerov i tvarov... O usilovnosti a šikovnosti detí sa však najlepšie presvedčíte z fotografií.

 • Novoročná párty v ŠKD

  Nový rok sme v ŠKD privítali ako sa patrí. Pri novoročnom občerstvení deti spoločne zdieľali svoje zážitky z prázdnin. Tóny chytľavej hudby neskôr vtiahli deti do tanečnej zábavy, smiechu a huncútstiev. V takejto radostnej nálade sa niesol celý deň strávený v ŠKD. Už teraz sa tešíme na ten ďalší :)

 • ČAROVNÉ VIANOCE V ŠKD

  Vianočný čas je časom obdarovávania  našich blízkych a práve pri tejto príležitosti sme v ŠKD vytvárali vianočné darčeky. Deti pracovali s modelovacou hmotou, vytvárali ozdoby na stromček, ktoré dekorovali podľa vlastnej predstavy. K predvianočnému obdobiu neodmysliteľne patria i voňavé medovníky, ktoré deti zdobili, aby nielen dobre chutili, ale aby potešili i oko. V pozadí nám hrala príjemná vianočná hudba, ktorá podnecovala deti ku kreatívnej tvorbe i k zapájaniu sa do rôznych tematických spoločenských hier.

  Všetci dúfame, že sa v takejto príjemnej atmosfére stretneme opäť o rok.

 • Školská tanečná zábava

  Základná škola, Janka Palu 2, Nemšová Vás srdečne pozýva na školskú tanečnú zábavu, ktorá sa uskutoční dňa 15. 2. 2019 v priestoroch Kultúrneho centra Nemšovanka. 

  Vstupenky si môžete zakúpiť v riaditeľni základnej školy.

  Tešíme sa na Vašu účasť.

  Plagat.pdf  

   

 • Celoslovenská výtvarná súťaž Rodina bez cigariet

  Spôsob, akým trávi človek voľný čas, je významným kritériom životného štýlu, pod ktorým si väčšina z nás predstavuje zdravú stravu, cvičenie a dodržiavanie rôznych zásad. Keďže životné hodnoty a celkový spôsob žitia je pre deti veľmi dôležitý, zapojili sme sa do 7. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže: Rodina bez cigariet.

  Sme radi, že porota ocenila snahu a šikovnosť našej žiačky Elišky Korienkovej z 5. A, ktorá sa umiestnila na 6. až 15. mieste bez poradia.

  Veríme, že tento úspech bude motiváciou v budúcich ročníkoch tejto súťaže aj pre ďalších.

  Gratulujeme!

                                                                                                                                   Mgr. Mária Bezáková

 • eTwinning - Christmas cards

  Program eTwinning sa zameriava na podporu využívania moderných informačných a komunikačných technológií za účelom vytvorenia partnerstiev európskych škôl .V  projekte  s názvom Christmas cards si žiaci rôznych krajín vymieňali vianočné pozdravy a k tomu pripojili pozdrav Veselé Vianoce vo svojom rodnom jazyku.  Žiakov 2. B triedy potešil vianočný pozdrav od žiakov z Portugalska. Aj my sme im odoslali krásny vianočný pozdrav s listom, ako slávime Vianoce na Slovensku.

                                                                                                                                         Mgr. Erika Lajčiaková

 • Hodiny čítania s knihou Kubko nechce čítať 

           Naša školská knižnica nám ponúka zaujímavé tituly kníh na mimočítankové čítanie. Niektoré už prešli mnohými rukami a prečítalo ich veľa zvedavých očí. Počas hodín čítania žiaci 2. B dva mesiace lúskali príbehy prváka Kubka. S Kubkom sme prežívali prvé dni v škole. Do školy sa mu vôbec nechcelo. Nebavilo ho čítať ani písať, ale jeho pani učiteľka vymyslela niečo pre Kubka a jeho spolužiakov, aby sa do školy tešili.

