• ĎALŠIA PONUKA JAZYKOVÉHO KURZU - MyBrain Academy

• Milí rodičia.

Radi by sme upriamili vašu pozornosť na novinku, ktorú spúšťame na našej škole. Keďže vieme, aká je dôležitá komunikácia  v anglickom jazyku,  začíname  od budúceho školského roka spoluprácu s jazykovou školou " Mybrain Academy ", ktorá pomôže Vašim deťom v zlepšovaní komunikačnej angličtiny prostredníctvom "popoludňajších anglických komunikačných klubov " priamo u nás na ZŠ.

Ide o úspešný projekt, obľúbený medzi žiakmi, ich rodičmi, ale aj učiteľmi na ZŠ a to hneď z niekoľkých dôvodov:

výučba angličtiny nadväzuje na preberané učivo a slovnú zásobu získanú počas vyučovacieho procesu z hodín angličtiny

- pre žiakov 1. aj 2. stupňa

- prostredníctvom myšlienkových máp dovysvetľuje gramatiku, zábavným a kreatívnym spôsobom zapája žiakov do konverzácie, zbavuje  strachu rozprávať v angličtine

- výučba angličtiny prebieha v priestoroch školy, po skončení vyučovania, rodičia nemusia deti nikam voziť

- skupiny sú malé s max. počtom 8 žiakov

hodina 1 x do týždňa, 60 min, počas celého školského roka

poplatok pre rodičov 25 eur na mesiac a poplatok za registráciu 30 eur.

Tieto kluby fungujú už 12 rokov na základných školách s výbornými výsledkami.

“S nami dieťa začína považovať anglický jazyk, za jeho prirodzenú súčasť v živote, prestane sa ho báť. Pomocou našej metodiky odstraňujeme u dieťaťa bloky a strachy z používania anglického jazyka, dieťa sa uvoľní a začne plynule komunikovať.”

Posielame Vám k nahliadnutiu prihlášku, ktorú je potrebné vypísať a preposlať na adresu mybrainacademytn@gmail.com, alebo doniesť na sekretariát školy. Prázdne prihlášky nájdete aj na sekretariáte školy.

V prípade potreby kontaktujte majiteľky pobočiek:

Ingrid 0949/272172

Martina 0945/451548

www.mybrainacademy.sk

Martina a Ingrid

my_brain_prihlaska_2023

• Native English

• Vážení rodičia,

od septembra je tu možnosť navštevovať kurz anglického jazyka.

Súkromná jazyková škola NativeEnglish ponúka výučbu v popoludňajších hodinách priamo na našej škole pre žiakov všetkých ročníkov.

Vyučuje sa z materiálov z Cambridgeskej univerzity.

Výučba prebieha 1x v týždni 90 minút a je spoplatnená sumou 10 EUR za žiaka. Prvá, skúšobná hodina nie je spoplatnená.

Hodiny sú vedené skúsenými lektormi a sú navrhnuté tak, aby boli príjemné, zábavné a energické.

Ak si chcete zaistiť miesto na september, prosím zaregistrujte sa na web stránke tu: Registrácia žiakov (nativeenglish.sk) Proces trvá len 1 minútu.

Všetkým žiakom želáme príjemné leto!

Jamie Ian Byrne

Riaditeľ a učiteľ NativeEnglish

• Exkurzia v Dubnickom múzeu

• Naši ôsmaci sa 1. júna 2023 vybrali pešo do neďalekej Dubnice nad Váhom, kde si pre nich Dubnické múzeum pripravilo vzdelávací program s názvom Spýtajte sa záhradníka. Dozvedeli sa o histórii priľahlého parku a najmä o zaniknutej oranžérii, ktorá bola kedysi dávno pýchou Považia. Pestovali sa  v nej totiž exotické citrusy, figy, bobkový list či myrta, ktorá pochádza z oblasti Stredomoria. Žiaci neboli len poslucháčmi, ale aktívne sa zapájali do rozhovoru s muzeálnou pedagogičkou, ktorá im prezradila napríklad aj to, čo mal spoločný Dubnický kaštieľ s Bojnickým zámkom. Niektorí žiaci sa premenili na záhradných architektov, ktorí museli predstaviť výhody typického anglickéhofrancúzskeho parku. Ostatní potom hlasovali, ktorý architekt ich viac presvedčil a ktorý typ parku bol vzorom pre ten dubnický. Žiaci si tiež otestovali svoje čuchové bunky a v závere programu si v tvorivej dielni vytvorili koláž parku podľa vlastných predstáv. Obe triedy boli s programom spokojné a ich triedne pani učiteľky boli spokojné s nimi, takže exkurzia vyšla na jednotku!

• Čítajme si – detský čitateľský maratón

• Žiaci prvého stupňa sa s nadšením zapojili do podujatia na podporu čítania detí a mládeže. Tieto aktivity v posledných rokoch vytláčajú nové technológie. Čítanie poskytuje deťom činnosť vo chvíľach voľna, podporuje ich fantáziu a prehlbuje vnímavosť. Projektom sme motivovali deti k čítaniu kníh a k pravidelným návštevám knižníc.

Triedne učiteľky

• STAVEBNÉ PRÁCE V AREÁLI ŠKOLY

• Vážení zamestnanci, žiaci, rodičia, návštevníci školy.

5. 6. 2023 začnú prípravné práce súvisiace s vybudovaním vodozádržných zariadení, novou výsadbou a úpravou chodníkov. V areáli školy bude prebiehať stavebná činnosť do decembra 2023. Žiadame zamestnancov, rodičov, žiakov a návštevníkov školy, aby zvýšili opatrnosť a rešpektovali zákaz vjazdu autom do areálu.

• ZBER PAPIERA 12. 06. - 16. 06. 2023

• Zber papiera sa uskutoční od 12. 06. 2023 (popoludní) do 16. 06. 2023 (dopoludnia). Papier (bez kartónu) zviazaný do balíkov môžete nosiť denne od 07.00 do 15.00 hodiny, Balíčky papiera môžete položiť k bočnému vchodu bo budovy školy. Na balík napíšte meno žiaka a triedu.

Ďakujeme.