• DEŇ VOĽNA 02. 05. 2023

• Dňa 02. 05. 2023 (utorok) budú mať žiaci deň voľna z dôvodu povinného vzdelávania pedagogických zamestnancov.

Všetci žiaci sú z obedov v tento deň odhlásení.

• DEŇ ZEME

• Vo štvrtok 20.4. 2023 sme si na našej škole pripomenuli významný Deň Zeme viacerými aktivitami. Žiaci 3.A pod vedením Mgr. Vánikovej navštívili druhákov a pripravili pre nich zábavné hádanky k téme.

Žiaci tretích ročníkov a druhého stupňa si v popoludňajšom kvíze zmerali sily v svojich poznatkoch o našej krásnej Zemi a spôsoboch jej ochrany. Na záver boli vyhlásení aj víťazi a odmenení drobnými cenami. Žiaci 7.B zbierali odpadky v okolí Váhu a Vláry a deviataci sa zaslúžili o čistenie okolia našej školy. Ocenenie si zaslúžia všetci, ktorí sa zúčastnili na súťažiach, všetci, ktorí si upevňujú neustále svoj pozitívny vzťah k ochrane životného prostredia, aj tí ktorí ho zveľaďujú. A preto im vyslovujeme veľké ďakujem.

Mgr. Šubová Ema

• Na otočku do Trenčína

• ... sa vybrali naši ôsmaci, ktorí si 20. apríla pozreli divadelné predstavenie v anglickom jazyku s názvom Last Wish (Posledné želanie). Táto inscenácia bola inšpirovaná rozprávkou Kráľ mal troch synov od Jana Wericha, avšak dej bol situovaný do modernej doby. Počas hry herci využívali slovnú zásobu a frázy, s ktorými sa žiaci môžu stretnúť v reálnom živote v anglicky hovoriacom prostredí. Ôsmakov potešili humorné scénky, zrozumiteľná angličtina a aj to, že sa z Nemšovej do Trenčína a späť odviezli vlakom (niektorí po prvý raz v živote). Ďakujeme Divadelnému centru v Martine za takúto formu spestrenia vyučovania anglického jazyka.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - okresné kolo

• Okresné kolo súťaže v umeleckom prednese detí (I. – III. kategória) pre žiakov z okresu Trenčín sa uskutočnilo vo štvrtok 30. marca 2023 v priestoroch Základnej školy Jána Smreka, Melčice - Lieskové.

Svojim prednesom si Markus Plevák z 2. C získal opäť krásne umiestnenie, a to 3. miesto.

Markus sa svojmu umiestneniu nielen potešil, ale nabral aj  skúsenosti a cenné rady poroty do budúcna.

Ďakujeme za reprezentáciu školy.

• PYTAGORIÁDA - OKRESNÉ KOLO

• Po absolvovaní školského kola matematickej Pytagoriády boli najlepší riešitelia pozvaní do okresného kola v Trenčíne.

Dňa 21.3.2023 sa uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády, kde museli žiaci vyriešiť pätnásť náročných úloh za 60 minút. Bonusom k správnym výsledkom boli aj body za ušetrený čas.

Z našich žiakov bol najúspešnejším v okresnom kole Samko Begáň zo 6.B, ktorý získal 1. miesto v kategórii P6.

Srdečne mu blahoželáme a držíme palce v celoštátnom kole!

• OBEDY ZADARMO OD 01. 05. 2023

Od 01. 05. 2023 môžu všetci žiaci, ktorí majú záujem stravovať sa v školskej jedálni, čerpať dotáciu na stravu.

O dotáciu musí požiadať aj žiak, ktorý sa v súčasnosti stravuje v školskej jedálni.

Rodičia budú naďalej platiť 5 eur za mesiac na režijné náklady.

Poprosíme rodičov, ktorí sa ešte nevyjadrili, aby prihlásili svoje dieťa na stravu od mája 2023. Rodičia, ktorí už deti prihlásili, považujte tento oznam za bezpredmetný.

Zákonný zástupca požiada cez rodičovské konto na EduPage Žiadosti/Vyhlásenia – Žiadosť o dotáciu na stravu – NÁVRATKA do 6. apríla 2023.

Pri dotácii stravy pre žiakov budú rodičia naďalej poberateľmi daňového bonusu.