              Knižný titul Kubko nechce čítať napísala česká teta spisovateľka Petra Braunová. Po prečítaní knihy sme autorke napísali mail, kde sme spomenuli, aké prekvapenie nás v poslednej kapitole čakalo... Záver bol napínavý a plynulo z neho krásne ponaučenie.  Po niekoľkých dňoch nám prišla emailom odpoveď. Teta spisovateľka sa potešila, že deti knihu čítajú a páči sa im. Na koniec emailu nám napísala milé prianie.

                                                                                                                                          Mgr. Erika Lajčiaková

   

 • Pytagoriáda

  V tomto predvianočnom čase, keď mnohí už myslia na darčeky a zaslúžené prázdniny, sa 51 žiakom našej školy nelenilo zapojiť do školského kola matematickej súťaže Pytagoriáda.  Dňa 12. 12. 2018 sa s 15 úlohami popasovali žiaci 3. až 5. ročníka, o deň neskôr ich vystriedali ročníky 6 až 8. S radosťou môžem povedať, že ich snaha sa vyplatila. V každej kategórii sme zaznamenali minimálne dvoch úspešných riešiteľov (spolu 18). Stali sa nimi: Hudec Martin (3. A), Šebík Richard (3. A), Papiernik Branislav (4. A), Blažej Alex (4. A), Klimecká Olívia (4. A), Zuzík Tomáš (4. B), Kresánek Sebastián (4. B), Filípková Katarína (5. B), Bolcárová Natália (5. B), Masláková Magdaléna Mária (6. A), Macharová Timea (6. B), Kopačková Alexandra (7. A), Bagín Patrik (7. A), Lavičková Liliana (7. A), Sabadka Michal (7. A), Blažej Matúš (7. B), Masláková Simona Eva (8. A), Štefánková Patrícia (8. A).

  Verím, že tí najlepší nás budú úspešne reprezentovať aj v okresnom kole. Všetkým riešiteľom ďakujem za účasť a teším sa na stretnutie pri ďalších súťažiach. 

                                                                                                                                  Mgr. Mojtová Monika                                                                                                                                                         

 • Vianočné prázdniny

  Vážení rodičia, milí žiaci.

  V dňoch od 22. 12. 2018 (sobota) do 07. januára 2019 (pondelok) budú VIANOČNÉ PRÁZDNINY.                   Školské vyučovanie sa začne 08. januára 2019 (utorok).

  Prajeme Vám pokojné prežitie vianočných sviatkov.

 • Výtvarná súťaž NEKONEČNÝ PRÍBEH SKLA

  O tom, že žiakom našej školy záleží na ochrane životného prostredia, svedčí aj úspech žiačky Stelly Evy Iliev zo 4.B. Stellka bola ocenená vo výtvarnej súťaži Nekonečný príbeh skla, ktorú vyhlásila spoločnosť Vetropack. Jej práca je uverejnená v kalendári na rok 2019.

                                                                                                                                       Blahoželáme

 • Muzikál Šľahačková princezná a naša prvá cesta vlakom

  6. december bol pre našich šiestakov nezvyčajný. Ráno ich nečakal, ako to už býva zvykom, v škole Mikuláš, ale čakala na nich cesta vlakom do Bratislavy. Pre niektorých šiestakov to bola premiéra. Hodina a pol vo vlaku pri hrách, chipsoch  a sladkostiach ubehla rýchlo a ani sme sa nenazdali a vystupovali sme na hlavnej stanici. Odtiaľ sme zamierili na Slavín, pamätník sovietskych vojakov padlých počas druhej svetovej vojny na území západného Slovenska. Potom sme pokračovali do divadla Nová scéna, kde už bola pre nás pripravená muzikálová rozprávka Šľahačková princezná. Ocitli sme sa v  Šľahačkovom kráľovstve, kde žije Šľahačkový kráľ, Vrabec vševed, tri sudičky a samozrejme krásna princezná, túžiaca po vydaji a pravej láske, ktorá sa však každú noc mení na roztečenú šľahačku. Tanec, hudba a známe pesničky napr. Medulienka, Mávam...v nás vyvolali krásny zážitok!

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Janka Palu 2, 914 41 Nemšová
 • 032/6598290, 032/6598282, mobil: 0918450657
  fax: 032/6598290

Fotogaléria